Єдиний унікальний номер 725/6857/19
Номер провадження 3-в/725/34/21
19.11.2021 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Нестеренко Є.В., розглянувши заяву начальника Чернівецької митниці Держмитслужби Товт М. про поновлення строку для пред'явлення до примусового виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення №725/6857/19 відносно громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 6 cт. 481 Митного Кодексу України, -
Постановою Першотравневого районного суду від 17.12.2019 року громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді конфіскації автомобіля марки «AUDI A6», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , країна реєстрації Польща, VIN-код № НОМЕР_2 в дохід держави, а також стягнено на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.
18.11.2021 року до суду надійшла вищезазначена заява. В обґрунтування заяви начальник Чернівецької митниці Держмитслужби Товт М. посилається на те, що судом було звернено постанову до виконання в частині накладеного стягнення у строки встановлені ст.12 ЗУ «Про виконавче провадження». Однак згідно листа Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернівецькій області Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) від 01.06.2020 року виконавчий документ повернуто без прийняття до виконання через відсутність інформації щодо місця знаходження транспортного засобу. В подальшу відповідно до листа Вінницької митниці від 06.10.2021 року встановлено факт прибуття вказаного транспортного засобу до зони митного контролю Вінницької митниці Держмитслужби. Враховуючи той факт, що постанова суду не виконана Чернівецькою митницею було скеровано звернення до виконавчої служби по місцю знаходженню транспортного засобу для відкриття виконавчого провадження, однак воно було повернуто без прийняття через пропущений строк пред'явлення виконавчого листа до виконання. Таким чином з метою виконання рішення суду вважає, що пропущений строк підлягає поновленню.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що заява про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно положень ст.13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Відповідно до вимог ст.298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами.
Відповідно до вимог ст.303 КУпАП не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
При цьому, відповідно ч. 2 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Згідно ч. 6 ст. 12 ЗаконуУкраїни «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до п.2 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред'явлення, якщо пропущено встановлений законом строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Як вбачається з заяви та матеріалів справи про адміністративне правопорушення №725/6857/19 постанова від 17.12.2019 року своєчасно була звернена до виконання, шляхом поштового надсилання заявнику, однак була повернута без прийняття до виконання через відсутність інформації щодо місце знаходження транспортного засобу. Постанова Першотравневого районного суду м. Чернівці від 17.12.2019 року набрала законної сили, є чинною, тому в силу ст.129-1 Конституції України є обов'язковою для виконання на всій території України, а оскільки строк звернення до виконання вказаної постанови, передбачений ст.303 КпАП України пропущено з поважної причини, суд вважає за необхідне поновити строк для пред'явлення до виконання.
На підставі викладеного, та керуючись ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 283-285 КУпАП, -
Заяву начальника Чернівецької митниці Держмитслужби Товт М. про поновлення строку для пред'явлення до примусового виконання постанови у справі про адміністративне правопорушення №725/6857/19 відносно громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 6 cт. 481 Митного Кодексу України - задовольнити.
Поновити строк для пред'явлення до виконання постанови від 17.12.2019 року по справі про адміністративне правопорушення №725/6857/19 відносно громадянина Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 6 cт. 481 Митного Кодексу України про накладення стягнення у вигляді конфіскації автомобіля марки «AUDI A6», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , країна реєстрації Польща, VIN-код № НОМЕР_2 в дохід держави, а також стягнення на користь держави судового збору в розмірі 384,20 грн.
Зазначити строк пред'явлення постанови Першотравневого районного суду м. Чернівці від 17.12.2019 року по справі №725/6857/19 до виконання - протягом трьох місяців з наступного дня після набрання цією постановою законної сили.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Є. В. Нестеренко