Рішення від 02.11.2021 по справі 140/8119/21

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/8119/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області до Управління освіти Луцької міської ради про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області звернулося з позовом до Управління освіти Луцької міської ради про зобов'язання Ліквідаційну комісію управління освіти Луцької міської ради включити кредиторські вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в сумі 3 443 829, 97 грн. в реєстр вимог кредиторів у першу чергу та проміжний ліквідаційний баланс.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 05.05.2021 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) було внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Управління освіти Луцької міської ради, в результаті її ліквідації. З моменту внесення до ЄДР запису про ліквідацію у Управління освіти Луцької міської ради виникли зобов'язання перед Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області щодо сплати капіталізованих платежів, розрахованих відносно п'яти потерпілих - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Відповідно до вимог чинного законодавства Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області здійснило розрахунок капіталізованих платежів для виплати їх у майбутньому потерпілим ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , що становить 3 443 829, 97 грн.

Листом від 11.06.2021 №01-18/1237 Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області надіслало заяву відповідачу про визнання грошових вимог на юридичну адресу Управління освіти Луцької міської ради.

У своїй відповіді від 13.07.2021 №16.6-29/65 Управління освіти Луцької міської ради вказало про визнання грошових вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в сумі 3 443 829, 97 грн., проте на момент звернення позивача до суду з вказаною позовною заявою вимоги задоволенні не були.

Позивач посилається на те, що згідно з частиною 3 статті 112 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутись до суду із позовом до ліквідаційної комісії. З огляду на викладене позивач просить задовольнити позовні вимоги повністю.

Ухвалою суду від 09.08.2021 відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

У визначений судом строк відповідач відзиву на позовну заяву не подав.

Відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Водночас, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

З оприлюднених відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач - Управління освіти Луцької міської ради знаходиться в стані припинення з 05.05.2021.

Судом встановлено, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області направило до відповідача заяву від 11.06.2021 №01-18/1237 про визнання грошових вимог, у якій запропоновано визнати вимогу управління в сумі 3 443 829, 97 грн. та перерахувати зазначену суму. Відповідь на заяву про визнання грошових (кредиторських) вимог пропонувалось надати в термін, встановлений частиною 6 статті 105 ЦК України, а саме, не пізніше тридцяти днів з дня отримання вимоги (а.с.35-37).

Листом від 13.07.2021 №16.6/29-65 Управління освіти Луцької міської ради повідомило позивача про визнання грошових вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в сумі 3 443 829, 97 грн. Відповідний лист про виділення вище зазначених коштів направлено до Луцької міської ради, однак відповіді на звернення не надходило.

На момент звернення позивача до суду з вказаною позовною заявою вимоги задоволенні не були.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з статтею 59 Господарського кодексу України припинення суб'єкта господарювання здійснюється відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Згідно з частиною 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Відповідно до частини 3 статті 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Згідно з частиною 3 статті 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Як визначено частиною 6 статті 105 ЦК України кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління освіти Луцької міської ради з 05.05.2021 перебуває в стані припинення.

З моменту внесення до ЄДР запису про припинення, у Управління освіти Луцької міської ради виникли зобов'язання перед Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області щодо сплати капіталізованих платежів, розрахованих відносно потерпілих ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Як слідує з матеріалів справи, з вчителька математики середньої школи №13 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримала професійне захворювання, що підтверджується випискою з історії хвороби №1665 від 30.11.1988. Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2002 №40 «Про проведення Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України страхових виплат і надання соціальних послуг потерпілим, в особових справах яких відсутні акти розслідування професійного захворювання за встановленою формою», зобов'язано виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України проводити належні страхові виплати і надавати соціальні послуги особам, стійку втрату професійної працездатності яким у зв'язку з професійним захворюванням було встановлено до набрання чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», за відсутності в їх особових справах актів розслідування професійного захворювання за встановленою формою.

