Постанова від 21.06.2010 по справі 8184/09/1570

Справа № 2а-8184/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Федусик А.Г.,

при секретарі - Пальоной І.М.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом заступника прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся заступник прокурора Суворовського району м.Одеси (далі прокурор) в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області з адміністративним позовом мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач ОСОБА_1 має заборгованість перед бюджетом по сплаті нарахованих штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700 грн., яка виникла на підставі акту перевірки від 29.12.2007р. №012186 щодо контролю за додержанням законодавства про автомобільний транспорт, яким встановлено порушення ч.1 абзацу 3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», що виразилося у наданні послуг з нерегулярних перевезень без оформлення документів, а саме без оформлення ліцензійної картки. На підставі цього акту постановою заступника начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 20.02.2008 року №010231 до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн., яка до цього часу ним не сплачена. У зв'язку з зазначеним позивач просить на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт»стягнути з відповідача зазначені нараховані штрафні санкції виходячи з вимог Закону.

Представник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області у судовому засіданні підтримали у повному обсязі позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в заяві.

Прокурор та відповідач у судове засідання не з'явилися. Про час та місце судового засідання повідомлялися належним чином. Причини не явки суду не повідомили.

З урахуванням думки представника територіального управління суд ухвалив про розгляд справи у відсутність відповідача.

Дослідивши та проаналізувавши надані сторонами докази, вислухавши пояснення представника територіального управління, суд встановив наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Відповідно до п.2 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

20 лютого 2007 року посадовими особами Територіального управління Головної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області в ході проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було виявлено порушення відповідачем вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», що виразилося у наданні послуг з нерегулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, а саме без оформлення ліцензійної картки. За результатами цієї перевірки було складено акт №012186 від 29.12.2007 року (а.с.9).

Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»та на підставі акту №012186 від 29.12.2007 року, постановою заступника начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 20.02.2008 року №010231 до ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (а.с.8).

На момент розгляду справи заборгованість по сплаті штрафних санкцій складає 1700 грн.

Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області направило на адресу відповідача лист №19459/02 від 20.02.2008 року про сплату заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 1700 грн. (а.с.12) та копію рішення про застосування штрафних санкцій, які ним були отримані 25.02.2008 року, що підтверджується копією про вручення (а.с.13).

Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З аналізу вказаної правової норми випливає, що дії та рішення державного органу, органу місцевого самоврядування чи їх посадової особи повинні бути прийняті в межах компетенції відповідного органу та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі зазначених норм, з урахуванням встановлених в судовому засіданні фактів, суд приходить до висновку, що приймаючи рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій, позивач діяв на підставі та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України, та у межах наданих йому повноважень, у зв'язку з чим заявлені ним позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій в розмірі 1700 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт”, Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року „Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 128, 159-164 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави суму фінансової санкції в розмірі 1700 грн. на р/р 31117106700002 м.Одеса, банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, код платежу: 21081100.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також поданням апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя А.Г.Федусик

21 червня 2010 року