Рішення від 23.09.2021 по справі 480/7419/21

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2021 року Справа № 480/7419/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шаповала М.М.,

за участю секретаря судового засідання - І.С. Іуткіної,

представника відповідача - Р.О. Непийпи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/7419/21 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Головного управління Державна податкова служба України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Сумській області Державної податкової служби України № 2767083/3173803546 від 14 червня 2021 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 № 14 від 24 травня 2021 року на суму податку на додану вартість 10034,5 грн в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до приписів п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) 04.06.2021 податкову накладну № 14 від 24.05.2021 на суму 60207 грн, у т.ч. ПДВ 10034,50 грн було направлено в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку до податкового органу для здійснення реєстрації зазначених документів в Єдиному реєстрі податкових накладних на реєстрацію в ЄРПН (реєстраційний номер № 9147181730).

Позивачці надійшла квитанція про зупинення реєстрації цієї податкової накладної відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України з посиланням на те, що Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.22.12- 00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, квитанція не містила інформації (конкретного переліку), які документи необхідні контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію розрахунків коригування та податкової накладної.

З метою реєстрації податкової накладної позивачкою було направлено ГУ ДПС у Сумській області10.06.2021 повідомлення № 1 про надання пояснень, письмові пояснення та копії документів, що підтверджують здійснення господарської діяльності та реальність проведених операцій. Однак, рішенням № 2767083/3173803546 від 14.06.2021 позивачці було відмовлено у реєстрації податкової накладної.

Позивачка не погоджується із оскаржуваним рішенням про реєстрацію або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, вважає його незаконними і такими що підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 19.08.2021 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін.

У судове засідання позивачка не завилася, надала до суду клопотання у якому розгляд справи просила проводити без її участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував та зазначив, що спірне рішення складено за формою, наведеною у додатку до Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, затвердженому постановою Міністерством фінансів України від 12.12.2019 № 520. Форма рішення передбачає обов'язкове зазначення у рішенні про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН підстав такої відмови, а також додаткової інформації, що вплинула на прийняття уповноваженою комісією такого рішення. Тому у спірному рішенні зазначені конкретні підстави відмови у реєстрації податкової накладної, вказано які саме документи не було надано позивачем.

Так, позивачкою згідно положень ст. 201 ПК України було направлено на реєстрацію податкову накладну № 14 від 24.05.2021, проте позивачка згідно квитанції була повідомлена, що реєстрація вказаної податкової накладної була зупинена, оскільки направлена податкова накладна відповідала вимогам п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, а саме, Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.22.12-00.00, , відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано платнику податку надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Виконуючи пропозицію контролюючого органу, позивачка надіслала пояснення та копії відповідних документів, однак наданий повний пакет документів був не повний.

Тому Комісією Головного управління ДПС у Сумській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято правомірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Крім того, чинним законодавством не передбачено обов'язок контролюючого органу зазначати в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної перелік документів, які потрібно подати платнику разом з поясненням.

Даний перелік документів визначений пунктом 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, тому звинувачення позивача в сторону ГУ ДПС у Сумській області про відсутність у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, при наданні пояснень - є недоцільним.

З огляду на вказане, представник відповідачів вважає, що прийняте ГУ ДПС у Сумській області спірне рішення про відмову у реєстрації податкової накладної є правомірним та обґрунтованим.

Щодо вимоги про зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну зазначив, що за наявності прийнятого у межах повноважень комісією ГУ ДПС у Сумській області, законного за формою та змістом рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, реєстрація у ЄРПН складеної позивачкою податкової накладної № 14 від 24.05.2021 не може бути здійснена.

Вислухавши представника відповідачів, вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, 27 квітня 2021 року між фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 та ТОВ "МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ "ДНІПРО-М" було укладено договір № МДМ/2704/21 від 27.04.2021. 14.05.2021 підписано Додаток № 2 до Договору про постачання товарів та надання послуг № МДМ/2704/21 від 27.04.2021 на суму 65967 грн. в т.ч. ПДВ ( 20 %)-10994,50 грн.

19 травня 2021 року позивачкою виписано рахунок на ТОВ "МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ "ДНІПРО-М" № 23 на оплату на суму 60207 грн, у т.ч. ПДВ 10034,50 грн (100 % за ТМЦ та додаткова магістраль для монтажу кондиціонера, передплата 20 % за стандартний монтаж кондиціонера потужністю 24000 BTU).

24 травня 2021 року позивачкою на р/р отримано попередню оплату від ТОВ "МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ "ДНІПРО-М" згідно рахунку № 23 від 19.05.2021 на суму 60207 грн, у т.ч. ПДВ 10034,50 грн.

24 травня 2021 позивачкою складено на ТОВ "МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ "ДНІПРО- М" податкову накладну № 14 від 24.05.2021 на суму попередньої оплати - 60207 грн, у т.ч. ПДВ 10034,50 грн.

25.05.2021 позивачкою замовлено ТМЦ у постачальника ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ КЛІМАТ КРАЇНИ" на підставі договору купівлі продажу № 1101/21 від 11.01.2021 та на підставі рахунку на оплату № 2411 від 25.05.2021 здійснено 25.05.2021 оплату на суму 55000,01 грн, в т.ч. ПДВ 9166,67 грн.

24 травня 2021 року ФОП ОСОБА_1 отримано ТМЦ від ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ КЛІМАТ КРАЇНИ" на підставі видаткової накладної № 2082 від 26.05.2021 на суму 55000,01 грн, в т.ч. ПДВ 9166,67 грн з копіями сертифікатів відповідності за адресою складу м. Суми, пр. Курський, 18а, та доставлено засобами таксі на офіс м. Суми, вул. Горького, 26, офіс 3 для зберігання.