Відповідно до виписки із акту огляду у ЛТЕК від 27.01.1994 серія 2-18 АР №160644 вищезазначеній потерпілій встановлено 70% втрати працездатності, а також було визначено потребу в додаткових видах допомоги, а саме: санаторно-курортне лікування.

З заступником директора з НВР Луцької гімназії №4 ОСОБА_2 , 31.01.2003 стався нещасний випадок пов'язаний з виробництвом, що підтверджується актом форми Н-1 від 18.02.2003.

Відповідно до виписки ізакту огляду ЛТЕК від 25.03.2004 серія ВЛН №000936 вищезазначеній потерпілій встановлено другу групу інвалідності із 75% втрати працездатності, а також було визначено потребу в додаткових видах допомоги, а саме: санаторно-курортне лікування, стаціонарне лікування та лікування в НДІ.

З технічним працівником НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів №9-ліцей ОСОБА_3 , 19.03.2004 стався нещасний випадок пов'язаний з виробництвом, що підтверджується актом форми Н-1 від 22.03.2004.

Відповідно із акту огляду у ЛТЕК від 03.11.2004 вищезазначеній потерпілій встановлено 30% втрати працездатності, а також було визначено потребу в додаткових видах допомоги, а саме: санаторно-курортне і медикаментозне лікування.

Вчитель відділу науково-технічного любительства Центру науково-технічної творчості учнівської молоді ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 отримала професійне захворювання, що підтверджується актом форми П-4.

Відповідно до виписки із акту огляду МСЕК від 06.08.2009 серія ВЛН №000825 вищезазначеній потерпілій встановлено третю групу інвалідності із 60% втрати працездатності, а також було визначено потребу в додаткових видах допомоги, а саме: стаціонарне лікування, санаторно-курортне лікування та медикаментозне лікування.

З вчителькою початкових класів Луцького навчально-виховного комплексу №26 ОСОБА_5 , 03.09.2009 стався нещасний випадок пов'язаний з виробництвом, що підтверджується актом форми Н-1 від 16.09.2009.

Відповідно до виписки із акту огляду МСЕК від 05.01.2010 серія ВЛН №0001007 вищезазначеній потерпілій встановлено третю групу інвалідності із 30% втрати працездатності, а також було визначено потребу в додаткових видах допомоги, а саме: стаціонарне лікування та санаторно-курортне лікування.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області здійснило розрахунок потреби в капіталізації коштів по Управлінню освіти Луцької міської ради для розрахунку з потерпілими на загальну суму 3 443 829, 97 грн.

У зв'язку із цим позивач листом від 11.06.2021 №01-18/1237 звернувся на адресу Управління освіти Луцької міської ради із заявою щодо визнання грошових вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в розмірі 3 443 829, 97 грн., однак вимоги останнього задоволені не були.

Згідно з частинами 3, 4 статті 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи. Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Згідно з частиною 8 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

З моменту внесення 05.05.2021 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців інформації про перебування в стані припинення, у Управління освіти Луцької міської ради виникли зобов'язання перед Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області щодо сплати капіталізованих платежів, розрахованих відносно ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , як потерпілих на виробництві.

Так, правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я, визначено Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” №1105-ХІV від 23.09.1999 (із змінами та доповненнями).

Пунктом 5 частини 1 статті 11 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” №1105-ХІV від 23.09.1999 (далі - Закон України №1105-ХІV від 23.09.1999) встановлено, що джерелами формування коштів Фонду є, зокрема, капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пункт 1 частини 1 статті 35 Закону України №1105-ХІV визначає, що страхуванню від нещасного випадку підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах.

Статтею 41 Закону України №1105-ХІV встановлено, що у разі смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат мають непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після його смерті.

Враховуючи вищенаведене, відповідно до статті 36 Закону України №1105-ХІV страховими виплатами є грошові суми, які Фонд виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.

Частина 1 статті 42 Закону України №1105-ХІV вказує, що сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я.

