28 вересня 2021 року ЛуцькСправа № 140/5399/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Смокович В.І.,
за участю секретаря судового засідання - Литвиненко І.П.,
представника позивача - Оксентюка А.М.,
представника Головного управління ДПС у Волинській області - Сахарчука А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за первісним позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» про стягнення податкового боргу, за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Головне управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, податковий орган) звернулося із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» (далі - ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль», товариство) про стягнення податкового боргу в сумі 703020,00 грн (сімсот три тисячі двадцять гривень 00 копійок).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення статей 16, 36, 38 Податкового кодексу України (далі - ПК України) за ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» рахується податковий борг за платежем адміністративні штрафи та інші санкції (надходження коштів, контроль за справлянням яких закріплено за ГУ ДПС) в загальному розмірі 703020,00 грн (сімсот три тисячі двадцять гривень 00 копійок), який виник у зв'язку із несплатою грошового зобов'язання, згідно із податковими повідомленнями-рішеннями від 18 листопада 2020 року №0019100904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 1020,00 грн, від 18 листопада 2020 року №0019020904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 160000,00 грн, від 18 листопада 2020 року №0019080904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 142000,00 грн; від 16 листопада 2020 року №0017220904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000,00 грн; від 18 листопада 2020 року №0018960904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000,00 грн, від 10 лютого 2021 року №007160904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 240000,00 грн.
З метою погашення податкового боргу була сформована та надіслана податкова вимога від 09 лютого 2021 року форм «Ю» №2460-13, однак податковий борг не був погашений.
З огляду на зазначене, контролюючий орган просить адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 01 червня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі №140/5399/21, розгляд якої постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк. спр. 38).
ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» 05 липня 2021 року пред'явило зустрічний позов до ГУ ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904.
Позовні вимоги зустрічного позову товариство обґрунтовує тим, що на АЗС, де здійснює свою господарську діяльність ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» контролюючим органом були проведені фактичні перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі підакцизними товарами, за результатами яких були складені акти перевірок від 25 серпня 2020 року №1708/15-32-32-03/41579579, від 25 серпня 2020 року №1679/15-32-32-07/41579579, від 25 серпня 2020 року №1683/15-32-32-07/41879579 та від 21 грудня 2020 року №1369/24-13-09-01/41579579.
На підставі вказаних актів перевірок були прийняті податкові повідомлення - рішення від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904, якими застосовано до підприємства штрафні санкції на загальну суму 703020,00 грн.
Зазначає, що в наказах Головного управління ДПС у Одеській області від 12 серпня 2020 року №3352 та від 22 грудня 2020 року №628/фп на проведення фактичної перевірки ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль відсутні будь-які посилання на конкретні (фактичні) підстави призначення перевірки, окрім звичайного посилання на норми, що регулюють питання призначення перевірки, а відтак не зазначено підстав у контексті розуміння підпунктів 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України для проведення фактичної перевірки підприємства.
Таким чином, зважаючи на те, що проведення фактичної перевірки підприємства здійснено без дотримання вимог пункту 80.2. статті 80 ПК України в частині наявності підстав для проведення перевірки, передбачених підпунктів 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, на які наявні посилання у наказах про проведення перевірки можна зробити висновок про незаконність перевірки, та, відповідно, відсутність правових наслідків такої, а саме - компетенції у податкового органу на прийняття акту індивідуальної дії.
На думку товариства, вимоги статті 230 ПК України стосуються суб'єктів господарювання, які є розпорядниками акцизних складів, натомість ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» зареєстрований як розпорядник паливного складу у відповідності до вимог ПК України, оскільки окрім власних потреб, реалізовує пальне відповідно до отриманих ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним. Фактично у зв'язку з тим, що акцизні склади, не з вини та волі ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» вчасно не були обладнані рівнемірами-лічильниками як наслідок відсутні правові підстави у контролюючого органу на застосування штрафних санкцій за не вчасне не подання звітів про фактичні залишки пального.
Зауважує, що АЗС №4 Одеська область, Біляївський район, с. Усатове, а/д Киів-Одеса 463 км + 180 м праворуч також не обладнана рівнемірами-лічильниками, оскільки ТзОВ «НАФТОГАЗ ІНЖИНІРИНГ» в силу непередбачуваних обставин вчасно не здійснив обладнання акцизного складу рівнемірами-лічильниками УУС-01, як наслідок станом на момент проведення фактичної перевірки була відсутня їх реєстрація в Єдиному державному реєстрі рівнемірів-лічильників рівня пального.
ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль», який є розпорядником акцизного складу, у відповідності до договору №Д0103-20 поставки товару від 05 лютого 2020 року, для виконання вимог законодавства замовив у ТзОВ «НАФТОГАЗ ІНЖИНІРИНГ» рівнеміри-сигналізатори ультразвукові УУС-01, на загальну суму 7865200,00 грн, проте ТзОВ «НАФТОГАЗ ІНЖИНІРИНГ» листом від 16 березня 2020 року №16/03-01-20 повідомило, про настання форс-мажорних обставин у зв'язку із введенням Кабінетом Міністрів карантину та забороною з 12 березня 2020 року здійснювати роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає поставку, монтаж та проведення пуско-налагоджувальних робіт на об'єктах АЗС Рівнемірів-сигналізаторів ультразвукових УУС-01.
Виходячи з вищевказаного уважає, що відсутні підстави для застосування запроваджених з 01 квітня 2020 року для ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» як розпорядника акцизного складу штрафних санкцій у відповідності до пункту 128-1 статті 128-1 ПК України.
З наведених підстав просить вимоги зустрічного позову задовольнити та скасувати податкові повідомлення - рішення від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904.
Ухвалами Волинського окружного адміністративного суду від 21 липня 2021 року прийнято зустрічний позов ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» до ГУ ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень до спільного розгляду з позовом ГУ ДПС у Волинській області до ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» про стягнення податкового боргу, об'єднавши вимоги за зустрічним позовом в одне провадження з первісним позовом, ухвалено судовий розгляд справи №140/5399/21 проводити за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у даній адміністративній справі на 10:00 год. 20 вересня 2021 року (арк. спр. 78-79).
У відзиві на зустрічний позов від 11 серпня 2021 року представник ГУ ДПС у Волинській області позовних вимог не визнав, мотивуючи тим, що контролюючим органом було отримано матеріали перевірки ТОВ ПТФ «Укр-Петроль» для розгляду та прийняття відповідного рішення згідно чинного податкового законодавства, а саме: надані Головним управлінням ДПС у Одеській області акт перевірки від 25 серпня 2020 року №1708/15-32-32-03/41579579, яким встановлено, що товариство здійснюється роздрібний продаж пального (кількістю більше 5 літрів) (бензину А-95 преміум, бензину А-95, бензину А-92, дизельного пального) з 4 стаціонарних ємностей розташованих за адресою зареєстрованого акцизного складу: Одеська область, Біляївський район, с. Усатове, а/д Київ-Одеса 463 км+180м, праворуч (уніфікований номер акцизного складу - 1014553). Станом на момент проведення фактичної перевірки, відсутня реєстрація в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального, стосовно відповідних резервуарів за вищезазначеною адресою акцизного складу; акти перевірки від 25 серпня 2020 року №1679/15-32-32-07/41579579 та №1683/15-32-32-07/41579579, якими встановлено, що станом на 14 серпня 2020 року встановлено, відсутність рівнемірів - лічильників на чотирьох введених в експлуатацію стаціонарних резервуарах, розташованих на акцизному складі з уніфікованими номерами 1014554 та 1014550, які знаходяться за адресою: Одеська область, місто Одеса, Малиновський район, вулиця Дальницька 7 та вулиця Дальницька 30, а також наданий Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області акт перевірки від 31 грудня 2020 року №1369/24-13-09-01-06/41579579, в якому встановлено відсутність рівнемірів - лічильників на чотирьох введених в експлуатацію стаціонарних резервуарах, розташованих на акцизному складі, який знаходиться за адресою: АЗС Чернівецька область, село Тереблене, вулиця Головна, 139.
Під час фактичної перевірки було встановлено порушення ТОВ ПТФ «Укр-Петроль» пункту 12 підрозділу XX Перехідних положень та підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України, у зв'язку з чим було винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 18 листопада 2020 року №0019100904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 1020,00 грн, від 18 листопада 2020 року №0019020904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 160000,00 грн, від 18 листопада 2020 року №0019080904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 142000,00 грн; від 16 листопада 2020 року №0017220904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000,00 грн; від 18 листопада 2020 року №0018960904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000,00 грн, від 10 лютого 2021 року №007160904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 240000,00 грн.
