28 жовтня 2021 року м. Дніпросправа № 160/16491/20
головуючий суддя І інстанції - Кучма К.С.
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді (доповідача) Іванова С.М.,
суддів: Панченко О.М., Чередниченка В.Є.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 року в адміністративній справі №160/16491/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ИНКОМ" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ИНКОМ" звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України, в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2100313/39494816 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.11.2020 року;
- зобов'язати ДПС України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «ЮГ-ИНКОМ» податкової накладної №9 від 12.08.2020 року датою її фактичного надходження.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-ИНКОМ" було задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №2100313/39494816 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 04.11.2020 року.
Зобов'язано ДПС України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «ЮГ-ИНКОМ» податкової накладної №9 від 12.08.2020 року датою її фактичного надходження.
Вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, звернулось з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати вищезазначене рішення, як незаконне та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що спірне рішення про відмову в реєстрації податкової накладної було прийнято відповідачем у відповідності з приписами чинного законодавства, оскільки позивачем були подані не всі документи, які б підтверджували факт здійснення господарської операції.
Відзив від позивача на адресу суду не надходив.
Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі ст. 311 КАС України.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права в межах доводів останньої, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом першої інстанції, 27.11.2019 року між ТОВ «ЮГ-ИНКОМ» (код ЄДРПОУ 39494816) та АТ «ОДЕСАГАЗ» (код ЄДРПОУ 03351208) був укладений договір купівлі-продажу товару №38.
На виконання договору, позивачем було фактично відвантажено на адресу АТ «ОДЕСАГАЗ» продукцію на загальну суму 1 109 119,20 грн. з ПДВ, а саме:
- ковер газовий (водопровідний) полімерпіщаний у кількості 45 штук на загальну суму 13 950 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 83 від 20.08.2020 р. на загальну суму 16 740 грн. з ПДВ;
- електрод порівняння мідносульфатний стаціонарний ЕПМС - 1 у кількості 15 штук на загальну суму 13 800 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 183 від 26.08.2020 р. на загальну суму 16 560 грн. з ПДВ:
- гільза ПМЛ - 35 мідне луджена з'єднувальна ІЕК у кількості 270 шт. на суму 3240 грн. без ПДВ, наконечник DL - 070 алюмінієвий ІЕК у кількості 150 шт. на суму 1 950 грн. без ПДВ, наконечник DL, - 050 алюмінієвий ІЕК у кількості 50 штук на суму 500 грн. без ПДВ, кабель силовий АВВГ 3x10-1x6 у кількості 1,08 км на суму 14 256 грн. без ПДВ, кабель силовий АВВГ 3x6 1x4 у кількості 2,3 км на суму 19 090 грн. без ПДВ, провід з'єднувальний ПВС 3x2,5 у кількості 0,6 км на суму 10 380 грн. без ПДВ, ізолента 0,13x15мм синя 20 метрів ІЕК у кількості 100 шт. на суму 2 000 грн. без ПДВ, труба гофрована d 25 (91925) у кількості 300 м на суму 1 800 грн. без ПДВ, труба гофрована д 40 (91940) у кількості 100 м на суму 1500 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 383 від 01.09.2020 р. на загальну суму 65 659,20 грн. з ПДВ;
- протектор ПМ-10 у кількості 35 штук на загальну суму 73 500 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 483 від 04.09.2020 р. на загальну суму 88 200 грн. з ПДВ;
- перетворювач модульний катодного захисту інверторного типу В-ОПЕК-АИ-1,2-50 У1 у кількості 13 штук на суму 330 200 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 583 від 09.09.2020 р. на загальну суму 396 240 грн. з ПДВ;
- металорукав РЗ-ЦХ-20 (50м) ІЕК у кількості 200 м на загальну суму 4 000 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 683 від 10.09.2020 р. на загальну суму 4 800 грн. з ПДВ;
- анодне заземлення ЗФС - 1 з кабельним з'єднанням у кількості 420 штук на суму 516600 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 783 від 22.09.2020 р. на загальну суму 619 920 грн. з ПДВ;
- анодний заземлювач АЗК (Г)2 у кількості 100 штук на суму 225 000 грн. без ПДВ. Видаткова накладна № 883 від 08.10.2020 р. на загальну суму 270 000 грн. з ПДВ.
Відповідно до п.3.1. вищевказаного Договору, Покупцем були перераховані грошові кошти на розрахунковий рахунок позивача на загальну суму 1 109 119,20 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 64 від 12.08.2020 р.
Відповідно до п.187.1 ст.187 ПК України, позивачем на адресу покупця була виписана податкова накладна № 9 від 12.08.2020 р. на загальну суму 1 109 119,20 грн. в т.ч. ПДВ 184853,20 грн.
Транспортування (перевезення) вищевказаної продукції здійснювалося за допомогою компаній перевізників, а саме:
- «Нова пошта», що підтверджується товарно-транспортною накладною №59000549948165 від 27.08.2020 р.;
- «Делівері», що підтверджується товарно-транспортною накладною №0590170266 від 28.08.2020 р., № 2100329605 від 02.09.2020 р., № 0840619587 від 08.09.2020 р., №2600192180 від 07.09.2020 р. та 0190184154 від 14.08.2020 р.;
- ФОП ОСОБА_1 , що підтверджується договором-заявкою № 15 від 07.10.2020 р., товарно-транспортною накладною № А797 від 08.10.2020 р. (акт здачі-прийняття робіт від 09.10.2020 р.);
- ПП «Патмос», що підтверджується договором-заявкою № 14 від 21.09.2020 р., товарно-транспортною накладною № А793 від 22.09.2020 р. та № А794 від 22.09.2020 р. (акт виконаних робіт № 3794 від 23.09.2020 р.).
