ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ1
28 жовтня 2021 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Русєва А.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 021906 від 29.09.2021 року, ОСОБА_1 29.09.2021 року о 00 год 47 хв. у м. Одеса, вул. Черняховського 1Б, керував автомобілем «Hyundai», державні номерні знаки НОМЕР_1 та став учасником дорожньо-транспортної пригоди, після чого залишив місце пригоди, чим порушив вимоги п. 2.10 а Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 122-4 КУпАП. Проводились розшукові методи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та зазначив, що дійсно ДТП сталася з його вини, однак з іншим учасником ДТП домовились про відшкодування шкоди та не викликати поліцію. Після чого вони обидва місце пригоди залишили.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року за №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» передбачено, що при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247 та 280 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.ст. 251 та 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Протокол про адміністративне правопорушення є процесуальним документом, в якому зазначається суть правопорушення та інші дані, необхідні для розгляду справи, і не може вважатися беззаперечним доказом вини особи.
Суд звертає увагу на ті обставини, що до матеріалів справи, крім протоколу про адміністративне правопорушення, не додано жодних доказів, які би спростовували позицію притягуваного (пояснення свідків, потерпілого, тощо) та підтверджували порушення ОСОБА_1 п. 2.10а Правил дорожнього руху України та вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст.122-4 КУпАП.
З пояснень ОСОБА_1 у судовому засіданні встановлено, що після дорожньо-транспортної пригоди він домовився розрахуватись та компенсувати матеріальну шкоду, завдану в результаті ДТП з іншим учасником, та обидва учасника покинули місце ДТП, без виклику поліції, що свідчить про те, що наміру уникнути відповідальності за дорожньо-транспортну пригоду не мав, у зв'язку з чим суб'єктивна сторона правопорушення відсутня, передбаченого ст. 122-4 КУпАП України, а саме ставлення до наслідків.
Інші докази на спростування позиції особи, яка притягується до адміністративної відповідальності у справі відсутні.
Таким чином досліджені судом докази не підтверджують наявність в діях ОСОБА_1 умислу на зникнення з місця ДТП, а й відповідно складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП.
Статтею 62 Конституції України закріплена презумція невинуватості особи, відповідно до якої обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в матеріалах справи про адміністративне правопорушення за ст.122-4 КУпАП відсутні докази які свідчать про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а тому згідно з п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись п. 1 ч.1 ст. 247, ст. ст. 283, 284, 285, 287, 289, 294 КУпАП, суд, -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.122-4 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подання до апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя
Приморського районного суду м. Одеси А.С. Русєва
Єдиний унікальний номер справи: №522/19738/21
Номер провадження №3/522/13388/21
Головуючий суддя - Русєва А.С.