Постанова від 12.10.2021 по справі 430/1685/21

Справа №430/1685/21

Провадження №3/430/359/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2021 року смт. Станиця Луганська

Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Стаханов, Луганської області, громадянина України, пенсіонера, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Стаханівським МВ УМВС України в Луганській області 16.12.2000 року, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 242 від 03 серпня 2021 року, ОСОБА_1 , 03.08.2021 року, о 11 годині 40 хвилин рухалась через КПВВ «Станиця луганська» із підконтрольної території смт. Станиця Луганська, до непідконтрольної території м. Луганськ, у пішому порядку у особистих речах здійснювала переміщення платіжних карток в кількості 35 штук, іменних платіжних карток, № 5167803238662204, № 51674900880337000, № 6167803237162586, № 5167490152928298, № 5167490107906910, № 9804409996696458, № 9804409997053642, № 9804409999045810, № 9804409997562501, № 9804409993256215, № 9804409996328813, № 9804409997773678, № 9804409990432082, № 9804409996476760, № 9804409991437221, № 9804409997332228, № 9804409995512730, № 9804409994105155, № 9804409998594537, № 9804409995509108, № 9804409999254784, № 98044099993055047, № 9804409998622239, № 9804409996471464, № 9804409995059815, № 9804409995141647, № 9804409996318400, № 9804409995974393, № 9804409996878742, № 9804409985180977, № 9804409999348446, № 9804409999107552, № 9804409993303785, № 9804409998106548, № 9804409996922060, що перевищує три одинці, які не є іменними картами ОСОБА_1 , який перетинав лінію розмежування чим порушила вимоги наказу міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.204-3 КУпАП. Вищевказані банківськи картки були вилучені у ОСОБА_1 , згідно з протоколом вилучення від 03.08.2021 року (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 242 від 03.08.2021).

Тим самим, ОСОБА_1 було допущено порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: перевищення граничних норм перевезення банківських/платіжних карток через лінію зіткнення з не підконтрольної території на підконтрольну територію, чим допустила перевищення граничних норм перевезення платіжних/банківських карток через лінію зіткнення не підконтрольної території на підконтрольну територію, та у зворотному напрямку у кількості, що не перевищує три одиниці на одну особу, чим порушено вимоги наказу міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року.

Відповідно до п.п. 1 п. 2 переліку і обсягів (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, затвердженого наказом міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року, та зареєстрованого Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України 16 липня 2020 р. за № 666/34949, встановлено , що дозволено переміщувати платіжні картки в кількості, що перевищує 3 одиниці, які не є іменними картами особи, яка перетинає лінію розмежування.

11.10.2021 року, від ОСОБА_1 до початку розгляду справи було надано заяву, в якій останній просить розглянути справу без його участі.

Також 11.10.2021 року ОСОБА_1 надав до суду заяви та копії паспортів осіб яким належать картки, а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , які він переносив, в яких останні просять повернути їм їх власні картки та пояснюють з яких причин передавали картки ОСОБА_1 ..

12.10.2021 року до початку розгляду справи ОСОБА_1 надав до суду заяву в якій просив повернути йому усі банківські карти оскільки, особи яким належать вилучені картки не можуть перетнути лінію розмежування, оскільки КПВВ тимчасово закриий.

Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що банківські/платіжні картки належать: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 ..

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.

Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.

Відповідно до п. 23 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 року № 815передбачено, що фізичній особі дозволяється переміщення товарів на тимчасово окуповані території та з таких територій за винятком обмежених або заборонених до переміщення. Переміщення товарів, маркування (етикетування) яких свідчить про вироблення таких товарів на тимчасово окупованих територіях, забороняється.перелік і обсяги (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей, затверджуються Мінреінтеграції.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 242 від 03.08.2021 року; протоколом вилучення від 03.08.2021 що є додатком до протоколу про адміністративне правопорушення № 242 від 03.08.2021, поясненнями ОСОБА_1 , долучених до протоколу на окремому аркуші; фототаблицями до протоколу про адміністративне правопорушення на яких зображені банківські/платіжні картки «Ощадбанк»;

З наданих особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 при складанні протоколу пояснень вбачається, що під час перетинання КПВВ «Станиця Луганська» при ньому було 35 банківських/платіжних карток банку «Ощадбанк» замість дозволених трьох штук які належать не їй (що також вбачається з написів на самих картках).

Враховуючи обставини справи, об'єм переміщуваних банківських/платіжних карток, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 1ст. 204-3 КУпАП без конфіскації банківських/платіжних карток, оскільки підстав для конфіскації виявлених та вилучених у ОСОБА_1 банківських/платіжних карток не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки виявлені та вилучені банківські/платіжні картки не є власністю ОСОБА_1 ..

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 204-3 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень, який необхідно сплатити на рахунок UA198999980313090106000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./21081100, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки - «00» без деталізації за відомчою ознакою, без конфіскації вилучених платіжних карток.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп, який необхідно сплати на рахунок UA308999980313181206000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./22030101, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки - «00» Станично-Луганський районний суд.

Банківській/платіжні картки в кількості тридцяти п'яти штук, згідно протоколу вилучення від 03.08.2021 року (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 242 від 03.08.2021) № 5167803238662204, № 51674900880337000, № 6167803237162586, № 5167490152928298, № 5167490107906910, № 9804409996696458, № 9804409997053642, № 9804409999045810, № 9804409997562501, № 9804409993256215, № 9804409996328813, № 9804409997773678, № 9804409990432082, № 9804409996476760, № 9804409991437221, № 9804409997332228, № 9804409995512730, № 9804409994105155, № 9804409998594537, № 9804409995509108, № 9804409999254784, № 98044099993055047, № 9804409998622239, № 9804409996471464, № 9804409995059815, № 9804409995141647, № 9804409996318400, № 9804409995974393, № 9804409996878742, № 9804409985180977, № 9804409999348446, № 9804409999107552, № 9804409993303785, № 9804409998106548, № 9804409996922060, які передані на відповідальне зберігання ГУ ДФС в Луганській області - повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.

У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: http:// sl.lg.court.gov.ua.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.М.Попова