Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
Харків
21 червня 2010 р. № 2-а- 4691/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чалий І.С.
при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства Демидова Володимира Олексійовича про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу ,-
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у розмірі 2550,00 грн. за рахунок активів.
В обґрунтування позову вказано, що на протязі тривалого часу Фермерське господарство Демидова Володимира Олексійовича допускались значні суми недоїмки по платежах в бюджет, що є порушенням ст.67 Конституції України. Станом на 06.04.2010 року недоїмка по платежах в бюджет Фермерського господарства Демидова Володимира Олексійовича становить 2550,00 грн. основного боргу нарахований на підставі податкового повідомлення - рішення від 15.06.2009 року за № 0002061501/0. З метою погашення податкового боргу Вовчанською МДПІ застосувався ряд заходів по його стягненню, передбачених ст. ст.6,8,10 закону України № 2181-ІІІ, а саме: були виставлені перша та друга податкові вимоги; все майно підприємства було зареєстровано в Державному реєстрі застав рухомого майна; прийнято рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів. Однак застосування зазначених заходів не призвело до повного погашення заборгованості відповідача перед бюджетом.
В судове засідання представник Вовчанської МДПІ не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Згідно ст. 35 КАС України, відповідач належно повідомлений про дату час та місце судового засідання, однак відзив на позов не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.
Таким чином, суд вважає, що можливо розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Судом встановлено, що станом на 06.04.2010 року недоїмка по платежах в бюджет Фермерського господарства Демидова Володимира Олексійовича становить 2550,00 грн. основного боргу нарахований на підставі податкового повідомлення - рішення від 15.06.2009 року за № 0002061501/0.
Відповідно п.п.6.2.2 ст.6 Закону України №2181 ДПІ була направлена перша податкова вимога від 01.07.2009 року за №1/122 на загальну суму 2550,00 грн., 04.08.2009 р. було направлено другу податкову вимогу №2/138 на загальну суму 2550,00 грн.
Згідно першої та другої податкової вимоги, які не були вручені відповідачу через відсутність його за місцезнаходженням було складено акт за № 74 про розміщення на дошці податкових оголошень податкової вимоги по селянському (фермерському) господарству Демидову Володимиру Олексійовичу, який було розміщено 18.08.2009 року.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.
Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов'язання по сплаті заборгованості, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
Адміністративний позов Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства Демидова Володимира Олексійовича про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Селянського (фермерського) господарства Демидова Володимира Олексійовича(63250, Харківська обл., Вовчанський р-н, с. Охрімівка) заборгованість перед бюджетом за рахунок активів у розмірі 2550,00 грн (дві тисячі п"ятсот п"ятдесят грн. 00 коп).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 25.06.2010 року.
Суддя підпис< Текст > І.С.Чалий
Постанова не набрала чинності. Оригінал знаходиться у справі. Копія.Вірно< Текст >
Суддя Секретар< Текст >