Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/3546/21
16 листопада 2021 року м. Овруч
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Кулініч Я.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби „Овруч" 9 прикордонного загону, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч. 1 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Помічником начальника відділу - начальником відділення адміністративно - юрисдикційної діяльності впс «Овруч» ст. лейтенантом Мухаровською Г.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЧПЦ №174109 від 25 жовтня 2021 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-10 КУпАП.
Відповідно до ч. ч. 2,3 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
З протоколу видно, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що відмовився представити транспортний засіб «Фольксваген - Транспортер» д.н. НОМЕР_1 для огляду та надати документи, що підтверджують особу для складання адміністративно - процесуальних документів. Адміністративне правопорушення вчинене на околиці н.п. Михайлівка Коростенського району Житомирської області, біля залізничної станції «Бехи».
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Відповідно до положень статті 276 КУпАП стосовно розгляду справ за ч. 1 ст. 185-10 КУпАП не передбачено альтернативної підсудності.
Згідно з положеннями ч.2 ст. 293 КУпАП, якщо буде встановлено, що постанову винесено органом (посадовою особою), неправомочним вирішувати цю справу, то така постанова скасовується і справа надсилається на розгляд компетентного органу (посадової особи).
Таким чином, якщо Овруцьким районним судом Житомирської області буде розглянута вказана справа та винесена постанова, то це буде підставою для її скасування, оскільки вона винесена органом, неправомочним вирішувати цю справу.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
З метою вирішення справи в точній відповідності з вимогами закону, вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до органу, який його склав, а саме до відділу прикордонної служби „Овруч" 9 прикордонного загону для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КпАП України,
Повернути протокол про адміністративне правопорушення серії ЧПЦ №174109 від 25 жовтня 2021 року, складений щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до відділу прикордонної служби „Овруч" 9 прикордонного загону для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Я. В. Кулініч