Справа №461/6745/21
12 жовтня 2021 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., за участю представника Львівської митниці Держмитслужби України Любоцького Б.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Львівської митниці Держмитслужби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , тимчасово не працюючого, заявлена адреса проживання: АДРЕСА_1 , паспорт: НОМЕР_1 , виданий: 11.08.2015
за ч.6 ст.481 Митного кодексу України,
згідно протоколу про порушення митних правил №1440/209000/21, 01.08.2021 близько 23 години 19 хвилин в зону митного контролю по смузі руху «червоний коридор» пункту пропуску «Шегині» митного поста «Мостиська» Львівської митниці заїхав транспортний засіб «MERCEDES-BENZ 632», реєстраційний номер НОМЕР_2 , кузов № НОМЕР_3 , в якому в якості пасажира перебував гр. РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ОСОБА_1 Ѕ, який слідував з РП в Україну. Під час проходження митного контролю та митного оформлення вищезазначеного транспортного засобу встановлено, що на данного громадянина спрацював профіль ризику 401-1, 801-1, що наявна інформація про ввезення у попередніх періодах інших ТЗ, по яких відсутні відомості щодо подальшого вивезення. Проведеною перевіркою у відповідності до інформації електронних баз даних АСМО «Інспектор» та єдиній автоматизованій інформаційній системі (ЄAIC) Департаменту митної справи Держмитслужби з'ясовано, що гр. РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ОСОБА_1 ввіз через митний пост «Мостиська» Львівської митниці на митну територію України в режимі «Тимчасове ввезення до 1 року» наступний транспортний засіб: 02.12.2019 13:28:21 автомобіль «FORD TRANSIT» р/н НОМЕР_4 , номер кузова НОМЕР_5 ; Будь-яких підтверджуючих документів щодо аварії або дії обставин непереборної сили, у відповідності до вимог ст. 460 МК України, гр. РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА ОСОБА_1 до митного контролю не надав.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у судове засідання не прибув хоча був належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи, під розписку в протоколі про порушення митних правил. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про перенесення розгляду справи не надходило.
Відповідно до ч.4 ст.526 МК України вважаю можливим розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не з'явилася на виклик до суду, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.ст.245,252 КУпАП та ст.486 МК України, завданнями провадження в справі про порушення митних правил і обов'язками органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне, і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, ст.489 МК України при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається із протоколу про порушення митних правил №1440/209000/21, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 02.12.2019 13:28:21 ввіз через митний пост «Мостиська» Львівської митниці на митну територію України в режимі «Тимчасове ввезення до 1 року» транспортний засіб «FORD TRANSIT» р/н НОМЕР_4 , номер кузова НОМЕР_5 . Враховуючи ч.4 ст.380 Митного кодексу України транспортний засіб марки «FORD TRANSIT» р/н НОМЕР_4 , номер кузова НОМЕР_5 підлягав вивезенню з митної території України в термін до 02.01.2020 року. Відповідно до вимог ст. 192 Митного кодексу України, до найближчого митного органу у визначені строки транзиту ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) з повідомленням про обставини події, у зв'язку з якими порушено ці строки, та про місцезнаходження транспортного засобу не звертався, жодних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, визначених статтею 460 Митного кодексу України, під час митного оформлення не надав. Таким чином, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищив строк доставки товару - транспортного засобу особистого користування - більше ніж на тридцять діб. В протоколі зазначено, що зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 Митного кодексу України.
Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» Розділ XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України доповнено пунктами 97" 910.
В пункті 97 Розділу XXI Митного кодексу України зазначено: Установити, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України", митне оформлення транспортних засобів особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше п 'яти років, які класифікуються за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними підпозиціями 8703 10, 8703 40), 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТ ЗЕД та станом на 31 грудня 2020 року перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію, за умови сплати належних митних платежів з дотриманням особливостей, встановлених пунктом 77 підрозділу 2 та пунктом 36 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, з дотриманням умов, визначених абзацом першим цього пункту, та добровільною сплатою до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у суми що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов {вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.
Добровільна сплата коштів відповідно до пункту 9-9 цього розділу звільняє фізичних осіб від добровільної сплати коштів, передбаченої абзацом другим цього пункту.
Як вбачається з копії декларації ОСОБА_3 автомобіль «FORD TRANSIT» р/н НОМЕР_4 , номер кузова НОМЕР_5 розмитнив. При цьому, до нарахованих платежів включено суму добровільної сплати в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.
Верховна Рада України ухвалила Закон України Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України від 15.04.2021 року, що введений в дію 15.06.2021 року, який звільняє від штрафних санкцій власників автомобілів, які були ввезені до кінця 2020 року за умови одноразової сплати п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 8500 грн.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» від 15.04.2021 року, здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, та добровільною сплатою до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст.527 МК України, у справі про порушення митних правил митний орган або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: 1)про проведення додаткової перевірки; 2) про накладення адміністративного стягнення; 3) про закриття провадження у справі.
Відтак, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України, тому провадженні у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.486,489,527 МК України, ст.ст.7,245,247,252,280, КУпАП, суд -
Провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) за ч.6 ст.481 МК України закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Радченко В.Є.