Відповідно до приписів п.201.1 та п.201.10 ст.201 ПК України позивачем в день виникнення податкових зобов'язань була складена в електронній формі податкова накладна, яка в подальшому направлена для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: податкова накладна №9 від 12.08.2020 р. на загальну суму з ПДВ 1 109 119,20 грн., але податковим органом вона прийнята не була.
23.10.2020 р. згідно із інформацією, що міститься в квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9274625599 реєстрація податкової накладної № 9 була зупинена. Як підставу для зупинення реєстрації податкових накладних відповідач зазначив наступну: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 12.08.2020 № 9 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Платник податку, яким подано до реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.»
28.10.2020 р. до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області позивачем було направлено повідомлення № 5 про подання пояснень та копії документів щодо податкової накладної/розрахунків коригування, реєстрацію якої зупинена з додатком на 82 арк., відповідно до яких, позивачем було надані первинні документи щодо підтвердження придбання та реалізації продукції, яка зазначена у податковій накладній № 9 від 12.08.2020 року. Дана інформація підтверджується квитанцією № 2 від 28.10.2020 р. реєстраційний номер 9279792886.
04.11.2020 р. комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області прийнято рішення № 2100313/39494816 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів фобіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. У додатковій інформації конкретизовано, що необхідно надати первинні документи, а саме: бухгалтерський рахунок 361, акт звірки, анондне заземлення вн на 420 шт. а пн 170 шт.
Не погодившись із прийнятим рішенням відповідача-1, позивач оскаржив його в адміністративному порядку та направив до ДПС України скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з додатком копій первинних документів про підтвердження придбання/реалізації продукції на 89 арк., що підтверджується квитанцією № 2 від 10.11.2020 р. за реєстраційним номером 9292683029.
13.11.2020 р. комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, було прийнято рішення 62249/39494816/2 за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до якого, залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підставою для прийняття такого рішення було те, що «платником податку не надано копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи) у тому числі рахунки-фактури/інвойси».
Не погодившись з правомірністю прийняття наведеного рішення, позивач звернувся до суду з метою захисту своїх порушених прав та інтересів.
Вирішуючи спір між сторонами та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що рішення від 04.11.2020 року №2100313/39494816, прийняте податковим органом є необґрунтованим та таким, що прийняте без врахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Суд апеляційної інстанції погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який завтерджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 (далі - Порядок № 1165).
Згідно додатку №3 до Порядку № 1165 затверджено критерії ризиковості здійснення операцій, а саме :
1. Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.
3. Відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб'єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.
4. Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів), за умови відсутності такого/такої товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування, поданому для реєстрації в Реєстрі, у таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (надається).
5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.
6. Складення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, та подання для реєстрації в Реєстрі у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520, зареєстрований в Мінюсті України 13.12.2019р. за №1245/34216 (далі - Порядок № 520).
Відповідно до п.2, 3, 4-7, 11 Порядку № 520, прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу .
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 13 Порядку №520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Як вбачається зі змісту спірного рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в ньому проставлено позначки у відповідних пунктах стосовно підстав для відмови у реєстрації податкової накладної, а саме в пункті Ненадання платником податку копій документів, а також в пункті, що містить загальний перелік документів, що не були надані, а саме Первинні документи щодо постачання /придбання товарів/послуг, зберігання, навантаження/розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури /інвойси, накладні, в приписці до даного пункту, у дужках, зазначено, що документи, які не надано платником необхідно підкреслити.
Однак, вказане рішення не містить жодних підкреслень, що свідчить про не надання комісією належної оцінки, які ж саме документи платником податку не було подано, і яким чином це унеможливило реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Також, в розділі «Додаткова інформація» зазначено «Ненадання первинних документів (бухгалтерський рахунок 361, акт звірки, анодне заземлення вн на 420 шт, а пн 170 шт.)
Поряд з вказаним, в межах спірних правовідносин, відповідачем не було обгрунтовано, яким чином ненадання бухгалтерського рахунку 361, акту звірки, анодне заземлення вн на 420 шт, а пн 170 шт. впливає на реальність здійснення господарської операції та, як наслідок правомірність формування позивачем податкової накладної.
Колегія суддів апеляційного суду зазначає, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов'язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Також, за приписами ст. 2 КАС України, які фактично визначають вимоги, зокрема до рішень суб'єктів владних повноважень, визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В даному випадку, як було встановлено судом, оскаржуване рішення було прийнято відповідачем необґрунтовано, оскільки останнім не було наведено жодних обставин, які б обумовлювали підстави його прийняття та не обґрунтовано, яким чином відсутність документів щодо навантаження, розвантаження продукції та складських документів впливає на реальність господарських операцій.
Таким чином, проаналізувавши встановлені обставини справи у сукупності, суд апеляційної інстанції зазначає, що суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що оскаржуване рішення відповідача про відмову в реєстрації податкової накладної було прийнято з порушенням приписів податкового законодавства, у зв'язку з чим, останнє підлягає скасуванню з зобов'язанням Державну податкову службу України зареєструвати подану позивачем податкову накладну.
Відтак, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права, яке призвело б до неправильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316 КАС України суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 року в адміністративній справі №160/16491/20- залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду за наявності підстав, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий - суддя С.М. Іванов
суддя О.М. Панченко
суддя В.Є. Чередниченко