Номер провадження3/754/5776/21
Справа №754/14973/21
Іменем України
27 жовтня 2021 року місто Київ
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Татаурова І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 5 (ст. 122 ч. 4) КУпАП,
до Деснянського районного суду м. Києва, надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 5 (ст. 122 ч. 4) КУпАП стосовно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №307770 від 20.09.2021 «20.09.2021 20 год. 08 хв. в м. Києві по вул. Братиславська 44/3 водій ОСОБА_1 керуючи Т/З CHEVROLET-AVEO д.н.з. НОМЕР_1 , перед зміною напрямку руху не переконався що це буде безпечно і не створить перешкод іншим учасникам дорожнього руху, чим створив аварійну обстановку водію Т/З ATAMAN д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку, змінив напрямок руху та скоїв зіткнення з Т/З MAZDA-3 д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_3 . При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками».
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 122 ч. 5 КУпАП, як порушення, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян (ст. 122 ч. 4 КУпАП - перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину).
Вказаний протокол складений інспектором 2 взводу 2 роти 4 батальйону УПП у м. Києві ДПП лейтенантом поліції Ківнюк М.А. (а.с. 2).
В судовому засіданні, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його захисник Лук'янчук А.В. просили справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 закрити на підставі ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 4 КУпАП про, що надали письмове клопотання, яке долучено до матеріалів справи.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясовувати обставини справи.
З норми ст. 278 КУпАП вбачається, що суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, одним з яких є правильність складення протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ.
Згідно вимог ст. 256 ч. 1 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Положеннями ст. 256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п. 7 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затверджена відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 за №1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №307770 від 20.09.2021 уповноваженою на те посадовою особою інспектором 2 взводу 2 роти 4 батальйону УПП у м. Києві ДПП лейтенантом поліції Ківнюк М.А. при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, допущено виправлення, а саме: у графі «…за що відповідальність передбачена…», а саме виправлено частину статті за якою кваліфіковані дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Крім того, в матеріалах справи наявний рапорт інспектора 2 взводу 2 роти 4 батальйону УПП у м. Києві ДПП лейтенанта поліції Ківнюк М.А., з якого вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 складався за ст. 122 ч. 4 КУпАП.
Разом із тим, судом, в судовому засіданні, досліджено копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №307770 від 20.09.2021 стосовно ОСОБА_1 , яка надана суду особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та долучена до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, та з якої вбачається, що 20.09.2021 стосовно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ №307770 від 20.09.2021 за ст. 122 ч. 4 КУпАП.
Нормами КУпАП, не передбачено самостійна кваліфікація або перекваліфікація дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що перешкоджає розгляду даного протоколу по суті.
За змістом ст. 278 КУпАП у випадку, якщо в протоколі чи інших матеріалах виявлені недоліки, особа, яка проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали органу, який порушив адміністративну справу.
Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Управління патрульної поліції у м. Києві відповідно до ст. 278 ч. 1 п. 2 КУпАП для доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КУпАП, суд, -
матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 5 (ст. 122 ч. 4) КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції у м. Києві для проведення додаткової перевірки та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: І.М. Татаурова