Справа №760/15964/21
Провадження№33/824/4555/2021 Постанова винесена суддею Кушнір С.І.
Категорія: ч. 1 ст. 483 МК України
05 листопада 2021 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Кепкал Л.І., за участю представника Київської митниці Держмитслужби Келеберденка В.В., захисника Васильчук С.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою представника Київської митниці Держмитслужби Ніконова Г.В. на постанову судді Солом'янського районного суду м. Києва від 13.08.2021 щодо -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (02160, м. Київ, вул. Каунаська, 13-А, оф. 3, код ЄДРПОУ 41002769), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ознаками порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,
Відповідно до протоколу №0993/10000/21 від 24.05.2021, 29.10.2019 через митний кордон України, міжнародний пункт пропуску «Рені - Джюрджюлешть» Одеської митниці ДФС, у вантажному автомобілі з р.н.з. НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , з Туреччини на митну територію України ввезено товари «кондитерські вироби - цукерки», загальною вагою брутто 23 100 кг, нетто - 22 000 кг та у кількості 2 750 пакувальних місць.
Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 28.10.2019 №UA100000/2019/873540 на підставі товаросупровідних документів: книжки МДП від 25.10.2019 №SX.83104598, CMR від 25.10.2019 №0107882, інвойсу від 25.10.2019 №IHR2019000000201.
Відповідно до товаросупровідних документів відправником товарів виступала компанія «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина), одержувачем - ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (02160, м. Київ, вул. Каунаська, буд. 13 А, офіс 3).
30.10.2019, після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари: «кондитерські вироби з цукру, без вмісту какао. Цукерки жувальні TROFLEX 1000GR (1*8)MIX - 1300 кор.; Цукерки жувальні TROFFYUM STICK 1000GR (1*8)MIX - 1450 кор.; Торговельна марка - ANTAT. Виробник - ANTAT GIDA IC VE DIS TIS на виробничих потужностях Tathsumaklar Gida Maddeleri Pazarlama Ticaret ve Sanayi A.S.-Antat.Країна виробництва - TR.», були заявлені до митного оформлення декларантом ПП «88» (код ЄДРПОУ 35573375) ОСОБА_2 (код ДРФО НОМЕР_4 ) на митному посту «Східний» за електронною митною декларацією типу «ІМ/40/ДЕ» №UA100040/2019/298091.
Разом із вказаними митним деклараціями та товаросупровідними документами до митниці були надані зовнішньоекономічний контракт від 31.05.2018 №310518, укладений між компанією-продавцем «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» Buyukkayacik Mh. Organize San. Bol. 13. Sk. No 17Selcuklu-KONYA-TURKIYE) та компанією-покупцем ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (Україна) в особі директора ОСОБА_1 ; сертифікат про походження товару форми А від 25.10.2019 №C0839345, а також інші, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення, документи, які зазначені в гр. 44 ЕМД.
Згідно з інвойсом від 25.10.2019 №IHR2019000000201, виставленим компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина) до ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (Україна) вартість переміщених через митний кордон України товарів на умовах поставки «CPT Київ» становить - 9 625 доларів США.
07.04.2020, листом за вих. №20-01/20-02-01/11/797, з метою перевірки дотримання законодавства України з питань митної справи при ввезенні на митну територію України товарів «кондитерські вироби: цукерки TROFLEX» на адресу ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД», Державною митною службою України направлено запит до митних органів Турецької Республіки.
27.04.2021, листом Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України від 27.04.2021 №20/20-02-01/7.8/1181 до Київської митниці Держмитслужби надійшла відповідь митних органів Турецької Республіки від 19.11.2020 №29980007-724.01.03/UA-59070275-59137724 на зазначений вище запит.
Митні органи Туреччини до своєї відповіді надали копію митної декларації форми «ЕХ 3» від 25.10.2019 №19060500ЕХ014352.
Згідно з даними, зазначеними в копії зазначеної митної декларації, встановлено, що з території Республіки Туреччина в Україну на адресу ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (02160, м. Київ, вул. Каунаська, буд. 13-А, офіс 3), автомобільним транспортом було відправлено товари «м'які мармеладні цукерки» вагою брутто - 23 100 кг, нетто - 22 000 кг та у кількості 2 750 пакувальних місць. Відповідно до гр. 22 «валюта та фактурна вартість» експортної митної декларації №19060500ЕХ014352 фактурна вартість даних товарів становить 29 760 доларів США.
