Постанова від 09.11.2021 по справі 373/1853/21

Справа № 373/1853/21

Номер провадження 3/373/748/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2021 року м. Переяслав

Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Улянівка Переяслав-Хмельницького району Київської області, номера обслуги 2 гармати 1 самохідно-артилерійського взводу 4 самохідно-артилерійської батареї 2 самохідно-артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ,

? за ч. 2 ст. 17215 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 79 від 03.09.2021, складеного командиром військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 , вбачається, що «… 03 вересня 2021 року близько 08.00 повернувся до військової частини номер обслуги 2 гармати 1 самохідно-артилерійського взводу 4 самохідно-артилерійської батареї 2 самохідно-артилерійського дивізіону військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_3 , який був відсутній на військовій службі в період з 08.00 02.09.2021 по 08.00 03.09.2021, що передбачено ч. 2 ст. 17215 КУпАП, тобто недбале ставлення військовослужбовця до військової служби. Дане правопорушення скоєно в умовах особливого періоду…»

Відповідно до ст. 278 КУпАП суддя при підготовці до розгляду справи вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото ? і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов?язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Статтею 256 КУпАП врегульовано, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Диспозиція ч. 2 ст. 17215 КУпАП передбачає відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що його зміст не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: в протоколі не викладено суть адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 17215 КУпАП. Особі, що складала протокол відносно ОСОБА_1 слід звернути увагу на правильність кваліфікації його дій відповідно до норм КУпАП.

Також до матеріалів справи долучені письмові пояснення, проте вони додані в копіях неналежної якості, з яких неможливо встановити їх достовірний зміст.

Такі докази зібрані в рамках службового розслідування за фактом невиходу та відсутності на військовій службі солдата ОСОБА_1 , а не в ході підготовки матеріалів та збирання доказів в справі про адміністративне правопорушення.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в матеріалах адміністративної справи відсутні відомості необхідні для вирішення справи, а тому у суду відсутні підстави для розгляду адміністративного матеріалу.

Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути протокол про адміністративне правопорушення № 79 від 03.09.2021 та адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 17215 КУпАП командиру військової частини НОМЕР_1 для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О. І. Рева