З урахуванням вказаного представник ГУ ДПС у Волинській області просить в задоволенні зустрічного позову ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» відмовити повністю (арк. спр. 84-86).
Інших заяв по суті справи, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до суду не надходило.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2021 року закрито підготовче провадження у справі та призначено дану справу до судового розгляду по суті на 10:00 год. 28 вересня 2021 року (арк. спр. 125).
В судовому засіданні 28 вересня 2021 року представник ГУ ДПС у Волинській області первісний позов підтримує та просить задовольнити та заперечує проти задоволення вимог зустрічного позову ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль», з підстав, викладених у відзиві на нього.
Представник ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» просить у задоволенні позовних вимог ГУ ДПС у Волинській області відмовити та задовольнити вимоги зустрічного позову про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішення від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, доводи позивача та відповідача у заявах по суті за первісним і зустрічним позовами, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв'язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 08 вересня 2017 року внесено відомості про державну реєстрацію ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль», видами діяльності якого є КВЕД: 46.71 - оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний); 46.19 - діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.21- оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; 46.36 - оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами; 47.11 - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 47.19 - інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; 47.30 - роздрібна торгівля пальним; 49.31 - пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення; 49.39 - інший пасажирський наземний транспорт; 56.10 - діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (арк. спр. 4-6, 76).
Головним управлінням ДПС у Одеській області на підставі підпунктів 19-1.1.4., 19-1.1.14 пункту 19-1.1 статті 19-1, статті 20, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 статті 80 ПК України з метою здійснення контролю дотримання вимог діючого законодавства у сфері обігу підакцизних товарів, ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, наявність ліцензій, свідоцтв було видано наказ від 12 серпня 2020 року №3352 «Про проведення фактичної перевірки» ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль», тривалістю 10 діб, перевіряємий період з 01 січня 2019 року по дату закінчення фактичної перевірки (арк. спр. 50-51, 92-93).
За наслідками проведення перевірки Головним управлінням ДПС у Одеській області складено акти про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими для виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним від 25 серпня 2020 року №1708/15-32-32-03/41579579, №1679/15-32-32-07/41579579 та №1683/15-32-32-07/41879579.
Актом від 25 серпня 2020 року №1708/15-32-32-03/41579579, встановлено наступне:
- в порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України та пункту 12 підрозділу 5 розділу XX Перехідних положень ПК України, в період з 01 квітня 2020 року, відповідно до баз даних ІТС «Податковий блок», ТзОВ «ПТФ «УКР-ПЕТРОЛЬ» здійснюється роздрібний продаж пального (кількістю більше 5 літрів) (бензину А-95 преміум, бензину А-95, бензину А-92, дизельного пального) з 4 стаціонарних ємностей розташованих за адресою зареєстрованого акцизного складу: Одеська область, Біляївський район, с. Усатове, а/д Київ-Одеса 463 км+180м, праворуч (уніфікований номер акцизного складу - 1014553). Станом на момент проведення фактичної перевірки, відсутня реєстрація в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лІчильників та рівнемірів-лічильників рівня пального, стосовно відповідних резервуарів за вищезазначеною адресою акцизного складу, за що передбачена відповідальність згідно із пункту 128-1.1 статті 128 цього ПК України;
- в порушення підпункту 230.1.3 пункту 230.1. статті 230 ПК України, пункту 21 підрозділу 5 розділу XX Перехідних положень ПК України та пунктів 5, 6, 7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру т витратомірів-лічильників і рівномірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року №891 (із змінами та доповненнями), ТзОВ «ПТФ «УКР-ПЕТРОЛЬ», не сформовані та не передані до реєстру дані, передбачені даним Порядком, з витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу та рівноміра-лічильника рівня таких товарів (продукції) у резервуарі за обліковий період часу - з 01 квітня 2020 року по 20 серпня 2020 року (добу), за що передбачена відповідальність згідно із пункту 128-1.3 статті 128 цього ПК України;
- в порушення пункту 85.2 статті 85 ПК України (із змінами та доповненнями), платник податків не надав посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Станом на останній день фактичної перевірки, документи не надані, за що передбачена відповідальність згідно із пунктом 121.1 статті 121 ПК України (арк. спр. 53-55, 87-89).
