05 листопада 2021 р. № 400/4201/21
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю "Вознесенська ПМК", вул. Київська, 281, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500,
до відповідача:Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, Державної податкової служби України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655,
про:визнання протиправним та скасування рішення від 06.04.2021 № 2537418/00911925; зобов'язання зареєструвати податкову накладну від від 01.03.2021 № 1,
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Вознесенська ПМК», звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області та Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення від 06.04.2021 № 2537418/00911925 про відмову у реєстрації податкової накладної від 01.03.2021 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну № 1 від 01.03.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем надано усі необхідні документи на підтвердження здійснення господарської операції, проте відповідачем протиправно відмовлено у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідачі надали відзив на позов, просили відмовити у задоволенні позову, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8706 відсутні в таблиці даних платника ПДВ , господарська операція між позивачем та контрагентом відповідала критерію ризиковості здійснення операцій. Тому зупинення реєстрації податкової накладної є правомірним. Підставою для відмови у реєстрації спірної податкової накладної стало ненадання платником податків необхідних документів, а саме: розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
Відповідно до ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
22.02.2021 між ТОВ «Вознесенська ПМК» (постачальник) та ТОВ «Корпорація «Бугські кар'єри» (покупець) укладено договір № 01/30 , відповідно до якого покупець доручає, а постачальник бере на себе зобов'язання поставити покупцю запчастини для автомобіля, а саме: двигун (б/в автомобіля УАЗ 3163-034).
Відповідно до п. 4.2 - 4.4 договору від 22.02.2021 № 01/03, розрахунок проводиться у національній валюті України в безготівковій формі шляхом перерахування покупцем грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника. Перший платіж у розмірі 50% від загальної вартості договору покупець проводить на розрахунковий рахунок постачальника протягом 30 банківських днів з моменту установки двигуна та введення його в експлуатацію. Остаточний розрахунок у розмірі 50% від загальної вартості договору покупець проводить на розрахунковий рахунок постачальника протягом 60 банківських днів з моменту установки двигуна та введення його в експлуатацію.
01.03.2021 позивачем складено видаткову накладну № 8 про постачання ТОВ «Корпорація «Бугські кар'єри» двигуна на суму 264614,40 грн., у т.ч. 44102,40 грн. ПДВ.
Відповідно до платіжного доручення № 8665 від 29.04.2021 року, ТОВ Корпорація «Бугські кар'єри» сплатило ТОВ «Вознесенська ПМК» 12000,00 грн. Платіжним дорученням № 8687 від 11.05.2021 року ТОВ Корпорація «Бугські кар'єри» сплатило ТОВ «Вознесенська ПМК» 170000,00 грн.
01.03.2021 ТОВ «Вознесенська ПМК» було складено податкову накладну № 1 про постачання ТОВ «Корпорація «Бугські кар'єри» на загальну суму 264614,40 гривень.
23.03.2021 позивач направив на реєстрацію податкову накладну № 1 на суму 264614,40 грн., в т.ч. ПДВ 44102,40,00 грн.
23.03.2021 позивачем отримано від відповідача квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8706, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання. що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
01.04.2021 позивач надав пояснення, в яких зазначив, що відбулася реалізація товарів, отриманих від ліквідації основних засобів, та надав копії фінансово-господарських документів: копію договору № 01/03 від 22.02.2021, видаткову накладну від 01.03.2021 № 8, рахунок на оплату № 1 від 01.03.2021. Також відповідач надав:
- наказ від 04.01.2021 № 04/01-21 «Про створення постійно діючої комісії з введення та виведення з експлуатації основних засобів»;
- протокол засідання постійно діючої комісії щодо надходження та списання необоротних активів від 28.01.2021 № 1, відповідно до якого ухвалили рішення щодо доцільності виведення з експлуатації з 29.01.2021 об'єкта основних засобів - автомобіль УАЗ 3163-034 Патріот. У протоколі зазначено, що об'єкт містить деталі, які в майбутньому можуть принести економічну вигоду підприємству;
- акт на списання автотранспортних засобів від 29.01.2021;
- оприбуткування товарів № 2 від 29.01.2021;
- інвентарну картку обліку основних засобів на автомобіль УАЗ 3163-034 Патріот;
- наказ від 29.01.2021 № 29/01-2021 щодо виведення з експлуатації об'єкта основних засобів (автомобіль УАЗ 3163-034 Патріот);
- платіжні доручення від 29.04.2021 № 8665, від 11.05.2021 № 8687.
Також відповідач надав пояснення, що оплата за поставлений товар (двигун) здійснюється на умовах, вказаних у п. 4.3-4.4 договору № 01/03 купівлі-продажу від 22.02.2021, тобто на момент подання документів для розблокування податкової накладної № 1 від 01.03.2021 оплата за двигун ще не здійснена.
06.04.2021 року позивач отримав рішення № 2537418/00911925 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 01.03.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням платником податків копій документів: розрахункових документів та/або банківських виписок особових рахунків.
19.04.2021 року позивач подав скаргу на рішення комісії регіонального рівня від 06.04.2021 року № 2537418/00911925 про відмову про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 01.03.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних зареєстрованої, до якої долучив документи на підтвердження господарської операції.
