Постанова від 18.11.2021 по справі 617/1844/21

Справа № 617/1844/21

Провадження № 3/617/538/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2021 року м. Вовчанськ Харківська область

Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді:

головуючого судді - Сербіненко І.В.,

прокурора - Карапетян Л.А.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області матеріали, що надійшли від Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Вільча Поліського району Київської області, РНОКПП - НОМЕР_1 ,працюючої у Вільчанському ліцеї на посаді вчителя трудового навчання, заступник директора по виховній роботі, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, у якої припинено повноваження депутата Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області VII скликання, згідно абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті З Закону № І700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, «перед звільненням», а саме 07.06.2021 року, за період з 01.01.2020 по 02.12.2020 роки.

Встановлено, що згідно з рішенням І сесії Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області № 03-VII від 11.11.2015 року «Про визнання повноважень депутатів Вільчанської селищної ради VII скликання» ОСОБА_1 набула повноважень депутата Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області.

Рішенням І сесії Вовчанської міської ради Харківської області «Про визнання повноважень депутатів Вовчанської міської ради VIII скликання» №3-УІІІ від 02 грудня 2020 року, визнано повноваження депутатів VIII скликання цієї ради, серед яких ОСОБА_1 відсутня.

Таким чином, 02.12.2020 року в ОСОБА_1 припинено повноваження депутата Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області.

На виконання вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону № 1700-VІІ, ОСОБА_1 , будучи депутатом Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області VII скликання, у якого припинено повноваження, 07.06.2021 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, «перед звільненням», шляхом заповнення

відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області VII скликання, у якого припинено повноваження, відповідно підпункту «б» пункту І частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, являючись суб'єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації, а саме 07.06.2021 року о 11:27, подалана офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням» (за період з 01 січня 2020 по 02 грудня 2020 року), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність депутата Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області VII скликання, відносно пп. «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону № 1700-VІІ, являючись суб'єктом, на якого поширюється дія Закону № 1700-VІІ, в порушення вимог абз. 2ч. 1 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларації, а саме 30.09.2021 року о 10: 20 год., подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, декларація «після звільнення», шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурора - Карапетян Л.А. у судовому засіданні зазначила, вважає в діях ОСОБА_1 , є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просила призначити адміністративне стягнення у вигляді 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (одну тисячу сімсот) гривень.

ОСОБА_1 , у судовому засіданні свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, щиро розкаялась. Пояснила, що пізно отримала електронний ключ, оскільки працює кожного дня. Отриманий електронний ключ зберігався на власному комп'ютері, який зламався та вона була вимушена відати його у ремонт. Після повернення комп'ютера та повідомлення їй у телефонному режимі про необхідність подати декларацію, одразу її подала.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено поняття суб'єкта декларування, це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

В свою чергу, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 вищезазначеного Закону визначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у

пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції (від 13.02.2020 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено один із типів декларацій суб'єкта декларування:

- декларація суб'єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування.

Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 № 1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено один із типів декларацій суб'єкта декларування:

- декларація особи, яка припинила діяльність декларація «після звільнення» декларація, яка подається відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку подачі декларації «після звільнення» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність.

Виходячи з аналізу вищевказаних норм, ОСОБА_1 , зобов'язана до 01.04.2021 року за формою, що визначена Національним агентством подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік, також зобов'язана не пізніше 20 робочих днів подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями раніше поданими.

ОСОБА_1 , несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік, а саме: 30.09.2021 року о 10:20 год., та несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільнення) а саме: 07.06.2021 року о 11:27 год.

Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушення підтверджується наступними доказами:

- даними протоколів про адміністративне правопорушення № 606 від 27.10.2021 року та № 607 від 27.10.2021 року;

- даними роздруківкою відомостей з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій;

- даними письмових пояснень ОСОБА_1 ;

- даними рапорту від 26.10.2021 року проте, що встановлено ознаки адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_1 ;

- даними довідки від 27.10.2021 року в якій зазначено, що згідно з відомостями Інформаційного порталу Національної поліції України ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не притягувалась;

- даними листа від 23.09.2021 року № 4814/55/119/01-2021 про надання інформації;

- даними листа від 06.10.2021 року №07-06/5159/14 виданого Вовчанською міською радою Харківської області;

- даними рішення №03-VII від 11.11.2015 року Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області про визнання повноважень депутата Вільчанської селищної ради VII скликання, де під №13 зазначена ОСОБА_1 ;

- даними рішення №03-VIІI від 02.12.2020 року Вовчанської міської ради Харківської області про визнання повноважень депутатів Вовчанської міської ради VIII скликання де прізвище ОСОБА_1 не зазаначено;

- даними списком депутатів Вільчанської селищної ради VII скликання під №13 значиться ОСОБА_2 ;

- даними повідомлення про необхідність одержання електронного цифрового підпису з метою подачі декларації про доходи за 2016 рік на виконання ЗУ «Про запобігання корупції»;

- даними регламенту роботи Вільчанської селищної ради 2015-2020 роки;

- даними довідкою - характеристикою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

До протоколів про адміністративне правопорушення № 606 від 27.10.2021 року та № 607 від 27.10.2021 року, також додані матеріали :

-копія витягу з положення про управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України;

-довідка від 27.10.2021 року старшого оперуповноваженого УРС в Харківській області;

-даними роздруківкою відомостей з офіційного сайту Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади Розпорядження Кабміну від 12.06.2020 року № 725-р «Про визнання адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Харківської області» з додатком.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних

правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена відповідальність накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Виходячи з вищевикладеного суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 відповідно до вимог ст. 34 КУпАП, судом встановлено - визнання вини, щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Частинами 1 та 2 ст. 36 КУпАП передбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, відсутність обставини, що обтяжують відповідальність та наявність обставин що пом'якшують відповідальність, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті КУпАП, за якою призначається більше покарання, оскільки вчиненні ОСОБА_1 , адміністративні правопорушення, передбаченні ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є тотожними, що буде необхідним і достатнім для виправлення останнього та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 , необхідно стягнути 454 грн. судового збору в дохід держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33-38, ч. 1 ст. 172-6, ст. 276, ст. 283-285 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне

стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у дохід держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят ) грн. 00 коп. Одержувач ГУК Харків обл/МТГ Вовчанськ/21081100, Банк одержувача Казначейство України (ЕАП) Код одержувача 37874947 Рахунок одержувача UA538999980313090106000020595.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. (чотириста п'ятдесят чотири) грн. (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.

Суддя - І.В. Сербіненко