Актами від 25 серпня 2020 року №1679/15-32-32-07/41579579 та від 25 серпня 2020 року №1683/15-32-32-07/41879579 встановлено наступні порушення:
- в ході проведення фактичної перевірки ТОВ «ПТФ «УКР-ПЕТРОЛЬ» станом на 14 серпня 2020 року встановлено, відсутність рівнемірів - лічильників на чотирьох введених в експлуатацію стаціонарних резервуарах, розташованих на акцизному складі з уніфікованим номером 1014550 та 1014554 , який знаходиться за адресою Одеська область, місто Одеса, Малиновський район, , вулиця Дальницька 30 та вулиця Дальницька 7 відповідно, чим порушено підпункт 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України, за що передбачена відповідальність згідно із пункту 128-1.3 статті 128 цього ПК України;
Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України визначено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнанні витратомірами - лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами - лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі.
- в порушення пункту 85.2 статті 85 ПК України (із змінами та доповненнями), а саме: платник податків не надав посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Станом на останній день фактичної перевірки, документи не надані, за що передбачена відповідальність згідно із пунктом 121.1 статті 121 ПК України (арк. спр. 56-59, 99-100, 106-107)
Окрім того, Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області на підставі підпунктів 19-1.1.4., 19-1.1.13, 19-1.1.14, 19-1.1.15, 19-1.1.16, 19-1.1.17, 19-1.1.18, 19-1.1.19, 19-1.1.20 пункту 19-1. статті 19-1, підпунктів 20.1.4, 20.1.6., 20.1.8, 20.1.9, 20.1.10, 20.1.11, 20.1.12, 20.1.13, 20.1.14, 20.1.15. пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.3 пункту 75.1. статті 75, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 прийнято наказ від 22 грудня 2020 року №628/фп про проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання - ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» на АЗС за адресами: Чернівецька область, Глибоцький район, село Тереблене, вулиця Головна, 128 та вулиця Головна, 139 за період фінансово-господарської діяльності з 31 грудня 2017 року по 31 грудня 2020 року в термін з 22 грудня 202 року по 31 грудня 2020 року з питань дотримання вимог ПК України в частині здійснення господарської діяльності, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР) та інших законодавчих актів (арк. спр. 52).
За наслідками проведення перевірки Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області складено акт фактичної перевірки від 31 грудня 2020 року, яким встановлено порушення пунктів 63.3 статті 63, пункту 128.1 статті 128, підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України (арк. спр. 60-61, 113-114).
На підставі акту перевірки від 25 серпня 2020 року №1708/15-32-32-03/41579579 ГУ ДПС у Волинській області винесено податкове повідомлення-рішення від 18 листопада 2020 року №0019100904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 1020,00 грн, від 18 листопада 2020 року №0019020904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 160000,00 грн, від 18 листопада 2020 року №0019080904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 142000,00 грн; на підставі акту перевірки від 25 серпня 2020 року №1679/15-32-32-07/41579579 - податкове повідомлення - рішення від 16 листопада 2020 року №0017220904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000,00 грн; на підставі акту перевірки від 25 серпня 2020 року №1683/15-32-32-07/41879579 - податкове повідомлення - рішення від 18 листопада 2020 року №0018960904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 80000,00 грн, та на підставі акту перевірки від 22 грудня 2020 року №628/фп - податкове повідомлення - рішення від 10 лютого 2021 року №007160904, яким застосовано штрафні санкції в сумі 240000,00 грн (арк. спр. 10-21).
Несплата грошового зобов'язання за вищезазначеними податковими -повідомленнями рішеннями в загальній сумі 703020,00 грн (сімсот три тисячі двадцять гривень 00 копійок) стала підставою для звернення ГУ ДПС у Волинській області з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу з ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль»».
