Справа №319/1088/21
Провадження №3/319/384/2021
16 листопада 2021 року смт. Більмак
Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Мальований В.О., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого слюсарем ТОВ " ГРВ Капітал", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,за ст.122-4, ст.124, ч.4 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
ОСОБА_1 29 жовтня 2021 року о 07 годині 30 хвилин по вул.Смирнова в с.Смирнове Пологівського району Запорізької області біля будинку №47, керуючи автомобілем ГАЗ 32213 державний реєстраційний номер НОМЕР_2 на дорозі з двостороннім рухом, яка має по одній смузі для руху в одному напрямку, за відсутності суцільної лінії дорожньої розмітки , виїхав на зустрічну смугу для руху, не переконавшись що це буде безпечним для інших учасників дорожнього руху, де скоїв зіткнення з автомобілем МАЗ 543205 державний реєстраційний номер НОМЕР_3 . Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження, постраждалих немає. ОСОБА_1 , будучи причетним до дорожньо-транпортн6ої пригоди, залишив місце пригоди, чим порушив вимоги п. 2.10а,б,д,е, п.11.3 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ст.122-4 та ст.124 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 29 жовтня 2021 року о 07 годині 30 хвилин по вул.Смирнова в с.Смирнове Пологівського району Запорізької області, після дорожньо-транспортної пригоди за його участі вживав алкоголь до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп"яніння, чим порушив вимоги п. 2.10є Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч.4 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав, надав відповідні пояснення, повідомив, що не має водійського посвідчення. Під час прийняття рішення про накладення на нього адміністративного стягнення, прохав відстрочити виконання постанови в частині стягнення з нього штрафу, посилаючись на те, що він перебуває в скрутному матеріальному становищі, так як він за місцем роботи отримує мінімальну заробітну плату, має на утриманні неповнолітню дитину. Крім того після смерті батька ОСОБА_2 та тестя ОСОБА_3 несе тягар утримання щодо своєї матері ОСОБА_4 , 1952 року народження та тещі ОСОБА_5 , 1953 року народження, у зв'язку з чим у нього не має можливості сплатити штраф.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 2.10а,б,д,е,є, п.11.3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за №1306 від 10 жовтня 2001 року, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил; д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських; е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди; є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки). На дорогах із двостороннім рухом, які мають по одній смузі для руху в кожному напрямку, за відсутності суцільної лінії дорожньої розмітки чи відповідних дорожніх знаків виїзд на смугу зустрічного руху можливий лише для обгону та об'їзду перешкоди або зупинки чи стоянки біля лівого краю проїзної частини в населених пунктах у дозволених випадках, при цьому водії зустрічного напрямку мають перевагу.
Відповідно до ч.1 ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п.6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015року №1452/735 (далі- Інструкція), огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, а також лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Частиною 4 статті 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Як зазначено у ст.ст.251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивчивши всі обставини справи та оцінивши в сукупності зібрані і досліджені докази, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ст.122-4, ст.124 та ч.4 ст.130 КУпАП .
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 253476 від 29.10.2021 за ст.124 КУпАП; протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 241820 від 29.10.2021 за ст.122-4 КУпАП; протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 317618 від 29.10.2021 за ч.4 ст.130 КУпАП; схемою наслідків дорожньо-транспортної пригоди від 29.10.2021; тестуванням на ALKOTEST 6810 DRAGER ARBL 0955, з результатом тесту 2,62 проміле алкоголю; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_6 ; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які підтвердили факт перебування водія ОСОБА_1 в стані з явними ознаками алкогольного сп"яніння та продуття ALKOTEST 6810 DRAGER ARBL 0955 в їх присутності; довідкою органу поліції про відсутність повторності порушень за ст.124,130 КУпАП, та про те, що посвідчення водія відсутнє.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України без врахування характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Беручи до уваги, що ОСОБА_1 скоїв декілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються одним і тим самим органом, суд приходить до висновку про накладення на нього адміністративного стягнення з урахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП, в межах санкції ч. 4 ст. 130 КУпАП, яка передбачає стягнення за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами.
Оскільки ОСОБА_1 не має посвідчення водія, позбавлення такого права до нього не застосовується .
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Щодо клопотання ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду у справі про притягнення до адміністративної відповідальності в частині стягнення штрафу, суд виходить з наступного.
З ОСОБА_1 підлягає стягненню штраф за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП, в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 грн.
З пояснень ОСОБА_1 та матеріалів справи вбачається, що він зареєстрований та проживає на адресою: АДРЕСА_1 , та має склад сім'ї : дружина ОСОБА_9 , 1980 року народження, син ОСОБА_10 , 2000 року народження та син ОСОБА_11 , 2006 року народження, офіційно працевлаштований в ТОВ "ГРВ Капітал", дохід за період з 01.05.2021 по 31.10.2021 складає 37 200 грн., після вирахувань сума до виплати склала 29 946 грн.
Частиною 2 ст. 301 КУпАП визначено, що відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
У відповідності до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Враховуючи, що ОСОБА_1 має скрутне матеріальне становище, він не має можливості сплатити штраф у строк встановлений ст. 307 КУпАП, суд дійшов висновку про наявність обставин, які ускладнюють виконання постанови суду на даний час, у зв'язку з чим виконання постанови має бути відстрочено до 16 травня 2022 року.
За таких обставин заява ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 122-4, 124, 130, 283, 284, ч.2 ст. 301 КУпАП та ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» , -
Об"єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 № 319/1088/21 ( провадження №3/319/384/21) за вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст. 130 КУпАП, № 319/1089/21 (провадження №3/319/385/2021) за вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122-4 КУпАП, та № 319/1090/21 (провадження №3/319/386/21) за вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП , та об"єднанному провадженню присвоїти номер № 319/1088/21 ( провадження №3/319/386/21) .
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.122-4, ст.124 та ч.4 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 2 000 ( двох тисяч) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн. 00 коп. (отримувач: ГУК у Зап.обл/Зап.обл./21081300/, код отримувача 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок №UA708999980313000149000008001, протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 317618 від 29.10.2021 ).
Заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Куйбишевського районного суду Запорізької області від 16 листопада 2021 року у справі №319/1088/21 в частині накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 грн., до 16 травня 2022 року.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 (чотириста п"ятдесят чотири ) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: *;101; НОМЕР_1 ;Судовий збір стягнутий з ОСОБА_1 на користь держави за рішенням №319/1088/21) .
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції Куйбишевський районний суд Запорізької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: В.О.Мальований