Справа № 357/11636/21
3/357/5887/21
22 жовтня 2021 року м. Біла Церква
Cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Клепа Тетяна Володимирівна, за участю прокурора Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області Шлапацького О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Семенівка Обухівського району Київської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого ТОВ «Інтерагротов»- оператор елеватора, РНОКПП: НОМЕР_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи депутатом Розаліївської сільської ради Білоцерківського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та помітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 цього Закону несвоєчасно, без поважних причин, 23.06.2021 подав декларацію перед звільненням та декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
За даним фактом відносно ОСОБА_1 27.09.2021 складено протокол про адміністративне правопорушення № 690 та №691 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 22.10.2021 справи про адміністративне правопорушення щодо особи ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП та за ч.1 ст.172-6 КУпАП об'єднано в одне провадження.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю та щиро розкаявся.
Прокурор Шлапацький О.В. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, вважав за необхідне застосувати адміністративне стягнення щодо останнього у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Окрім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини у скоєнні адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, його вина підтверджується: змістом протоколу про адміністративне правопорушення №691 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 27.09.2021; інформацією з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції в розділі Єдиний державний реєстр декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; змістом протоколу про адміністративне правопорушення №690 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП від 27.09.2021;
У судовому засіданні встановлено, що згідно рішення першої сесії Розаліївської сільської ради Білоцерківського району Київської області VII скликання від 17.11.2015 №1-1/2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Розаліївської сільської ради та Розаліївського сільського голови» громадянина ОСОБА_1 , визнано депутатом Розаліївської сільської ради Білоцерківського району Київської області, обраного 25.10.2015.
Відповідно до пп.(б) п.1 ч.1 ст.3 Закону народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови,є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції". Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
У відповідності до абзацу 15 ч.1 ст.1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Розаліївської сільської ради Білоцерківського району Київської області, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Згідно з приміткою до ст.172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пп.3 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» та «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 Закону, подається до 00 год.00 хв. 01.04 року наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та міститься інформація станом на 31 грудня звітного року.
Абзацом 1 ч.2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до пп.3 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу 1 ч.2 ст.45 Закону України не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 ч.1 ст.3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Встановлено,що Розаліївську сільську раду приєднано до громади міста Узин Білоцерківського району Київської області і 02.12.2020 на першій сесії Узинської міської ради Білоцерківського району Київської області визнано повноваження новообраних депутатів зазначеної ради.
Згідно із ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 повноваження депутата ради починається з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 припинивши 02.12.2020 повноваження депутата, повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням за період раніше не охоплений попередніми деклараціями (з 01.01.2020 по 02.12.2020) не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності та декларацію після звільнення за 2020 рік до 00 год. 00 хв. до 01.04.2021.
Відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням 23.06.2021 о 11 год. 25 хв., та декларацію після звільнення 23.06.2021 о 11 год. 41 хв. тобто не своєчасно та без поважних причин.
З огляду на викладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 с т.172-6 КУпАП, тобто , несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Призначаючи стягнення за адміністративне правопорушення відповідно до положень ст. 33 КУпАП враховуються дані про особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, обставини його скоєння, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення суд визнає відповідно до ст. 34 КУпАП щире розкаяння винного. Обставин, що обтяжують його відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до вимог ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням даних про особу винного, обставин, що пом'якшують його відповідальність, відсутність обтяжуючих обставин, тієї обставини, що ОСОБА_1 вперше притягається до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також враховуючи позицію сторони обвинувачення щодо призначення покарання у вигляді мінімального штрафу, з метою виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, вважаю за доцільним застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке на переконання суду буде достатнім для його виправлення та упередження скоєнню ним інших адмінправопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454.00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 221, 246, 248, 249, 251. 256. 279, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП адмінправопорушень та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 40 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
СуддяТетяна КЛЕПА