Водночас, не погоджуючись із такими податковими повідомленнями-рішеннями ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» звернулось до суду із зустрічним позовом про визнання їх протиправними та скасування.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується таким.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Як передбачено підпунктом 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право здійснювати контроль за додержанням законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків), порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів, за додержанням порядку приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб'єктами господарювання установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи
Відповідно до підпункту 75.1.3. пункту 75.1 статті 75 ПК України, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Підстави призначення, обставини та порядок проведення перевірки визначено положеннями статті 80 Податкового кодексу України.
Як убачається із матеріалів справи та не заперечується сторонами, ГУ ДПС в Одеській області та Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області були проведені фактичні перевірки, за результатами ГУ ДПС у Волинській області були винесені оскаржувані податкові повідомлення - рішення від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904, яким на підставі підпунктів 128-1.1, 128-1.3 статті 128-1 до ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль»» застосовано штрафні санкції в загальній сумі 703020,00 грн (сімсот три тисячі двадцять гривень 00 копійок).
Відповідно до правової позиції, викладеної в постанові Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду від 21 лютого 2020 року у справі №826/17123/18, незалежно від прийнятого платником податків рішення про допуск (недопуск) посадових осіб до перевірки, оскаржуючи в подальшому наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень та інших рішень, платник податків не позбавлений можливості посилатись на порушення контролюючим органом вимог законодавства щодо проведення такої перевірки, якщо вважає, що вони зумовлюють протиправність таких податкових повідомлень-рішень. При цьому, таким підставам позову, за їх наявності, суди повинні надавати правову оцінку в першу чергу, а у разі, якщо вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, - переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.
Така правова позиція відповідає завданням та основним засадам адміністративного судочинства, закріпленим у статті 2 КАС України.
Таким чином, оскаржуючи наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень платник податків може посилатись на порушення порядку проведення такої перевірки, яким судами, поряд із встановленими в ході перевірки порушеннями податкового та/або іншого законодавства, має бути надана правова оцінка.
Як убачається із матеріалів справи, ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» у зустрічному позові, оскаржуючи винесені податкові повідомлення - рішення, в першу чергу вказує на відсутність правових підстав для проведення фактичної перевірки товариства, у зв'язку із чим суд зазначає наступне.
В основу проведення фактичної перевірки ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» згідно із наказом Головного управлінням ДПС у Одеській області від 12 серпня 2020 року №3352 та наказом Головного управлінням ДПС у Чернівецькій області від 22 грудня 2020 року №628/фп покладено підпункт 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, яким передбачено, що фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, зокрема у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.
Отже, передумовою проведення фактичної перевірки, з підстав передбачених підпунктом 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, є отримання в установленому законодавством порядку інформації, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби.
Однак, зі змісту вказаних наказів судом установлено, що у такому відсутні будь-які покликання на конкретні підстави призначення перевірки, крім як на норми, що регулюють питання призначення перевірки, а також не відображено, яка саме інформація, що фактично наявна та/або фактично отримана контролюючим органом стала підставою для його прийняття.
Суд зауважує, що для зазначення підстави проведення перевірки не достатньо вказати номер підпункту статті ПК України, особливо, якщо вказаний підпункт містить декілька обґрунтувань для проведення перевірки.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 08 вересня 2020 року у справі № 640/21536/19, від 22 вересня 2020 року у справі №520/1304/2020 від 05 березня 2019 року у справі №820/4893/18, від 11 червня 2019 року у справі №1440/2045/18.
Вказані обставини зумовлюють висновок про те, що накази Головного управлінням ДПС у Одеській області від 12 серпня 2020 року №3352 та Головного управлінням ДПС у Чернівецькій області від 22 грудня 2020 року №628/фп проведення фактичної перевірки ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» про не відповідає положенням ПК України щодо його змісту.
Стосовно доводів представника контролюючого органу про те, що після проведення фактичних перевірок, представник ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» відмовлявся від підпису складених, за наслідками такої перевірки актів, суд зауважує, що із наявних в матеріалах справи актів Головного управлінням ДПС у Одеській області про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими для виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним від 25 серпня 2020 року №1708/15-32-32-03/41579579, №1679/15-32-32-07/41579579 та №1683/15-32-32-07/41879579 убачається, що вказані документи складені друкарським способом, тобто не безпосереднього після проведення перевірки.
