Справа № 946/9307/21
Провадження № 3/946/2800/21
Іменем України
16 листопада 2021 року м. Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Яковенко І.І., розглянув справу про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №27067, складеного поліцейським роти з обслуговування м. Ізмаїл УПП в Одеській області ДПП капралом поліції Омельченком О.М, 03 листопада 2021 року о 18:36 годині ОСОБА_1 знаходився на вулиці біля буд. 11-а на просп. Миру в м. Ізмаїл Одеської області без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи його спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні, порушивши правила щодо карантину людей, чим порушив підп. 2 п.22, п. 3 - 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 р., за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 443 КУпАП.
Притягуваний ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки про виклик до суду. Зазначені обставини дають змогу суду дійти висновку про наявність даних про своєчасне сповіщення притягуваного ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, з таких підстав.
Так, ч. 1 ст. 443 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Самі правила і норми з питань боротьби з інфекційними хворобами не розкриті у диспозиції наведеної ч. 1 ст. 443 КУпАП, у зв'язку з чим ця норма є бланкетною та відсилає до інших актів законодавства, зокрема до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», інших актів законодавства, рішень органів місцевого самоврядування, якими встановлені конкретні правила з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до підп. 2 п. 22 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Постанова № 1236) з 17 червня 2021 р. заборонено перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 знаходився на вулиці без документів, що підтверджують громадянство чи спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні. Однак, з відеозапису, долученого до протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що притягуваний ОСОБА_1 перебував на вулиці з паспортом громадянина України, який йому особисто був повернутий співробітником поліції. Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що особу ОСОБА_1 було встановлено на підставі паспорту серії НОМЕР_1 , виданого 21.11.1995 р.
Таким чином особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, не надано належних, допустимих та достатніх доказів на підтвердження порушення ОСОБА_1 правил щодо карантину людей, а саме його знаходження на вулиці без документів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, у зв'язку з недоведеністю наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 443 КУпАП, на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП, справу про адміністративне правопорушення у відношенні нього за ч. 1 ст.443 КУпАП слід закрити.
Керуючись ст. ст. 247, 283 - 285 КУпАП, суд -
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 443 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Ізмаїльського міськрайонного суду І.І. Яковенко