Справа № 2-а - 644/2010
25 червня 2010 року Приморський районний суд міста Одеси
у складі : головуючого - судді Ільченко Н.А.
при секретарі Довгань Ж.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень ;
У вересні 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Одеської міськради про визнання протиправним та скасування рішення Виконкому Одеської міськради від 14.02.2008 року № 120 „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності” в частині включення підвального приміщення № 511, площею 170,6 кв.м., що розташоване за адресою : АДРЕСА_1, до Переліку об'єктів нежитлового фонду комунальної власності, який є Додатком до цього рішення та його невід'ємною частиною, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що зазначене підвальне приміщення належить до підвального приміщення, загальною площею 183,5 кв.м., розташованого у будинку АДРЕСА_1, яке належить йому на праві власності на підставі договору купівлі-продажу від 30.04.2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3 за р.№ 3106, зареєстрованого в КП „ОМБТІ та РОН” під р.№ 1228 на стор.55 в низі 25неж., тому оскаржуване рішення порушує його право власності.
В судовому засіданні 25 червня 2010 року представник відповідача - ОСОБА_4 подала адресоване суду своє письмове клопотання про закриття провадження у даній справі, яке мотивується тим, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а представник позивача - ОСОБА_1 не заперечував проти того, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та не заперечував проти закриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи і вислухавши пояснення представників сторін, суд доходить висновку, що клопотання представника відповідача про закриття провадження в справі підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС до компетенції адміністративних судів віднесено, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У пункті 1 частини 1 статті 3 КАС України адміністративну справу визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих функцій.
Судом установлено, що на підставі рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради 14.02.2008 року № 120 „Про реєстрацію об'єктів комунальної власності” Одеській міській раді було видано свідоцтво про право власності на об'єкт комунальної власності - підвальне приміщення № 511, площею 170,6 кв.м., що розташоване за адресою : АДРЕСА_1.
Позивач мотивує свої вимоги тим, що вищевказане підвальне приміщення належить до підвального приміщення, загальною площею 183,5 кв.м., розташованого у будинку АДРЕСА_1, яке належить йому на праві власності на підставі договору купівлі-продажу від 30.04.2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3 за р.№ 3106, зареєстрованого в КП „ОМБТІ та РОН” під р.№ 1228 на стор.55 в низі 25неж., тому оскаржуване рішення порушує його право власності.
З огляду на суть правовідносин у справі, суд доходить висновку, що, звертаючись до суду з даним позовом, позивач має на меті поновлення своїх прав як власника нерухомого майна і це не стосується захисту його прав, свобод та інтересів в сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, тому компетенція адміністративних судів на їх вирішення не поширюється.
Таким чином, заявлені у справі позовні вимоги випливають із відносин, що мають приватноправовий характер, а отже виконавчий комітет Одеської міської ради виступає в цих відносинах як суб'єкт права власності, а не як суб'єкт владних повноважень, й прийнятті цим органом оспорюваного рішення не змінює правову природу спірних правовідносин і не перетворює спір у публічно-правовий.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд, -
Задовольнити клопотання представника Виконавчого комітету Одеської міської ради - ОСОБА_4.
Закрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м.Одеси шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя Н.А.Ільченко