Іменем України
08 листопада 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4980/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області до ОСОБА_1 , в якому позивач просив суд:
- стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , кошти за податковим боргом у загальній сумі 11062,12 гривень (одинадцять тисяч шістдесят дві гривень 12 коп):
на рахунок розмежування казначейства податковий борг з податку на доходи фізичних осіб сплачені фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 980,42 гривень (дев'ятсот вісімдесят гривень 42 коп) основного платежу за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок ПА978999980333129341000012455, код платежу 11010500, отримувач ГУК у Луганській обл./МТГ м. Кремінна/11010500, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
на користь Державного бюджету з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 81,70 гривень (вісімдесят одна гривень 70 коп) основного платежу за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок ПА338999980313010137000012455, код платежу 11011001, отримувач - ГУК у Луганській обл./МТГ м. Кремінна/11011001, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
на користь місцевого бюджету з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у сумі 10000,00 гривень (десять тисяч гривень 00 коп) штрафних санкцій за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок ІІА068999980314070561000012455, код платежу 21081500, отримувач- ГУК у Луганській обл./МТГ м. Кремінна/21081500, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку у Кремінській ДПІ (Кремінський район) Головного управління ДПС у Луганській області, як платник податків за основним місцем обліку з 12.03.2019 (29.10.2019 припинив діяльність, з обліку не знятий).
Станом на 25.08.2021 у ФОП ОСОБА_1 наявний податковий борг на загальну суму 11062,12 грн, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб у сумі 980,42 грн, військового збору у сумі 81,70 грн, адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у сумі 10000,00 грн. Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 980,42 грн складається з основного платежу та нарахований згідно самостійно визначеного відповідачем зобов'язання у поданій податковій звітній декларації про майновий стан і доходи від 02.12.2019 № 10277 за І квартал 2019 року у сумі 980,42 грн. Залишок непогашеної заборгованості з податку на доходи фізичних осіб складає 980,42 грн. Податковий борг з військового збору у сумі 81,7 грн складається з основного платежу та нарахований згідно самостійно визначеного відповідачем зобов'язання у поданій податковій звітній декларації про майновий стан і доходи від 02.12.2019 № 10277 за І квартал 2019 року у сумі 81,70 грн. Залишок непогашеної заборгованості з військового збору складає 81,70 грн. На підставі наказу ГУ ДФС у Луганській області від 14.06.2019 № 707, контролюючим органом 18.06.2019 було здійснено фактичну перевірку господарської одиниці - кафе « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , суб'єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ). За результатами фактичної перевірки складено акт від 18.06.2019 № 365/12-32/40- 01/ НОМЕР_1 . Акт перевірки вручено особисто відповідачу - ФОП ОСОБА_1 . Відповідно до висновків акту перевірки податковим органом встановлено порушення пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» - здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. На підставі акту перевірки 09.07.2019 контролюючим органом було прийняте податкове повідомлення-рішення форми «С» № 0001154001, відповідно до якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 10000,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення разом з розрахунком фінансових санкцій направлено засобами поштового зв'язку на податкову адресу ФОП ОСОБА_1 та отримано відповідачем особисто 16.07.2019. Контролюючим органом, у зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань та з метою погашення податкового боргу, відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України, ФОП ОСОБА_1 пред'явлено податкову вимогу форми «Ф» від 15.08.2019 № 60316- 51, яку направлено рекомендованим листом з повідомленням на податкову адресу платника податків. Згідно поштового повідомлення податкова вимога отримана особисто відповідачем 10.09.2019.
Станом на даний час вищезазначена податкова вимога не погашена, податковий борг відповідачем не сплачений.
Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, однак до суду повернувся конверт з довідкою поштового відділення за формою №20 "адресат відсутній за вказаною адресою" (арк.спр.40).
За приписами частин третьої та четвертої статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий виклик або судове повідомлення учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється:
1) за наявності в особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки на офіційну електронну адресу;
2) за відсутності в особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу.
У разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:
1) юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що відповідач про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином.
Правом подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, відповідач не скористався.
Згідно з частиною четвертою статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Суд кваліфікує неподання відповідачем відзиву на позовну заяву як визнання позову.
Відповідно до положень частини шостої статті 162 КАС України суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вимоги частини 9 статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні.
Судом по справі вчинено наступні процесуальні дії:
- ухвалою суду від 12.10.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено подальший розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк.спр.35-36).
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , була зареєстрована як фізична особа - підприємець Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області 2.03.2019, номер державної реєстрації 23660000000004170, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , основний вид діяльності за КВЕД: 47.11 роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний), 29.10.2019 відбувалсь державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, запис № 23660060003004170 (арк.спр.28-29).
Головним управлінням ДФС у Луганській області на підставі акту перевірки № 365/12-32/40-01/ НОМЕР_1 від 18.06.2019 встановлено порушення п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних на окремі види алкогольних напоїв» та прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001154001 від 09.07.2019 щодо застосування до відповідача штрафних санкції за вказане порушення у розмірі 10000,00 грн, яке направлено відповідачу та отримано останнім 16.07.2019 (арк.спр. 20, 21,22).
