Постанова від 12.10.2021 по справі 461/8150/21

Справа №461/8150/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2021 року м.Львів

Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., за участю представника Львівської митниці Держмитслужби України Любоцького Б.І. та захисника Кухти В.З., розглянувши матеріали, які надійшли від Львівської митниці Держмитслужби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 від 09.05.2016 виданий BRATISLAVA III, ідентифікаційний код - НОМЕР_2

за ч.6 ст.481 Митного кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

згідно протоколу про порушення митних правил №1807/20908/21, 12.09.2021 о 15 годині 36 хвилині, в зону митного контролю по смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Смільниця-Кросценко» митного поста «Смільниця» Львівської митниці, в напрямку «в'їзд в Україну», в'їхав транспортний засіб марки SKODA модель RAPID, реєстраційний номер « НОМЕР_3 », VIN-код НОМЕР_4 , яким гр. Словаччини ОСОБА_3 , слідував у приватну поїздку з Республіки Польща до України, в якості пасажира. Під час проходження митного контролю та митного оформлення вищезазначеного транспортного засобу, після проведення перевірки у відповідності до інформації електронної бази ЄAIC «Перетин кордону транспортним засобом», а також спрацювання АСАУР встановлено, що стосовно гр. Словаччини ОСОБА_3 присутнє орієнтування Закарпатської митниці №2307/7,7-28-12/39 від 16.12.2020, стосовно ввезення ним на митну територію України в митному режимі «тимчасове ввезення до 1 року» 01.06.2019 року, через митний пост «Малий Березний» Закарпатської митниці, транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ модель CLS500, реєстраційний номер « НОМЕР_5 », VIN-код НОМЕР_6 . Згідно даних програмно-інформаційного комплексу АСМО «Інспектор» та Єдиної автоматизованої інформаційної системи (ЄAIC), вищевказаний транспортний засіб з митної території України, станом на 12.09.2021 гр. Словаччини ОСОБА_3 не вивозився та у інший митний режим, згідно законодавства не поміщений. На момент перетину кордону, у відповідності до ст. 460 Митного кодексу України, зазначеною особою жодних документів з приводу аварії чи дії обставин непереборної сили подано не було. З приводу не вивезення за межі митної території України вищевказаного транспортного засобу гр. Словаччини ОСОБА_3 не звертався, та в усному та письмовому порядку задекларував про відсутність у нього коштів на момент перетину кодону для забезпечення сплати штрафу.

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у судове засідання не прибув хоча був належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи, під розписку в протоколі про порушення митних правил. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про перенесення розгляду справи не надходило.

Захисник Кухта В.З. в судовому засідання подав письмове клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Представник митниці в судовому засіданні не заперечув проти закриття провадження у даній справі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст.ст.245,252 КУпАП та ст.486 МК України, завданнями провадження в справі про порушення митних правил і обов'язками органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне, і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, ст.489 МК України при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається із протоколу про порушення митних правил №1807/20908/21, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) 01.06.2019 року ввіз на митну територію України в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року» через митний пост «Малий Березний» Закарпатської митниці, транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ модель CLS500, реєстраційний номер « НОМЕР_5 ». Враховуючи ч.4 ст.380 Митного кодексу України транспортний засіб марки MERCEDES-BENZ модель CLS500, реєстраційний номер « НОМЕР_5 » підлягав вивезенню з митної території України в термін до 01.07.2019 року. Відповідно до вимог ст. 192 Митного кодексу України, до найближчого митного органу у визначені строки транзиту ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) з повідомленням про обставини події, у зв'язку з якими порушено ці строки, та про місцезнаходження транспортного засобу не звертався, жодних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, визначених статтею 460 Митного кодексу України, під час митного оформлення не надав. Таким чином, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищив строк доставки товару - транспортного засобу особистого користування - більше ніж на тридцять діб. В протоколі зазначено, що зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 Митного кодексу України.

Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» Розділ XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України доповнено пунктами 97" 910.

В пункті 97 Розділу XXI Митного кодексу України зазначено: Установити, що тимчасово, протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України", митне оформлення транспортних засобів особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більше п 'яти років, які класифікуються за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними підпозиціями 8703 10, 8703 40), 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТ ЗЕД та станом на 31 грудня 2020 року перебували у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію, за умови сплати належних митних платежів з дотриманням особливостей, встановлених пунктом 77 підрозділу 2 та пунктом 36 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, з дотриманням умов, визначених абзацом першим цього пункту, та добровільною сплатою до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у суми що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов {вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.

Добровільна сплата коштів відповідно до пункту 9-9 цього розділу звільняє фізичних осіб від добровільної сплати коштів, передбаченої абзацом другим цього пункту.

Як вбачається з копії посвідчення про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_7 ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) автомобіль MERCEDES-BENZ модель CLS500, реєстраційний номер « НОМЕР_5 » розмитнив. При цьому, до нарахованих платежів включено суму добровільної сплати в розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.

Верховна Рада України ухвалила Закон України Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України від 15.04.2021 року, що введений в дію 15.06.2021 року, який звільняє від штрафних санкцій власників автомобілів, які були ввезені до кінця 2020 року за умови одноразової сплати п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 8500 грн.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» від 15.04.2021 року, здійснення митного оформлення транспортного засобу особистого користування, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, та добровільною сплатою до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, звільняє фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 цього Кодексу, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митного режиму тимчасового ввезення або транзиту.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно ст.527 МК України, у справі про порушення митних правил митний орган або суд (суддя), що розглядає справу, виносить одну з таких постанов: 1)про проведення додаткової перевірки; 2) про накладення адміністративного стягнення; 3) про закриття провадження у справі.

Відтак, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України, тому провадженні у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.486,489,527 МК України, ст.ст.7,245,247,252,280, КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) за ч.6 ст.481 МК України закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя В.Є.Радченко