Відносно встановлених контролюючим органом під час проведеної фактичної перевірки ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» порушень вимог підпунктів 230.1.2., 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу «б» підпункту 14.1.6. пунктц 14.1 ст.14 ПК України визначено, що акцизний склад це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
В свою чергу підпунктом 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Згідно з пункту 230.1. статті 230 ПК України, акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Підпунктом 230.1.2. пункту 230.1 статті 230 ПК України передбачено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Згідно із підпунктом 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України, розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.
Таким сином, акцизні склади, на території яких здійснюється, в тому числі зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі. При цьому, розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів.
Таким чином, вимоги статті 230 ПКУ стосуються суб'єктів господарювання, які є розпорядниками акцизних складів проте, ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» зареєстрований як розпорядник паливного складу у відповідності до вимог ПК України, оскільки окрім власних потреб, реалізовує пальне відповідно до отриманих ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним.
Відповідно до пункту 12 підрозділу 5 розділу XX ПК України, розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки: 1)акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яка перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01 липня 2019 року; 2) акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01 жовтня 2019 року; 3) акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 01 січня 2020 року.
Тобто, при визначенні загальної місткості розташованих на акцизному складі резервуарів беруться до уваги стаціонарні споруди або ємності, які призначені для здійснення операцій, що передбачають фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального чи/або фізичний відпуск (відвантаження) розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне та його зберігання, при цьому акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Як убачається із матеріалів справи ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» у відповідності до договору поставки товару від 05 лютого 2020 року №Д0103-20 для виконання вимог законодавства замовив у ТзОВ «НАФТОГАЗ ІНЖИНІРИНГ» рівнеміри-сигналізатори ультразвукові УУС-01, на загальну суму 7 865 200,00 грн (арк. спр. 62-65).
Однак ТзОВ «НАФТОГАЗ ІНЖИНІРИНГ» листом від 16 березня 2020 року №16/03-01-20 ТОВ «НАФТОГАЗ ІНЖИНІРИНГ» повідомило, що відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» встановлено на всій території України карантин з 12 березня 2020 року, як наслідок повідомило про настання форс-мажорних обставин у відповідності з пунктами 7.1, 7.2 Договору поставки товару №ДО103-20 від 05 лютого 2020 року щодо виконання обов'язків за вказаним договором у зв'язку із введенням Кабінетом Міністрів карантину та забороною з 12 березня 2020 року здійснювати роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає поставку, монтаж та проведення пуско-налагоджувальних робіт на об'єктах АЗС Рівнемірів-сигналізаторів ультразвукових УУС-01, у зв'язку з чим проти волі, не має можливості виконувати умови укладеного договору, та результаті чого призупинено виконання зобов'язань за Договором, на період введення карантину по виготовленню, поставку, монтаж та проведення пуско-налагоджувальних робіт Рівнемірів-сигналізаторів ультразвукових УУС-01 на об'єктах АЗС ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» (арк. спр. 66).
Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 12 березня 2020 року до 22 травня 2020 року на всій території України встановлено карантин, що передбачав ряд логістичних та інших обмежень (в т.ч. в частині переміщення товарів з-за кордону).
Законом України від 17 березня 2020 року №530-ХІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесені зміни до частини другої статті 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», яка наводить перелік форс-мажорних обставин та до таких віднесено карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України.
Відтак, карантин встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 в Україні, став для контрагента позивача та самого позивача форс-мажором, тобто надзвичайною і не підвладною волі сторін договору обставиною щодо поставки ТзОВ «ПТФ «Укр-Петроль» відповідного обладнання та встановлення його на відповідних ємкостях для зберігання пального. Вказана обставина була непередбачуваною та перешкоджала позивачу здійснити обладнання акцизного складу витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками у визначений строк.
Відповідальність за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах передбачена статтею 128-1 ПК України.
Згідно із пунктом 128-1.1 цієї статті, необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Разом з тим, суд уважає, що при обставинах, які виникли, позивач здійснив всі можливі дії, які залежали від нього, з метою дотримання вимог податкового законодавства, а представником податкового органу не наведено беззаперечних доказів правомірності прийнятих оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Зокрема, як установлено судом, АЗС №4 Одеська область, Біляївський район, с. Усатове, а/д Киів-Одеса 4бЗкм+180м. праворуч не обладнана рівнемірами-лічильниками, оскільки ТОВ «НАФТОГ43 ІНЖИНІРИНГ» в силу непередбачуваних обставин вчасно не здійснив обладнання акцизного складу рівнемірами-лічильниками УУС-ОІ, як наслідок станом на момент проведення фактичної перевірки була відсутня їх реєстрація в Єдиному державному реєстрі рівнемірів- лічильників рівня пального.