Статтею 1205 ЦК України визначено, що у разі припинення юридичної особи, зобов'язаної відшкодувати шкоду, завдану каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, і встановлення її правонаступників виплата щомісячних платежів покладається на її правонаступників; у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 112 ЦК України у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у першу чергу щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.

За змістом частини третьої статті 110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно- правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у рішенні від 09.02.1999 №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що у регулюванні суспільних відносин застосовуються різні способи дії в часі нормативно-правових актів. Перехід від однієї форми регулювання суспільних відносин до іншої може здійснюватися, зокрема, негайно (безпосередня дія), шляхом перехідного періоду (ультраактивна форма) і шляхом зворотної дії (ретроактивна форма). За загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Проте надання зворотної дії в часі таким нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або іншому нормативно-правовому акті.

На момент виникнення у Управління освіти Луцької міської ради зобов'язання перед Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області щодо сплати капіталізованих платежів, а саме з дати внесення запису до ЄДР про державну реєстрацію перебування в стані припинення юридичної особи (05.05.2021) діяв Порядок капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №986.

Відповідно до абзацу другого пункту 1 Порядку №986 капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

Пунктом 3 Порядку №986 передбачено, що капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області здійснило розрахунок потреби в капіталізації коштів по Управлінню освіти Луцької міської ради для розрахунку з потерпілими на виробництві, відповідно до якого загальна сума коштів становить 3 443 829, 97 грн.

Усі виплати включені до розрахунку, підтверджені медичним висновком, а саме відповідними довідками медико-соціальної експертної комісії. При цьому, якихось інших, спеціальних, додаткових тощо медичних висновків для виплат, включених у розрахунок, Порядок №986 не передбачає.

У пунктах 4, 5 Порядку №986, якими передбачено, що капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення, та обчислюється щодо кожного платежу таким чином:

1) щомісячні страхові виплати втраченого заробітку - з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності;

2) витрати на догляд за потерпілим відповідно до медичного висновку - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;

3) витрати на забезпечення потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організацію та оплату навчання водінню автомобіля, а також на виплату компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;

4) витрати на санаторно-курортне лікування - із розрахунку середньої вартості санаторно-курортної путівки: для осіб з інвалідністю I групи - щороку, для інших осіб з інвалідністю - не рідше одного разу на три роки.

Капіталізація платежів перед застрахованими особами щодо витрат на професійне навчання або перекваліфікацію потерпілого за індивідуальною програмою реабілітації (якщо з часу встановлення ступеня втрати професійної працездатності минуло не більше одного року) проводиться із розрахунку середньомісячного заробітку протягом строку, визначеного програмою реабілітації.

На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку, що розрахунок капіталізованих коштів було здійснено позивачем відповідно до вимог законодавства.

Таким чином, оскільки Управлінню освіти Луцької міської ради припиняється шляхом ліквідації, а не реорганізації, тому у відповідача виникли зобов'язання перед Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області щодо сплати капіталізованих платежів.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд дійшов висновку, що заявлена позивачем вимога щодо зобов'язання ліквідаційної комісії Управління освіти Луцької міської ради включити кредиторські вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в сумі 3 443 829, 97 грн. в реєстр вимог кредиторів у першу чергу та проміжний ліквідаційний баланс підставна та підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог частини 2 статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень, з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Підстави для застосування статті 139 КАС України щодо розподілу судових витрат у суду відсутні.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати ліквідаційну комісію Управління освіти Луцької міської ради включити кредиторські вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області в сумі 3 443 829 (три мільйони чотириста сорок три тисячі вісімсот двадцять дев'ять) гривень 97 копійок в реєстр вимог кредиторів у першу чергу та проміжний ліквідаційний баланс.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області, код ЄДРПОУ 41317393, адреса: 43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 6.

Відповідач: Управління освіти Луцької міської ради, код ЄДРПОУ 02141673, адреса: 43025, м. Луцьк, вул. Шевченка, 1.

Суддя Ю.Ю. Сорока