18 листопада 2021 року Справа № 280/7197/21
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шевченко С.О., розглянувши у місті Запоріжжі заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області (зареєстроване у встановленому законом порядку місцезнаходження: 70450, Запорізька область, Запорізький район, смт.Кушугум, вул.Центральна, буд. 192; фактичне місцезнаходження: 69089, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Розенталь, буд.3-А; код ЄДРПОУ 03193241)
про визнання протиправними дій та бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 05.10.2021 позов задоволено частково: визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області щодо недоплати ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік; зобов'язано Управління соціального захисту населення Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області здійснити перерахунок, нарахування та виплату ОСОБА_1 недоплаченої щорічної разової допомоги до 5 травня, як особі з інвалідністю внаслідок війни 2-ї групи за 2021 рік відповідно до ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 27.02.2020 за №3-р/2020, на момент проведених виплат у сумі 10246 грн. 00 коп., з урахуванням проведених виплат, у сумі 3904 грн. 00 коп.
05.11.2021 рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05.10.2021 по справі №280/7197/21 набрало законної сили.
11.11.2021 на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа та встановлення судового контролю за виконанням судового рішення без надання доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 КАС України.
Як зазначено у ч.1 ст.167 КАС України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Отже, заява в частині встановлення судового контролю за виконанням судового рішення подана без додержання вимог, встановлених ч.1 ст.167 КАС України, оскільки до неї не додані докази її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Оскільки заява ОСОБА_1 в частині встановлення судового контролю за виконанням судового рішення подана з порушенням вимог ч.1 ст.167 КАС України, то суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення без розгляду вказаної заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.167, 243, 248, 376, 379 КАС України, суд,
Повернути без розгляду заяву ОСОБА_1 в частині встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: adm.zp.court.gov.ua/sud0870/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.О. Прасов