Справа № 761/14003/21
Провадження № 3/761/7203/2021
16 вересня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Аббасова Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої на посаді головного бухгалтера ПрАТ «Будівельні технології», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 192882 від 05.04.2021, цього ж дня о 09 год. 10 хв у м. Києві на перехресті вулиць Володимирська та Л.Толстого, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «Nissan» д.н.з. НОМЕР_1 , не переконалася в безпечності руху та допустила зіткнення з автомобілем «BMW» д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який знаходився попереду. В результаті дорожньо - транспортної пригоди обидва автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Таким чином, ОСОБА_1 порушила п.п. 2.3 б, 13.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою Шевченківського районного суду від 28.05.2021 адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 повернуто до Управління патрульної поліції в м. Києві для доопрацювання з тих підстав, що із протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів неможливо установити причинно - наслідковий зв'язок між кваліфікацією дій ОСОБА_1 за недотримання останньою безпечної дистанції або безпечного інтервалу, а наявний рух іншого автомобіля напереріз автомобілю під керуванням ОСОБА_1 . Направляючи вказаний протокол для доопрацювання, суддя вказав на необхідність усунення недоліків, додавши схему дорожньої розмітки і знаків, відеозапис з місця вчинення правопорушення (за наявності), а також надати оцінку діям вказаного водія.
На виконання постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 28.05.2021, УПП у м. Києві було складено довідку за результатами додаткової перевірки адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, долучено відеозапис з камери комплексної системи відеоспостереження міста Києва, на якому зафіксована дана дорожньо - транспортна пригода та уточнено фабулу протоколу «Водій ОСОБА_1 , керуючи ТЗ Ніссан, н.з. НОМЕР_1 , не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, перед початком руху не переконалася, що це буде безпечно, внаслідок чого здійснила зіткнення з ТЗ БМВ, н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , чим порушила п. 2.3 (б), 10.1 ПДР України. Крім того, в довідці за результатами перевірки зазначено, що з аналізу відеозапису встановлено, що водій ТЗ БМВ, н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_2 перед початком та зміною напрямку руху, не переконався в безпеці маневру, внаслідок чого відбулося зіткнення з ТЗ Ніссан, н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , тобто своїми діями порушив вимоги п. 10.1 ПДР України, про що відносно нього під час доопрацювання складено протокол про адміністративне правопорушення ДПР18 №005168.
В судовому засіданні представник особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення - адвокат Загородня Д.М. вказала про невизнання ОСОБА_1 своєї вини у скоєнні зазначеної дорожньо - транспортної пригоди, пояснивши, що дана подія сталася з вини водія автомобіля «BMW» д.н.з. НОМЕР_2 , долучивши до матеріалів адміністративної справи адвокатські запити та відповіді КП «Центр організації дорожнього руху» від 09.06.2021 щодо роботи світлофору в період з 09:00 год до 09:15 год 05.04.2021 та відповідь КК «Київавтодор» від 11.06.2021 щодо наявних схем нанесення дорожньої розмітки на вул. Л. Толстого у м. Києві.
Водій ОСОБА_1 у судовому засіданні надала пояснення щодо обставин ДТП, вказавши, що вину у його вчиненні не визнає, оскільки вона була спричинена діями водія ОСОБА_2 .
Водій автомобіля «BMW» д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснив про обставини дорожньо - транспортної пригоди, зазначивши, що здійснив маневр перестроювання для того, щоб надати дорогу спецтранспорту, попередньо увімкнувши лівий поворот, при цьому вказав, що попередньо переконався у безпечності маневру.
Слід зауважити, що відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статей 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, оцінка доказів у відповідності до положень ст. 252 КУпАП здійснюється відповідним органом за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 - Загородньої Д.М., пояснення водія ОСОБА_1 , водія ОСОБА_2 , дослідивши обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, схему місця ДТП, пояснення водіїв ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , фотоматеріали та відповіді на адвокатські запити, надані захисником ОСОБА_1 , відеозапис з камери комплексної системи відеоспостереження міста Києва, на якому зафіксована дана дорожньо - транспортна пригода, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення п.п. 2.3 (б) та 10.1 ПДР України, зокрема, водій перед початком руху не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, не переконалася, що це буде безпечним, внаслідок чого здійснила зіткнення з автомобілем «BMW» д.н.з. НОМЕР_2 .
При цьому, діям водія автомобіля «BMW» д.н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_2 , зокрема, в частині недотримання ним п. 10.1 ПДР було надано оцінку в межах розгляду справи про адміністративне правопорушення № 761/26179/21, що на переконання суду, не виключає наявності порушення п. 10.1 ПДР у іншого учасника ДТП - водія ОСОБА_1 .
З урахуванням наведеного, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є доведеною та підтверджується зібраними матеріалами в сукупності, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, додатком до протоколу, а саме схемою місця ДТП, в якій відображено місце зіткнення, зафіксованою локалізацією пошкоджень транспортних засобів, письмовими поясненнями учасників дорожньо-транспортної пригоди, які містять дані про обставини ДТП, відеозаписом з камери комплексної системи відеоспостереження міста Києва.
Однак, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення, відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно із п. 7) ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, що матеріали справи після доопрацювання надійшли до суду 21.07.2021 з протоколом від 05.04.2021, тобто поза межами строку притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки адміністративне правопорушення було вчинено 05.04.2021, то на день розгляду справи строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчився, а тому провадження в справі необхідно закрити.
Керуючись ст. 38, ст. 124, п. 7) ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду адміністративної справи строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва.
Суддя: Н.В. Аббасова