Справа № 558/637/21
номер провадження 3/558/310/21
19 листопада 2021 року смт. Демидівка
Суддя Демидівського районного суду Рівненської області Феха Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (паспорт серія НОМЕР_2 виданий 5 травня 1998 року Демидівським РВ УМВС України в Рівненській області), уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з професійно-технічною освітою, не працюючого, вдівця, на утриманні має одну неповнолітню дитину, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
2 листопада 2021 року о 17 годині 05 хвилин ОСОБА_1 в с. Боремель по вулиці Горохівській Дубенського району Рівненської області, керував транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 21063», номерний знак НОМЕР_3 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху.
Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного засобу - газоаналізатора марки «Drager ALKOTEST № 6820», що підтверджується тестом № 333.
Згідно зафіксованих та роздрукованих на папері показників алкотесту «Drager», вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння проведено 2 листопада 2021 року о 17 годині 56 хвилин, стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 становив - 2,34%0. Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився в присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Крім цього, 3 листопада 2021 року о 08 годині 22 хвилини ОСОБА_1 в смт. Демидівка по вулиці Луцькій Дубенського району Рівненської області, керував транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 21063», номерний знак НОМЕР_3 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху.
Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного засобу - газоаналізатора марки «Drager ALKOTEST № 6820», що підтверджується тестом № 334.
Згідно зафіксованих та роздрукованих на папері показників алкотесту «Drager», вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння проведено 3 листопада 2021 року о 08:22 годині, стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 становив - 0,63%0. Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився в присутності двох свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав у вчиненні адміністративних правопорушень та пояснив, що дійсно 2 листопада 2021 року, приблизно о 17 годині в с. Боремель по вулиці Горохівській Дубенського району Рівненської області, їхав своїм автомобілем «ВАЗ 21063». Перед тим, в обідню пору вживав алкогольні напої. Під час руху був зупинений поліцейськими. В ході спілкування працівники поліції запропонували йому пройти огляд на стан сп'яніння. Коли він продув алкотест, то показник його був 2,34%0. На наступний день він приїхав в смт. Демидівку у відділення поліції, щоб забрати свій автомобіль. Коли їхав автомобілем додому, то знову був зупинений поліцейськими. Працівники поліції склали відносно нього другий протокол за керування автомобілем у стані сп'яніння.
У скоєному щиро кається.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши зміст протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 091476 від 2 листопада 2021 року, протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 № 094158 від 3 листопада 2021 року та матеріали справи, встановлено, що своїми діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом, особою, яка перебуває в стані алкогольного сп'яніння.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується його особистим поясненням, протоколами про адміністративні правопорушення від 2 листопада 2021 року серія ДПР18 № 091476 та від 3 листопада 2021 року, матеріалами справи.
При призначенні адміністративного стягнення за вчинені адміністративні правопорушення враховуються характер вчинених адміністративних правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, його сімейний та майновий стан; обставини, що пом'якшують відповідальність - щире каяття порушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому суддя приходить до висновку про призначення адміністративного стягнення, в межах передбачених санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено стягнення, сплачується збір встановлений законом.
Обставин, що давали б підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 40-1, 130, 283, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, і призначити адміністративне стягнення, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000,00 (Сімнадцять тисяч) гривень, що підлягає зарахуванню на рахунок UA218999980313020149000017001, код виду надходжень 21081300, МФО 899998, ЄДРПОУ 38012494, отримувач коштів: ГУК у Рівненській області (21081300), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (Чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок, що підлягає зарахуванню на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником через Демидівський районний суд Рівненської області до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя Т.С. Феха.