Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/3545/21
16 листопада 2021 року
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Кулініч Я. В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Новоград - Волинський відділ поліції Головного управління національної поліції у Житомирській області про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, -
ОСОБА_1 , яка проживає в с. Заськи, Овруцького району Житомирської області, звернулася з позовом до Новоград - Волинського ВП ГУНП в Житомирській області, що знаходиться по вул. І. Франка, 3-а в м. Новоград -Волинський, Житомирської області, в якому просить поновити їй строк для звернення до суду у зв'язку із пропуском із поважної причини, скасувати постанову від 16.10.2021 року серії ВАБ №823461 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 122 КУпАП у відношенні до неї та справу закрити за відсутністю події та складу правопорушення.
Позивач просить поновити їй строк звернення до суду з тих підстав, що вона на даний час проходить лікування в Житомирській обласній онкологічній лікарні, проходить курс хіміотерапії, тому своєчасно не мала змоги звернутись до суду, так як має поганий стан здоров'я через застосування ліків.
За умовами ст.120 ККАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якої пов'язано її початок.
Згідно ст. 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Суд, враховуючи, обставини якими, позивач обгрунтовує пропущений нею строк звернення, приходить до висновку, визнаючи поважними причини пропуску строку для звернення із позовом до суду, про можливість поновлення пропущеного процесуального строку.
Крім того, позивач просить в порядку досудової підготовки витребувати матеріали по справі про адміністративне правопорушення у зв'язку із поганою якістю копії постанови, яку їй надали.
Частиною 4 ст. 9 КАС України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо витребування доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно з ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Частиною 7, 8 ст. 80 КАС визначено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Оскільки докази, які просить витребувати позивач стосуються предмету спору, суд приходить до висновку про необхідність витребування матеріалів адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 6 ст. 12, ст. 257, п. 2 ст. 263 КАС України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. ст. 120,121, 171 КАС України, суддя,-
Поновити ОСОБА_1 строк на подання позовної заяви.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Новоград - Волинський відділ поліції Головного управління національної поліції у Житомирській області про скасування постанови у справі про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, розгляд якої проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Судове засідання призначити на 14 грудня 2021 року о 11 год. 30 хв. в приміщенні Овруцького районного суду Житомирської області, за адресою: м. Овруч вул. Г.Виговського,5.
Витребувати у Новоград - Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції у Житомирській області матеріали по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Відповідачу протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позов одночасно надіславши копію відзиву з доданими до нього документами позивачу, надавши суду докази такого надіслання.
Роз'яснити відповідачу, що у випадку ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд згідно вимог ч.6 ст.162 КАС України розгляне справу за наявними матеріалами.
Роз'яснити позивачу право подати відповідь на відзив щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, в строк не пізніше 5 днів з дня отримання такого відзиву. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз'яснити відповідачу право подати заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, в строк не пізніше 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. Копія заперечення та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки http://nr.zt.court.gov.ua/sud0617/gromadyanam/csz/.
Суддя:Я. В. Кулініч