справа №176/2448/21
провадження №3/176/853/21
24 листопада 2021 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Кучма В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , (дата народження не зазначена) громадянки України, працюючої на посаді головного бухгалтера комунального підприємства “Виробниче - житлово-ремонтно-експлуатаційне об'єднання” Жовтоводської міської ради, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
У ході камеральної перевірки КП ВЖРЕО, встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного бухгалтера комунального підприємства “Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об'єднання” Жовтоводської міської ради, вчинила правопорушення, яке полягає в неподання платіжного доручення до установи банку на перерахування належної до сплати узгодженої суми податкових зобов'язань по земельного податку з юридичних осіб по Податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2021 рік від 12.04.2021 №9080389378, а саме: за липень 2021 року - термін сплати 30.08.2021 у сумі 23259.11 грн.. не сплачено, про що складено акт камеральної перевірки від 09.09.2021 №20976/04-36-04-08- 08/20202467: порушено п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (зі змінами та доповненнями)та яке підпадає під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка складала протокол, відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреса свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення взагалі не зазначена дата народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тобто дану особу не можливо вірно ідентифікувати.
Крім того як вбачається з матеріалів доданих до протоколу, а саме з акту про результати камеральної перевірки в ньому відсутній підпис керівника КП ВЖРЕО та головного бухгалтера.
У порушень вимог ст. 254 КУпАП протокол про вчинення адміністративного правопорушення взагалі не був вручений особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
На противагу вимогам ст.ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України, ст.ст. 256, 268 КУпАП, громадянці ОСОБА_1 взагалі не були роз'яснені її права та обов'язки, оскільки в зазначеному протоколі, відсутній її підпис, так як і відсутній запис посадової особи щодо відмови ОСОБА_1 від підписання протоколу.
Згідно загальних правил українського діловодства будь-який документ повинен бути оформлений належним чином та містити в собі ті реквізити, що ставляться до вимог його складання. Текст документу повинен бути складений охайно та грамотно. Однак, текст протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності пробитий дироколом, що робить його непридатним до читання.
Відповідно до ч. 2 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення, уповноважена на це посадова особа повинна неухильно дотримуватися вимог закону.
Таким чином, з урахуванням вищезазначених недоліків, не вбачається можливим об'єктивно та правильно розглянути питання щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Отже, при підготовці до розгляду справи в порядку ст. 278 КУпАП з'ясовано, що протокол складено неправильно та наявні недоліки, які унеможливлюють його повний та об'єктивний розгляд, внаслідок чого матеріал належить поверненню органу, який порушив адміністративне переслідування.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 287 КУпАП, суд -
Повернути протокол з доданими до нього матеріалами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для усунення недоліків, викладених у мотивувальній частині.
Постанова остаточна.
Суддя: В.В. Кучма