Товари експортовано із території Республіки Туреччини компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина) на умовах поставки «FCA KONYA» та на підставі фактури від 25.10.2019 №IHR2019000000201.
Тобто, в результаті співставленням відомостей, що містяться у документах, отриманих від митних органів Туреччини, та документах митного контролю та митного оформлення за ЕМД №UA100040/2019/298091, наданих до Київської міської митниці ДФС, встановлено, що співпадають: відомості щодо відправника та одержувача товарів; реєстраційні дані інвойсу; найменування та загальна кількість товарів (кількість пакувальних місць, вага брутто, нетто), але не співпадають відомості щодо вартості товарів та умов поставки.
Пунктом 1 частини четвертої ст. 335 МК України встановлено, що для ввезення товарів на митну територію України надаються такі документи та/або відомості, у числі засобами інформаційних технологій:
а) заява встановленої форми про намір здійснити ввезення товарів на митну територію України (попереднє повідомлення або попередня митна декларація);
б) відомості про найменування, обсяг (кількість) та вартість товарів, які планується ввезти на митну територію України;…».
Згідно з п. 6 Постанови від 03.06.2005 №8 Пленуму Верховного Суду України (зі змінами), «судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів».
При цьому, згідно з абз. 4 цього пункту Постанови:
«Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності».
Таким чином, за результатами вивчення всіх вищевказаних документів встановлено, що товари «цукерки жувальні», вагою брутто 23 100 кг, нетто - 22 000 кг та вартістю 29 760 доларів США, що згідно курсу НБУ на дату переміщення через митний кордон України (29.10.2019) (1 USD - 25,067144 грн.) складає 745 998,21 грн., були переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення їх митної вартості.
На момент переміщення товарів через митний кордон України на посаді керівника ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (код ЄДРПОУ 41002769) перебував громадянин ОСОБА_1 .
Перебуваючи на посаді керівника підприємства, гр. ОСОБА_1 відповідає за фінансово-господарську діяльність підприємства та був зобов'язаний надати до митного контролю і оформлення документи з достовірною та правдивою інформацією.
Відповідно до відомостей ПІК «Провадження в справах про ПМП» АСМО «Інспектор», громадянин ОСОБА_1 протягом року не притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 483 або ст.482 Митного кодексу України.
Отже, в діях громадянина ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1 ) - керівника ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (код ЄДРПОУ 41002769) наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Враховуючи вищевикладене, митний орган прийшов до висновку, що в діях громадянина України ОСОБА_1 , наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
В зв'язку з чим, 24.05.2021 працівниками Державної митної служби України відносно громадянина ОСОБА_1 , керівника ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД», складено протокол про порушення митних правил №0993/10000/21 за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Постановою судді Солом'янського районного суду м. Києва від 13.08.2021 провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України закрито за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Суд першої інстанції, закриваючи провадження у справі, мотивував своє рішення тим, що митним органом не надано беззаперечних доказів того, що саме гр. України ОСОБА_1 , були вчинені дії, які направлені на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю щодо дійсної вартості товару, адже, безпосередньо ОСОБА_1 декларування товарів не здійснювалось, митна вартість товарів не заявлялась.
Крім того, вартість товару, зазначена в графі 22 митної декларації декларантом була вказана в сумі 9625,00 доларів США, правильність зазначення якої не викликає сумнівів, адже, саме цю суму містить інвойс від 25.10.2019 №IHR2019000000201, виставлений компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина) до ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД», оплата за яким здійснена відповідно до договору про переведення боргу від 25.11.2019 р. в рахунок погашення заборгованості.
