Справа № 686/25384/21
Провадження № 3/686/8247/21
2 листопада 2021 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Чевилюк З.А., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому адміністративну справу відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ст.ст. 124, 122-4 КУпАП,
19.10.2021 року відносно ОСОБА_1 складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст.ст. 124, 122-4 КУпАП.
За цими протоколами ОСОБА_1 ставиться у вину те, що 12.10.2021 року о 16 год. 25 хв. останній керував автомобілем « Skoda » державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Купріна в м. Хмельницькому в напрямку від вул. Козачої до вул. Раскової, та неподалік будинку № 54/1 в порушення п.п.12.1, 18.2 Правил дорожнього руху України, не обрав безпечної швидкості руху, допустив неуважність та не надав перевагу в русі пішоходу ОСОБА_2 , яка в цей же час рухалась по пішохідному переході з ліва на право відносно напрямку руху керованого ОСОБА_1 автомобілем, внаслідок чого відбувся наїзд. В результаті цієї ДТП ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження та зазнала матеріальних збитків.
Після чого, ОСОБА_1 , будучи причетним до ДТП, в порушення п.2.10.А Правил дорожнього руху залиши місце дорожньо-транспортної пригоди.
Постановою судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Чевилюк З.А. від 02.11.2021 року справи про адміністративні правопорушення за ст.ст. 124, 122-4 КУпАП об'єднанні в одне провадження для їх спільного судового розгляду.
Особа відносно якої складено протоколи про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , в судове засідання не з'явився, про час та місце проведення судового розгляду судом повідомлений належним чином, що підтверджується особистим підписом останнього у відповідній графі протоколу про адміністративне правопорушення, в якій зазначено про те, що судовий розгляд справи відбудеться 02.11.2021 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні Хмельницького міськрайонного суду.
У відповідності до ч. 2 ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності при розгляді даної справи не є обов'язковою; клопотання про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходило.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає за необхідне повернути справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.ст. 124,122-4 КУпАП до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання з наступних підстав.
Так, процедура оформлення працівниками поліції матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі закріплена та регламентується Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі.
Відповідно до положення ч.1 Розділу IX вищевказаної Інструкції у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додається, окрім іншого, схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський.
У відповідності до ч. 2 цього ж Розділу, У випадках, коли внаслідок ДТП її учасникам заподіяно тілесних ушкоджень, викликається слідчо-оперативна група для проведення слідчих дій на місці пригоди відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зазначаються місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих,та інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Із змісту складеного відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що внаслідок ДТП, яка мала місце у вказаний в цьому протоколі час та місці, ОСОБА_3 отримала тілесні ушкодження. Факт отримання останньою тілесних ушкоджень підтверджується і наявними в матеріалах справи письмовими поясненнями як самої ОСОБА_3 ..
При цьому посадовою особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП в повному обсязі не викладено суть адміністративного правопорушення, а саме причинно-наслідковий зв'язок між допущеним ОСОБА_1 правопорушенням та отриманими ОСОБА_3 тілесними ушкодженнями.
Окрім цього в протоколі відсутні відомості про ступінь тяжкості отриманих ОСОБА_3 тілесних ушкоджень та відповідне рішення слідчо-оперативної групи щодо імовірної наявності в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення.
Разом з тим, посадовою особою в описовій частині протоколу про адміністративне правопорушення потерпілою зазначена « ОСОБА_2 », в у графі « свідки чи потерпілі» - « ОСОБА_2 ». При цьому, як видно із наявних в матеріалах справи письмових пояснень потерпілої, допущеним ОСОБА_1 правопорушення завдано тілесних ушкоджень ОСОБА_3 .
Без виправлення вказаних недоліків, неможливо об'єктивно дослідити обставини та суть допущеного ОСОБА_1 правопорушення, встановити наявність в діях останнього ознак адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 124,122-4 КУпАП, та встановити особу потерпілої. При цьому виправити вказані недоліки представляється можливим.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути вказану справу до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Без виправлення цих недоліків здійснити розгляд адміністративної справи за вказаним протоколом неможливо.
Керуючись ст.ст. 256, 283,284 КУпАП,
Справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.ст. 124,122-4 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
В ході доопрацювання необхідно привести у відповідність до вимог Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі протокол про адміністративне правопорушення: викласти в повному обсязі суть адміністративного правопорушення, встановити належні данні потерпілої, зазначити про важкість отриманих потерпілою тілесних ушкоджень, та в залежності від їх важкості додати до матеріалів справи відповідне рішення слідчого.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя