Яготинський районний суд Київської області
справа № 382/1414/21
провадження № 1-в/382/51/21
Іменем України
18 листопада 2021 року Суддя Яготинського районного суду Київської області ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин Київської області подання, яке надійшло від начальника Відділення № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Чортків Зборівського району Тернопільської області, місце проживання АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Шевченківським РВ у м. Львів ГУ ДМС України у Львівській області від 02.09.2015 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , працюючого господарським працівником у ОЗО Яготинський НВК «СШ ЗОШ І-ІІІ ст. № 3», неповнолітніх дітей не має, раніше судимого згідно вироку Зборівського районного суду Тернопільської області від 12.12.2012 року за ч. 2 ст. 309, ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України до 4 років 3 місяців позбавлення волі, покарання відбував в Личаківській виправній колонії № 30 звідки був звільнений 27.10.2016 року, згідно довідки про звільнення № ЛВ 15440 від 28.10.2016 року.
Начальник Яготинського відділення поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ НП в Київській області ОСОБА_2 звернувся до Яготинського районного суду Київської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 в котрому зазначено, що ОСОБА_3 перебуває на профілактичному обліку Відділення № 2 Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, як особа, що формально підпадає під положення Закону України «Про адміністративний наглядза особами, звільненими з місць позбавлення волі». Останньому після звільнення з місць позбавлення волі дільничним офіцером поліції було роз'яснено, що у разі вчинення ним будь-яких адміністративних правопорушень відносно нього можливе встановлення адміністративного нагляду із передбаченими обмеженнями. На даний час ОСОБА_3 працює в ОЗО Яготинський НВК «СШ ЗОШ І-ІІІ ст. № 3» на посаді господарського працівника, спиртними напоями не зловживає, однак неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Не зважаючи на вище викладене, неодноразові попередження, ОСОБА_3 вчиняв адміністративні правопорушення, а саме: курив сигарети в громадському місці (зупинка громадського транспорту), перетнув залізничну колію в невстановленому для цього місці, знаходився в громадському місці (м. Яготин вул.. Вокзальна) в стані алкогольного сп'яніння, чим ображав людську гідність та громадську мораль. ОСОБА_3 неодноразово притягувався до відповідальності за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП, ст. 109 ч. 3 КУпАП, а також за ст. 178 КУпАП.
За місцем проживання АДРЕСА_1 ОСОБА_3 характеризується посередньо, схильний до зловживання спиртними напоями, у спілкуванні з людьми нещирий та неввічливий. Згідно документів, наданих ДОП сектору превенції Відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області, громадянин ОСОБА_3 на протязі року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме:
- 13.12.2020 року близько 17 год. 00 хв. гр. ОСОБА_3 , перебуваючи в м. Яготин Бориспільського району Київської області по вул. Незалежності, курив сигарети на зупинці громадського транспорту, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та на останнього накладено стягнення у вигляді адміністративного попередження.
- 13.12.2020 року близько 20 год. 00 хв., перебуваючи в м. Яготин Бориспільського району Київської області по вул. Вокзальна, гр. ОСОБА_3 перетнув залізничні колії в невстановленому для цього місці, чим порушив правила по охороні порядку і безпеки руху на залізничному транспорті, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 109 КУпАП та на якого накладено стягнення у вигляді адміністративного попередження.
- 13.12.2020 року близько 20 год. 00 хв. гр. ОСОБА_3 знаходився в нетверезому стані в АДРЕСА_1 , а саме: хитка хода, відчувався різкий запах алкоголю із ротової порожнини, чим принижував людську гідність та громадську мораль, за що на останнього було накладено стягнення у вигляді адміністративного попередження згідно ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_3 28.10.2021 року був попереджений, що якщо він буде продовжувати вчиняти адміністративні правопорушення притягуватись до відповідальності, відносно нього згідно Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливе встановлення адміністративного нагляду із передбаченими законом обмеженнями.
В зв'язку з чим, просив встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 6 місяців із встановленням таких обмежень: забороною виходу з будинку в період з 23 год. до 05 год. наступного дня, забороною відвідування місць, де дозволено розпиття спиртних напоїв та їх продаж на розлив, забороною виїзду в особистих справах за межі району, без дозволу Відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області, із зобов'язанням з'являтись на реєстрацію до Відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській.області один раз на місяць - першого понеділка кожного місяця.
В судовому засіданні представник Відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській областіпідтримав подання.
ОСОБА_3 заперечував проти даного подання, мотивуючи це тим, що він має лише 2 адмінстартивні правопорушення, які є можливим застосувати при встановленні адміністративного нагляду.
Заслухавши доводи представника Відділення поліції № 2 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області,який подання підтримав, ОСОБА_3 , який заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, дослідивши матеріали подання, суд прийшов до висновку, що подання не знайшло своє обґрунтування в суді і в його задоволенні слід відмовити.
Так, відповідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
В судовому засідання встановлено, що 27.10.2016 року ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення волі та прибув до місця проживання.
ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 13.12.2020 року близько 17 год. 00 хв. гр. ОСОБА_3 , перебуваючи в м. Яготин Бориспільського району Київської області по вул. Незалежності, курив сигарети на зупинці громадського транспорту, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та на останнього накладено стягнення у вигляді адміністративного попередження; 13.12.2020 року близько 20 год. 00 хв. гр. ОСОБА_3 знаходився в нетверезому стані в м. Яготин Бориспільського району Київської області по вул. Вокзальна, а саме: хитка хода, відчувався різкий запах алкоголю із ротової порожнини, чим принижував людську гідність та громадську мораль, за що на останнього було накладено стягнення у вигляді адміністративного попередження згідно ч. 1 ст. 178 КУпАП. Щодо перетну ОСОБА_3 залізничні колії в невстановленому для цього місці та дане правопорушення не є таким, яке слід враховувати, що при його вчиненні особа є небезпечною для суспільства та до неї слід застосувати у такому випадку адміністративний нагляд.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» термін адміністративного нагляду встановлюється у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та те, що ОСОБА_3 не систематично, лише двічі притягувався за адміністративні правопорушення, за що на останнього було накладено стягнення, має постіне місце роботи, суд вважає, що останній не є суспільно небезпечним і не потребує контролю з боку органу поліції, в зв'язку з чим в задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі», суд
Відмовити у задоволенні подання.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1