Оцінюючи матеріали справи у їх сукупності, суд першої інстанції встановив, що обставини викладені у протоколі №0993/10000/21 від 24.05.2021 щодо переміщення через митний кордон України товару, а саме:"кондитерські вироби - цукерки» з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів через митний кордон України документів, що містять неправдиві відомості щодо вартості товарів, на підставі яких складений зазначений протокол, не знайшли свого підтвердження в суді та спростовується наданими до суду доказами та прийшов до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МУ України, внаслідок чого провадження в справі про притягнення останнього до адміністративної відповідальності закрив за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник Київської митниці Держмитслужби Ніконов Г.В. подав апеляційну скаргу, в якій просить скасуватипостанову Солом'янського районного суду м. Києва від 13.08.2021 у справі про порушення митних правил №0993/10000/2021 та постановити нову постанову, якою гр. України ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та застосувати до нього стягнення у відповідності до санкції статті.
Апелянт вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ч. 1 ст. 483 МК України, посилаючись на зміст протоколу про адміністративне правопорушення №0993/10000/21 від 24.05.2021.
Будь - яких доводів з приводу незаконності оскаржуваної постанови, апеляційна скарга не містить.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився.
Заслухавши доповідь судді, пояснення представника митниці, який підтримав апеляційну скаргу та просив суд її задовольнити, думку захисника ОСОБА_1 - Васильчук С.С., яка заперечувала проти задоволення апеляційної скарги, посилаючись на законність та обґрунтованість постанови суду, перевіривши матеріали справи та вивчивши зміст апеляційної скарги, вважаю що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ст. 2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
Згідно зі ст. 487 МК України провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил, як це передбачено ст. 486 МК України, є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотримання вимог закону.
Положеннями ст. 489 МК України передбачено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, які мають значення для справи.
Наявним у матеріалах справи доказам суд повинен дати належну оцінку.
Відповідно до ст. 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вказаних вимог закону судом першої інстанції під час розгляду справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за порушення митних правил дотримано.
Диспозицією ч. 1 ст. 483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих витрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
За змістом даної норми переміщення предметів із приховуванням від митного контролю може здійснюватись, в тому числі, шляхом подання до митного органу України, як підстави для їх переміщення, документів, які містять неправдиві дані.
Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.
Так, підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, інвойс, дозвіл відповідних державних органів тощо.
Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо, не відповідають дійсності.
Із протоколу про порушення митних правил №0993/10000/21 від 24.05.2021, вбачається, що 29.10.2019 через митний кордон України, міжнародний пункт пропуску «Рені - Джюрджюлешть» Одеської митниці ДФС, у вантажному автомобілі з р.н.з. НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , з Туреччини на митну територію України ввезено товари «кондитерські вироби - цукерки», загальною вагою брутто 23 100 кг, нетто - 22 000 кг та у кількості 2 750 пакувальних місць.
Переміщення вказаного вантажу через митний кордон України здійснено за попередньою митною декларацією від 28.10.2019 №UA100000/2019/873540 на підставі товаросупровідних документів: книжки МДП від 25.10.2019 №SX.83104598, CMR від 25.10.2019 №0107882, інвойсу від 25.10.2019 №IHR2019000000201.
Відповідно до товаросупровідних документів відправником товарів виступала компанія «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина), одержувачем - ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (02160, м. Київ, вул. Каунаська, буд. 13 А, офіс 3).
30.10.2019, після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, зазначені товари: «кондитерські вироби з цукру, без вмісту какао. Цукерки жувальні TROFLEX 1000GR (1*8)MIX - 1300 кор.; Цукерки жувальні TROFFYUM STICK 1000GR (1*8)MIX - 1450 кор.; Торговельна марка - ANTAT. Виробник - ANTAT GIDA IC VE DIS TIS на виробничих потужностях Tathsumaklar Gida Maddeleri Pazarlama Ticaret ve Sanayi A.S.-Antat.Країна виробництва - TR.», були заявлені до митного оформлення декларантом ПП «88» (код ЄДРПОУ 35573375) ОСОБА_2 (код ДРФО НОМЕР_4 ) на митному посту «Східний» за електронною митною декларацією типу «ІМ/40/ДЕ» №UA100040/2019/298091.
