Справа № 545/3473/21
Провадження № 3/545/1137/21
"24" листопада 2021 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області - Путря О.Г., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Яреськи, Шишацького району , Полтавської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою : АДРЕСА_1 , працює водієм у ФОП « ОСОБА_2 », ідентифікаційний код НОМЕР_1 , інші дані суду не відомо,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,-
ОСОБА_1 19.10.2021 року о 07-23 год. на 328 км. автодороги Київ-Харків-Довжанський , керував транспортним засобом Рута 25 , д.н.з. НОМЕР_2 , здійснюючи регулярні пасажирські перевезення на міжміському маршруті « Шишаки-Полтава », перевозив 21 пасажира, при визначеній характеристикою транспортного засобу та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу кількістю місць для сидіння 20, разом із місцем водія, чим порушив пп. 8 п. 2-2 Постанови КМУ № 1236 від 17.02.2021 року та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 свою провину визнав, але прохав обмежитись усним зауваженням, оскільки має на утриманні неповнолітню дитину, дитину дружини від першого шлюбу, отримує невисоку заробітну плату, а тому розмір визначеного законом штрафу є для нього непосильним, про що надав докази в підтвердження. Зобов'язався в подальшому подібних правопорушень не допускати.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне
з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 1Закону України«Про захист населення від інфекційних хвороб'від 06квітня 2000року визначено,що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст.29 Закону України«Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно ст.41 «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року, особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи в їх сукупності ( а.с. 3-6 ).
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року) Європейський суд з прав людини вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання (вилучення спеціального права) вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який прохав обмежитись усним зауваженням, той факт , що будь-яких негативних наслідків не настало, враховуючи, що останній понад норму перевозив лише 2-ох пасажирів, вважаю , що вчинене правопорушення є малозначним та відповідно до вимог ст. 22 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення необхідно ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст.22, 283-284,287-290 КУпАП ,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.44-3 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням , згідно ст. 22 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський райсуд протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя О.Г. Путря