27.04.2021 року позивач отримав рішення від № 19585/00911925/2, відповідно до якого скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня від 06.04.2021 року № 2537418/00911925 без змін в зв'язку з ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунки-фактури, інвойси.
Згідно з п. 201.1. ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
У відповідності до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246), передбачено, що податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).
Вказаний Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі права та обов'язки їх членів.
Пунктами 10, 11 Порядку № 1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до абзацу 2 п. 25, п. 26 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Пунктом 27 Порядку № 1165 передбачено, що комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
Відповідно до п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 р. № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема окреслений Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Пунктами 3,4 Порядку № 520 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Пунктами 5, 6 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, зокрема:
1. договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
2. договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
3. первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
4. розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
5. документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Згідно з п. 6 Порядку № 520 копії визначених у пункті 5 документів разом з письмовими поясненнями платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Пунктом 11 Порядку № 520 визначено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
1. ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
2. та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до п. 5 цього Порядку;
3. та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Отже, зважаючи на вказані норми, Комісія регіонального рівня на виконання п. 44 Порядку № 1165 перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) та за результатом такої перевірки приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування відповідно до п. 11 Порядку № 520.
У спірному рішення відповідачем 1 не зазначено, які саме документи не надано позивачем, рішення містить загальний перелік не наданих копій документів .
У відзиві відповідач не вказав конкретних, чітких підстав для зупинення реєстрації податкової накладної так і, яких документів не було надано відповідачу після зупинення реєстрації податкової накладної.
Позивач надав відповідачу всі наявні у нього документи щодо постачання ТОВ «Корпорація «Бугські кар'єри» двигуна автомобіля УАЗ 3163-034.
У той же час, податковим органом, незважаючи на надані позивачем документи, прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної від 01.03.2021 №1, без належної перевірки комісією контролюючого органу достовірності наданих позивачем разом з поясненнями документів.
Також позивач зазначає, що на час подання податкової накладної для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, оплата за товар не була здійснена контрагентом відповідно до умов договору від 01.03.2021 № 01/03.
Щодо відсутності коду УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8706 суд зазначає, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами діяльності позивача за КВЕД є: 45.31 Оптова торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт.
На балансі підприємства позивача перебував автомобіль УАЗ 3163034 Патріот з 2007 року.
У зв'язку з виведенням автомобілю УАЗ 3163034 Патріот з експлуатації та з метою отримання економічної вигоди позивач продавав запчастини вказаного автомобілю, оскільки цей об'єкт (автомобіль УАЗ 3163034 Патріот) неможливо використовувати у майбутньому за первісним призначенням.
Тому позивач не повинен був відображати в таблиці даних платника ПДВ код УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 8706, оскільки зазначені послуги/товари не постачаються/виготовляються позивачем на постійній основі.
Будь-яких інших обґрунтованих доводів, доказів, з яких можна було дійти висновку про підстави відмови у реєстрації спірної податкової накладної відповідачами не наведені.
Відтак, спірне рішення контролюючого органу не відповідає критеріям ч.2 ст.2 КАС України, а саме є необґрунтованими.
Європейський суд з прав людини неодноразово висловлював свою позицію щодо "принципу правової визначеності" (наприклад, справа "Гешмен і Герруп проти Сполученого Королівства"), відповідно до якого особа, здійснюючи правомірну поведінку, повинна мати можливість передбачати правові наслідки такої правової поведінки, чітко визначені законом.
Статтею 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
У постанові від 20.08.2019 р. по справі № 2540/3009/18 Верховний Суд зазначив, що прозорість адміністративних процедур є ефективним запобіжником державному свавіллю. Вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови прийняття обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб'єкта владних повноважень.
Про дотримання контролюючим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.
І навпаки, не наведення мотивів прийнятих рішень не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм належну правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.
Суд також враховує правову позицію Верховного Суду, викладену в постанові від 18.02.2020 р. у справі № 360/1776/19, згідно з якою здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відтак, саме відповідачі повинні надати суду докази про те, що надані позивачем документи для реєстрації податкових накладних є недостатніми, що унеможливлює реєстрацію податкової накладної.
Відповідачем 1 не доведено правомірність свого рішення щодо відмови у реєстрації податкової накладної, тому позов належить задовольнити у повному обсязі.
Судові витрати розподіляються відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Вознесенська ПМК» (вул. Київська, 281, м. Вознесенськ, Миколаївська область, ідентифікаційний код 00911925) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код ВП 44104027), Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, ідентифікаційний код 43005393) задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення від 06.04.2021 № 257418/00911925 про відмову в реєстрації податкової накладної від 01.03.2021 № 1.
3. Зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код 43005393) зареєструвати податкову накладну ТОВ «Вознесенська ПМК» від 01.03.2021 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вознесенська ПМК» (вул. Київська, 281, м. Вознесенськ, Миколаївська область, ідентифікаційний код 00911925) судовий збір у сумі 1135 грн. (одна тисяча сто тридцять п'ять гривень), сплачений платіжним дорученням № 34 від 26.05.2021 року.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код ВП 44104027) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вознесенська ПМК» (вул. Київська, 281, м. Вознесенськ, Миколаївська область, ідентифікаційний код 00911925) судовий збір у сумі 1135 грн. (одна тисяча сто тридцять п'ять гривень), сплачений платіжним дорученням № 34 від 26.05.2021 року.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко