Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про відкриття провадження у справі
"18" листопада 2021 р.м. ХарківСправа № 922/4532/21
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальнікової Г.І.
розглянув матеріали
позовної заяви Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) (02154, м. Київ, бульвар Русанівський, буд. 8)
до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 20134,43 грн.
На розгляд Господарського суду Харківської області подано позов Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) до Військової частини НОМЕР_1 про стягнення 20134,43 грн., з яких: страхове відшкодування у розмірі 18507,23 грн. та витрати за послуги експерта у розмірі 1627,20 грн.
За попереднім (орієнтовним) розрахунком судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи складаються з суми сплаченого судового збору за подання даного позову до суду в розмірі 2270,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх такими, що подані з дотриманням вимог Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), про що зазначає наступне.
За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу (ч. 1 ст. 176 ГПК України).
Згідно з вимогами частини першої, п'ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 1 статті 247 ГПК України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи. Крім того, відповідно до частини 2 статті 247 ГПК України у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
У відповідності до пункту 2 частини 5 цієї статті справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, враховуючи, що поданий позов за своїми ознаками є малозначним в розумінні частини 5 статті 12 ГПК України з огляду на ціну позову, суд вважає за необхідне розглянути справу в письмовому провадженні за наявними в матеріалах справи доказами, без повідомлення (виклику сторін).
Окрім того, відповідно до ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Позивачем у позовній заяві заявлено клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог - водія ОСОБА_1 та потерпілу особу ОСОБА_2 .
Із позовних матеріалів убачається, що 23.09.2020 в м. Харкові сталася дорожньо-транспортна пригода за участю транспортного засобу "Богдан", р.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1 . Постановою Дзержинського районного суду м. Києва від 02.11.2020 у справі №638/13894/20 визнано ОСОБА_1 , що є контрактником у військовій частині НОМЕР_1 винним у спричиненні вказаної дорожньо-транспортної пригоди.
З урахуванням наведеного, з метою повного та всебічного з'ясування усіх обставин справи, а також з огляду на те, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_1 , в силу положень ст. 50 ГПК України є підстави для його залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
За таких обставин, враховуючи приписи статей 50 ГПК України, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 )
Керуючись статтями 12, 50, 176, 177, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Відкрити провадження у справі.
3. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ).
5. Встановити відповідачу строк у п'ятнадцять календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Зобов'язати відповідача надіслати відзив на позов та додані до нього документи позивачу та третій особі одночасно з надісланням такого відзиву до суду. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
6. Встановити позивачу строк у п'ять календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив. Зобов'язати позивача надіслати відповідь на відзив та додані до неї документи відповідачу та третій особі одночасно з надісланням такої відповіді до суду. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
9. Встановити відповідачу строк у п'ять календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Зобов'язати відповідача надіслати заперечення та додані до нього документи позивачу та третій особі одночасно з надісланням такого заперечення до суду. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
10. Третій особі встановити строк у десять календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання письмових пояснень по суті спору в порядку, передбаченому статтею 168 ГПК України. Зобов'язати третю особу надіслати пояснення та додані до них документи позивачу та відповідачу одночасно з надісланням таких пояснень до суду. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
11. Звернути увагу сторін, що заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 ГПК України.
12. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до Господарського процесуального кодексу України судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до Господарського процесуального кодексу України обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом 30 днів з дня відкриття провадження у справі (ч.3 ст.252 ГПК України).
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Г.І. Сальнікова
Примітка: У зв'язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.