707/2504/21
3/707/1447/21
12 листопада 2021 року суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована у АДРЕСА_1 , депутата Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 414/2021 від 13 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік за формою, що визначається Національним агентством, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2021 року, а декларація фактично подана 09.08.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялася та пояснила, що декларація дійсно була подана нею лише 09.08.2021 року.
У судовому засіданні прокурор Гадіон Н.М. підтримала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та з урахуванням визнання нею своєї вини, просила накласти на неї мінімальне адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області № 1-1/VIIІ від 19.11.2020 року «Про початок повноважень депутатів Мошнівської сільської ради» ОСОБА_1 визнано депутатом Мошнівської сільської ради VII скликання.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами на яких поширюється дія цього закону є у тому числі і депутати місцевих рад.
Згідно із ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з відомостями, отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», декларація ОСОБА_1 за 2020 рік подана нею до Національного агентства з питань запобігання корупції 09.08.2021 року.
Заслухавши прокурора Гадіон Н.М., яка у засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши та оцінивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зокрема, конструктивною ознакою цього правопорушення є несвоєчасне подання декларації без поважних причин. Тобто, за наявності останніх, відповідальність виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебування особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Суд вважає, що поважні причини несвоєчасності подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічної декларації, відсутні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку що вина ОСОБА_1 доведена.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, майновий стан, щире каяття, суд дійшов до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції встановленої ч. 1 ст. 172--6 КУпАП.
Згідно вимог ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 172-6, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу розміром п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Морозов