Разом із вказаними митними деклараціями та товаросупровідними документами до митниці були надані зовнішньоекономічний контракт від 31.05.2018 №310518, укладений між компанією-продавцем «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» Buyukkayacik Mh. Organize San. Bol. 13. Sk. No 17Selcuklu-KONYA-TURKIYE) та компанією-покупцем ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (Україна) в особі директора ОСОБА_1 ; сертифікат про походження товару форми А від 25.10.2019 №C0839345, а також інші, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення, документи, які зазначені в гр. 44 ЕМД.
Згідно з інвойсом від 25.10.2019 №IHR2019000000201, виставленим компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина) до ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (Україна) вартість переміщених через митний кордон України товарів на умовах поставки «CPT Київ» становить - 9 625 доларів США.
Проте, згідно з даними, які відображені у митній декларації, отриманої від митних органів Турецької Республіки (документи, що були надані Турецькою Республікою) з території Республіка Туреччина в Україну на адресу ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» автомобільним транспортом було відправлено товари "м'які мармеладні цукерки", вагою брутто - 23100 кг, нетто 22000 кг. та у кількості 2750 пакувальних місць. Відповідно до гр. 22 "валюта та фактурна вартість" експортної митної декларації № 19060500ЕХ014352 фактурна вартість даних товарів становить 29 760 доларів США.
Таким чином, на думку представників митного органу, встановлені факти свідчать, що придбання Товару було здійснено ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» не за ціною 9625, 00 доларів США, а за ціною 29760 доларів США, а відтак, вважають, що митниці для митного оформлення вказаного Товару ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» були надані документи, що містять неправдиві відомості, необхідні для визначення його митної вартості.
На думку суду апеляційної інстанції, суд першої інстанції, закриваючи провадження у даній справі, обґрунтовано вказав про відсутність в діях ОСОБА_1 як суб'єктивної сторони вказаного правопорушення, так і об'єктивної сторони.
Зокрема, з наявних у справі доказів вбачається, що між ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» (02160, м. Київ, вул. Каунаська, 13-А, оф. 3, код ЄДРПОУ 41002769) та компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» (Туреччина) дійсно було укладено контракт поставки №310518 від 31.05.2018, та додаткову угоду до нього від 04.09.2019, на виконання умов якого Товариством «ТЕРРА ГРУП ЛТД» замовлено поставку Товарів, а компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» виставлено Товариству комерційний інвойс від 25.10.2019 № IHR2019000000201.
Способом (базисом) поставки замовлених Товарів, узгодженим Сторонами, була поставка на умовах СРТ ( фрахт/перевезення оплачені до ) KIEV згідно Правил Інкомтерс - 2010.
Тобто, організацію перевезення Товарів, придбаних ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» , за умовами Контракту замовила на власний розсуд та оплачувала за власний кошт фірма «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI».
На виконання вимог п. 1.4 Контракту компанія «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» з листом від 25.10.2019 року передала ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» пакет документів, необхідних для оформлення митної декларації на Товари, зокрема Інвойс на загальну суму 9625 дол. США з визначенням в ньому умовами поставки СРТ KIEV, пакувальний лист на товар загальною вагою 23100 кг, CMR від 25.10.2019 № 0107882 та сертифікат якості.
ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД», у свою чергу передало всі ці документи ПП "88", представник якого ОСОБА_2 30.10.2019 після прибуття у зону діяльності Київської митниці ДФС на митному посту «Східний» надав їх для митного оформлення з електронною митною декларацією типу ІМ 40 ДЕ №UА100040/2019/298091, в якій в графі 22 (ватюта та загальна сума за рахунком) вказав вартість Товарів згідно виставленого фірмою «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» Інвойсу в сумі 9 625.00 доларів США.
Тобто, ОСОБА_1 не здійснював декларування Товарів, а надання для митного оформлення всіх необхідних документів здійснював агент з митного Оформлення ПП «88» ОСОБА_2 . При цьому, а ні ОСОБА_1 , а ні агент з митного оформлення ПП «88» ОСОБА_2 , не подавали митному органу, як підставу для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості щодо митної вартості товарів. ВМД типу ІМ 40 ДЕ №UA 100040/2019/298091 була складена та оформлена агентом з митного оформлення на підставі реальних, достовірних документів, що були передані Товариству продавцем Товарів - компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI», що підтверджується наданими під час судового розгляду захисником матеріалами (а.с. 77).