Позивачем сформовано податкову вимогу форми "Ф" від 15.08.2019 № 60316-51, якою повідомлено відповідача, що станом на 14.08.2019 загальна сума податкового боргу платника податків становить 10000,00 грн, з яких штрафні санкції - 10000,00 грн, пеня - 0,00, грн., яку направлено на адресу реєстрації відповідача та отримано ним 10.09.2019 (арк.спр.25).
02.12.2019 позивачем було подано до Головного управління ДФС у Луганській області податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до якої: сума доходів становить - 5446,80 грн., податок на доходи фізичних осіб - 980,42; військовий збір - 81,70 грн. (арк.спр.13-14).
Згідно інформації про наявність/відсутність податкового боргу у платника станом на 25.08.2021 вбачається, що за ОСОБА_1 рахується податковий борг у загальному розмірі 11062,12 грн., який складається:
- з податку на доходи фізичних осіб, що сплачений фізичними особами за результатами річного декларування - 980,42 грн.;
- військового збору, що сплачений фізичними особами за результатами річного декларування - 81,70 грн;
- адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну - 10000,00 грн. (арк.спр.7).
Вказана сума податкової заборгованості підтверджується також даними інтегрованої картки платника податків (арк.спр.9, 10, 12).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон № 481/95-ВР.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 15-3 Закону № 481/95-ВР забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: особам, які не досягли 18 років.
Частиною третьою статті 15-3 Закону № 481/95-ВР продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
Частиною першою статті 17 Закону № 481/95-ВР встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до абзацу 13 частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.
Згідно з частиною п'ятою статті 17 Закону № 481/95-ВР у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 (далі - Порядок), згідно з пунктами 2, 3, 5, 10, 11 якого фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». До суб'єктів господарювання, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом. Підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, серед іншого, акт перевірки додержання суб'єктом господарювання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до бюджету згідно із законодавством.
Відповідно до пункту 9 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій складається у трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - надсилається у триденний строк після його прийняття суб'єкту господарювання або видається його уповноваженому представникові; третій - надсилається до територіального органу ДФС за місцем реєстрації суб'єкта господарювання для здійснення контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу у разі порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту або за місцем вчинення порушення для здійснення контролю за надходженням до місцевих бюджетів суми сплаченого штрафу в разі порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:
грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1);
штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Відповідно до пп. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Податкового кодексу України (далі - ПК України) кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України передбачений обов'язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку та строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 ПК України).
Відповідно до пункту 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно з п.31.1 ст.31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).
Платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу (п.179.1 ПК України). Фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п.179.7 ПК України).
Згідно з п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Згідно п.п.1.2, 1.3, 1.6 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу (163.1.1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід). Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту. 1.6. Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.
Як було встановлено судом, відповідачем було самостійно подано податкову декларацію про майновий стан за 2019 рік включно, якою самостійно визначено суму податку на доходи фізичних осіб (арк.спр.13-14).
Однак, відповідачем були порушені строки та повнота обсягів сплати зазначених зобов'язань, що підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податків (арк.спр.10,12,16).
Відповідно до п.п.14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом вважається податковим боргом.
Грошові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі та з військового збору у розмірі згідно приписів п.54.1. ст.54 Податкового кодексу України вважаються узгодженими, та відповідно до п.п.14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України набули статусу податкового боргу.
Як визначено пп. 14.1.153 п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, на виконання вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України податковим органом сформована та направлена відповідачу податкова вимога від 15.08.2019 № 60316-51 про сплату податкового боргу в розмірі 10000,00 грн, яка отримана відповідачем (арк.спр.25).
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи вищевказані податкові повідомлення - рішення та податкова вимога не оскаржувались, доказів оскарження в судовому чи в адміністративному порядку відповідачем не надано, отже є узгодженими, тому суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України встановлено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Податкового кодексу України).
Внаслідок того, що відповідачем на дату судового розгляду справи податковий борг добровільно не сплачено, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми податкового боргу в загальному розмірі 11062,12 грн обґрунтованими, доведеними і такими, що належать задоволенню повністю.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).
З викладеного слідує, що витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.
Такі обмеження у можливостях суб'єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.
Оскільки Головне управління ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) кошти за податковим боргом у загальній сумі 11062,12 гривень (одинадцять тисяч шістдесят дві гривні 12 коп):
на рахунок розмежування казначейства податковий борг з податку на доходи фізичних осіб сплачені фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 980,42 гривень (дев'ятсот вісімдесят гривень 42 коп) основного платежу за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок UA978999980333129341000012455, код платежу 11010500, отримувач ГУК у Луганській обл./МТГ м. Кремінна/11010500, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
на користь Державного бюджету з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 81,70 гривень (вісімдесят одна гривня 70 коп) основного платежу за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок UA338999980313010137000012455, код платежу 11011001, отримувач - ГУК у Луганській обл./МТГ м. Кремінна/11011001, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
на користь місцевого бюджету з адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну у сумі 10000,00 гривень (десять тисяч гривень 00 коп) штрафних санкцій за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок UА068999980314070561000012455, код платежу 21081500, отримувач- ГУК у Луганській обл./МТГ м. Кремінна/21081500, ОКПО 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Є.О. Кисельова