За таких обставин, на думку суду відсутні підстави для притягнення позивача до відповідальності за порушення підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України, які визначають процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі.
Аналогічні висновки викладені Верховним Судом в ухвалі від 15 березня 2021 року у справі №420/6949/20.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (частини друга статті 77 КАС України). У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до частини першої статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (частина друга статті 2 КАС України).
На думку суду, встановлені судами обставини щодо протиправності призначення та проведення контролюючим органом перевірки, за наслідками якої і було прийнято оскаржувані податкові повідомлення - рішення, є достатніми для висновку про протиправність таких податкових повідомлень - рішень.
У постанові від 22 вересня 2020 року у справі №520/8836/18 Верховний Суд зазначив, що перевірка є способом реалізації владних управлінських функцій контролюючим органом як суб'єктом владних повноважень, який зобов'язаний діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України та законами України. Невиконання вимог закону щодо підстави для проведення документальної позапланової перевірки призводить до визнання перевірки незаконною та не породжує правових наслідків такої перевірки, акт перевірки, виходячи із положень щодо допустимості доказів, закріплених частиною другою статті 74 КАС України, не може визнаватися допустимим доказом у справі, оскільки одержаний з порушенням порядку, встановленого законом. Таким чином, податкове повідомлення-рішення, прийняте за наслідками перевірки та на підставі акту перевірки, який є недопустимим доказом, не може вважатись правомірним та підлягає скасуванню. Встановлені судами обставини щодо протиправності призначення та проведення відповідачем перевірки, за наслідками якої і було прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення, є достатніми для висновку про протиправність такого рішення. З урахуванням цього Суд касаційної інстанції зазначив про відсутність необхідності перевірки порушення позивачем вимог ПК України, як підстави для донарахування суми грошового зобов'язання.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справи щодо податків, зборів та інших обов'язкових платежів Касаційного адміністративного суду від 21 лютого 2020 року у справі №826/17123/18 та в постановах Верховного Суду від 21 квітня 2021 року у справі №816/501/16, від 21 жовтня 2020 року у справі №200/14942/18-а.
Відтак, згідно встановлених у судовому засіданні обставин справи, аналізу норм чинного законодавства та наданих письмових доказів, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення - рішення ГУ ДПС у Волинській області від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904, яким до ТзОВ «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль»» застосовано штрафні санкції в загальній сумі 703020,00 грн (сімсот три тисячі двадцять гривень 00 копійок) є протиправними та підлягають скасуванню. А, відтак, у задоволенні первісного позову належить відмовити та задовольнити зустрічні позовні вимоги за зустрічним позовом.
Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір в сумі 10545,30 грн (десять тисяч п'ятсот сорок п'ять гривень тридцять копійок), який сплачений згідно із платіжним дорученням від 05 липня 2021 року №2333 (арк. спр. 49) та зарахований до спеціального фонду Державного бюджету, що підтверджується відповідною випискою (арк. спр. 136).
Керуючись статтями 2, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257, 260, 262, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
У задоволенні позову Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, майдан Київський, 4, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи 44106679) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» (44761, Волинська область, Володимир-Волинський район, село Микуличі, вулиця Мілашенкова, будинок 35, ідентифікаційний код юридичної особи 41579579) про стягнення податкового боргу в сумі 703020,00 грн (сімсот три тисячі двадцять гривень 00 копійок) відмовити.
Зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Волинській області від 18 листопада 2020 року №0019100904, від 18 листопада 2020 року №0019020904, від 18 листопада 2020 року №0019080904, від 16 листопада 2020 року №0017220904, від 18 листопада 2020 року №0018960904, від 10 лютого 2021 року №007160904.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Паливно-торгова фірма «Укр-Петроль» судовий збір в сумі 10545,30 грн (десять тисяч п'ятсот сорок п'ять гривень тридцять копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Суддя В.І. Смокович
Повний текст судового рішення складено 08 жовтня 2021 року.