При цьому, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність в матеріалах справи належних доказів того, що документи, подану органу доходів і зборів ОСОБА_2 містили неправдиві відомості, зокрема, щодо вартості товару, зважаючи на наступне.
Експортна декларація, на яку посилається КМДМС, як на доказ заниження митної
вартості товарів, оформлена на якусь іншу партію товару, а на ту, яка була фактично поставлена
за ВМД типу ІМ 40 ДЕ №UА100040/2019/298091, адже, в експортній декларації зазначений інший номер інвойса, зокрема, добавлена буква V перед серією інвойса (VIHR2019000000201), та зазначена інша відповідальна особа за фінансове врегулювання: компанія «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI» замість ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД», різні способу поставки та різний номер транспортного засобу.
До того ж, суд враховує, що в матеріалах справи міститься лише частковий переклад документів, отриманих від митних органів Туреччини, зокрема, перекладена лише декларація, проте, хто є тією службовою особою, якою здійснено такий переклад, матеріали справи не містять таких даних, а окрім того, частина документів взагалі не перекладена, в зв'язку з чим їх не можна визнати належними та допустимими доказами у справі.
Крім того, слід зазначити, що ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» оплатило вартість придбаних Товарів. Зокрема, Товариством (Первісний боржник) з компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI»(Кредитор) тa підприємством «BOSPHORUS TRADING LIMITED», UAE (Новий боржник), було укладено договір переведення боргу від 25.11.2019 (а.с. 82-84), що виник у зв'язку з несплатою ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» вартості товарів, отриманих за Інвойсом, на виконання якого підприємство «BOSPHORUS TRADING LIMITED»., UAE в рахунок погашення власноi заборгованості перед Товариством перерахувало замість Товариства компанії «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI»оплату за товари, отримані за Інвойсом, що підтверджується платіжним дорученням від 26.11.2019 року №59460722 (а.с. 85).
Матеріали справи не містять даних про те, що контролюючими органами приймалось будь - яке рішення про коригування заявленої ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» митної вартості Товарів, які ввозились на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту.
Більш того, слід зазначити, що ТОВ «ТЕРРА ГРУП ЛТД» 10.04.2019 звернулось до ДП «УКРПРОМЗОВНІШЕКСПЕРТИЗА» із запитом щодо проведення аналізу відповідності цінових умов контракту від 31.05.2018 №310518, укладеного з компанією «ANTAT GIDA IC VE DIS TIS.LTD.STI», у відповідь на який ДП «УКРПРОМЗОВНІШЕКСПЕРТИЗА» у листі від 10.04.2019 №880 (а.с. 86-87) повідомило: «...можна вважати, що рівень цін на кондитерські вироби, що імпортуються згідно з Комерційним інвойсом № ІНR2019100000071 від 29.03.2019 до контракту №310518 від 31.05.2018р. на умовах поставки СРТ Київ, Україна не нижче цін виробника... ». І хоч у відповіді ДП «УКРПРОМЗОВНІШЕКСПЕРТИЗА» і міститься інший інвойс, тим не менш, у таблицях № І та № 2 містяться дані щодо цін на аналогічні кондитерські вироби із врахуванням умов поставки СРТ та EXW.
Враховуючи викладене, вважаю, що судом першої інстанції вірно встановлені фактичні обставини провадження, які не спростовані доводами апеляційної скарги, більш того, в ній взагалі відсутні доводи того в чому полягає неправильність чи незаконність оскаржуваної постанови, а тому рішення суду першої інстанції про закриття провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, на думку апеляційного суду, постановлено з дотриманням вимог ст. 486 МК України,ст. 247 КУпАП, є законним і обґрунтованим, та в свою чергу апеляційна скарга представника Київської міської митниці Держмитслужби Ніконова Г.В. задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 530 Митного кодексу України, ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Постанову судді Солом'янського районного суду м. Києва від 13.08.2021, якою провадження в справі про притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК Українизакрито за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення- залишити без змін, а апеляційну скаргу представника митниці Держмитслужби Ніконова Г.В. - без задоволення.
Постанова апеляційного суду є остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя
Київського апеляційного суду Л.І. Кепкал