28 травня 2021 року ФОП ОСОБА_1 передала ТМЦ на підставі видаткової накладної № 5 від 28.05.2021 на суму 58767 грн, в т.ч. ПДВ 9794,50 грн та довіреності № 342 від 19.05.2021, виданої на ім'я ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

02.06.2021 позивачкою надані ТОВ "МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ "ДНІПРО-М" послуги з стандартного монтажу кондиціонеру акт № 16 від 02.06.2021 на суму 7200 грн, в т. ч. ПДВ 1200 грн. На підставі акту виконаних робіт було виписано та зареєстровано податкову накладну № 15 від 02.06.2021 на суму 5760 грн, в т.ч. ПДВ 960 грн № 9154588647.

04.06.202 податкову накладну №14 від 24.05.2021 на суму 60207 грн, у т.ч. ПДВ 10034,50 грн. (на підставі отриманої оплати 24.05.2021) було направлено в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку до податкового органу для здійснення реєстрації зазначених документів в Єдиному реєстрі податкових накладних на реєстрацію в ЄРПН (реєстраційний номер № 9147181730), що має відображення у ЄРПН та отримано відповідь, що зупинена реєстрація відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, а саме: Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 43.22.12-00.00, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У зв'язку з зупиненням реєстрації направленої податкової накладної, позивачкою було надано повідомлення з документами:

Пояснення;

Квитанція до повідомлення про прийняття працівника на роботу;

Звіт за ф.20-ОПП;

Додаток до звіту ф. 20-ОПП;

Квитанція до звіту ф. 20-ОПП;

Договір про надання послуг з ФОП ОСОБА_3 ;

Рахунок до оплати на мережа магазинів ТОВ Дніпро-М;

Виписка банку;

Податкова накладна № 14 від 24.05.2021;

Квитанція до податкової накладної № 14 від 24.05.2021;

Розглянувши пояснення позивачки, комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН ГУ ДПС у Сумській області прийняла рішення № 2767083/3173803546 від 14.06.2021, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 14 від 24.05.2021, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів:

"договорів зокрема зовнішньоекономічні контрактів, з додатками до них";

"первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні";

"розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків".

Крім того, у рішенні зазначено: "До повідомлення додано тільки рахунок від 19.05.2021 № 23 на оплату теплового насосу та реалізацію послуги (43.22) по стандартному монтажу кондиціонеру з значення 20 % передоплати, банківська виписка "за товар відповідно рахунку № 23", тобто, "ПЕРЕДОПЛАТА" слово не зазначено. Надано копія договору з ФОП ОСОБА_4 на надання послуг по ремонту, монтажу і т.д., копія 20 ОПП. Та, всупереч наказу Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі- податкових накладних", копія договору на надання послуг та товарів ТОВ "Мережа магазинів ДНІПРО-М" відсутня. На момент подання повідомлення: акт виконаних робіт відсутній. Не надано документів по придбанню товарів, оплати їх та транспортування (ТТН). В поясненні не зазначено, яким чином здійснюється діяльності, транспортування придбаних товарів, зберігання, у якому приміщенні відбувається діяльність (20 ОПП - офіс).

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення ЄРПН встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 201.16. ст. 201 ПК України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1165 11.12.2019 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

Відповідно до п. 3 вказаного Порядку податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

Відповідно до п. 5 Порядку платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до п. 1 Додатку 3 до Порядку Критерії ризиковості здійснення операцій відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Згідно з п. п. 10, 11 Порядку у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

При цьому наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН (далі - Порядок № 520).

Відповідно до п. 1 цей Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. п. 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до п. 5 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

- договори, зокрема, зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з п. 11 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Як встановлено судом, підставою для зупинення реєстрації податкової накладної № 14 від 24.05.2021 стала відповідність операції п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції, у зв'язку із чим позивачу було запропоновано подати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивачкою було подано пояснення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операції по відмовленим ПН.

За результатами розгляду наданих позивачкою письмових пояснень та документів, комісією ГУ ДПС у Сумській області прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

На момент розгляду даної справи позивачкою надано необхідний обсяг документів на підтвердження проведеної господарської операції та даних, зазначених у податковій накладній № 14 від 24.05.2021.

При зупиненні реєстрації податкової накладної, податковий орган не навів переліку документів, які необхідно надати позивачу на підтвердження інформації зазначеної в податковій накладній, а у спірному рішенні не зазначив, що надані документи, складені з порушенням законодавства, про що свідчить відсутність відповідної відмітки у таких рішеннях.

У зв'язку з викладеним, суд визнає, що оскаржуване рішення є необґрунтованим і підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Сумській області Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Сумській області Державної податкової служби України № 2767083/3173803546 від 14 червня 2021 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська, площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати податкову накладну фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 № 14 від 24 травня 2021 року на суму податку на додану вартість 10034,5 грн в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії з реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Сумській області Державної податкової служби України № 2767083/3173803546 від 14 червня 2021 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська, площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати податкову накладну фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 № 14 від 24 травня 2021 року на суму податку на додану вартість 10034,5 грн в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Сумській області Державної податкової служби України (40009, м. Суми, вул. Іллінська, 13, код ЄДРПОУ ВП 43995469) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судові витрати в сумі 2270 гривень.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 29.09.21.

Суддя М.М. Шаповал