Справа № 192/1136/20
Провадження № 1-кп/192/31/21
17 листопада 2021 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області клопотання потерпілого ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження №12020040570000218, відомості про що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2020 року відносно
ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області, мешкав до затримання без реєстрації в АДРЕСА_1 , не працевлаштований, має середню освіту, не одружений, громадянин України, не військовозобов'язаний, на даний час перебуває в ДУ «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» Міністерства юстиції України, раніше судимий:
- 19 грудня 2008 року за ч. 1 ст. 185 КК України до 140 годин громадських робіт;
- 04 серпня 2008 року за ч. 2 ст. 389, ст. 71 КК України до 4 місяців 8 днів арешту;
- 30 листопада 2010 року за ч. 1 ст. 296, ст. 75 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки;
- 25 травня 2011 року за ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 296, ч. 1 ст. 70, ст. 71 КК України до 3 років 2 місяців позбавлення волі; звільнився умовно-достроково на невідбуту частину покарання 9 місяців 7 днів;
- 18 листопада 2016 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі;
- 22 грудня 2016 року Індустріальним районним судом м. Дніпропетровська за ч. 1 ст. 187, ч. 4 ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі, звільнився 28 січня 2020 року по відбуттю строку покарання;
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення - кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,
за участю учасників судового провадження:
прокурора - ОСОБА_5 ,
потерпілого - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченого - адвоката - ОСОБА_6 ,
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення - кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України згідно обвинувального акта у кримінальному провадженні №12020040570000218, за наступних обставин.
09 квітня 2020 року приблизно о 17 годині 00 хвилин у ОСОБА_4 , який знаходився в АДРЕСА_2 , виник словесний конфлікт на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків з ОСОБА_3 . Під час вказаного конфлікту у ОСОБА_4 виник умисел направлений на спричинення потерпілому тілесних ушкоджень. Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на спричинення тілесних ушкоджень, діючи умисно ОСОБА_4 09 квітня 2020 року приблизно о 17 годині 00 хвилин, знаходячись в с. Тритузне, вул. Нагорна, поблизу домоволодіння № 9 Солонянського району Дніпропетровської області наніс не менше трьох ударів по обличчю ОСОБА_3 , від яких останній упав на землю, на праву частину свого тулуба. Після чого ОСОБА_4 наніс йому ще не менше двох ударів правою взутою ногою, в область голови, чим завдав потерпілому тілесні ушкодження у вигляді: синців на обличчі та набряків м'яких тканин волосистої частини голови, які відносяться до легких тілесних ушкоджень, що мають незначні скороминущі наслідки.
Умисні дії ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 1 ст. 125 КК України, як умисне легке тілесне ушкодження.
ОСОБА_4 свою вину в пред'явленому йому обвинуваченні за ч. 1 ст. 125 КК України визнав повністю. У судовому засіданні потерпілий ОСОБА_3 подав клопотання про закриття кримінального провадження, у зв'язку з відмовою від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Прокурор, обвинувачений та його захисник в судовому засіданні не заперечували проти задоволення такого клопотання потерпілого.
Заслухавши думку учасників судового провадження, суд приходить до висновку, що клопотання ОСОБА_3 підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України - кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінального правопорушення, передбаченого в тому числі і ч.1 ст. 125 КК України.
Відповідно п.7 ч. 1 ст. 284 КПК України - кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представник відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Як передбачено ч. 7 ст. 284 КПК України, якщо обставини, передбачені, в тому числі п. 7 частини першої цієї статті, виявляються під час судового провадження, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження.
За таких підстав, оскільки ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, тобто дане кримінальне провадження є провадженням у формі приватного обвинувачення, тому потерпілий ОСОБА_3 має право відмовитись від обвинувачення, що є підставою для закриття кримінального провадження.
З урахуванням того, що обвинувачений свою вину у вчиненому ним кримінальному правопорушенні визнав повністю, не заперечував проти закриття кримінального провадження, у зв'язку з поданням потерпілим ОСОБА_3 відповідного клопотання, тому суд вважає, що існують правові підстави для його задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.284, 477 КПК України суд,
Клопотання потерпілого ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження у зв'язку з відмовою від обвинувачення - задовольнити.
Кримінальне провадження №12020040570000218, відомості про що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2020 року в частині вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення - кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України в об'єднаних кримінальних провадженнях №12020040570000417, відомості про що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 серпня 2020 року, №12020040570000397, відомості про що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16 липня 2020 року та №12020040570000218, відомості про що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2020 року, №12020040570000218, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 квітня 2020 року відносно ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 125, ч. 3 ст. 185 КК України - закрити у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана сторонами кримінального провадження до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Солонянський районний суд Дніпропетровської області, а сторонами кримінального провадження, які не були присутні у судовому засіданні у той же строк з дня отримання копії ухвали суду.
Головуючий: суддя ОСОБА_1