Ухвала від 11.10.2021 по справі 917/1212/21

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження та призначення справи до розгляду

11 жовтня 2021 року м. Харків Справа № 917/1212/21

Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Тихий П.В., суддя Геза Т.Д., суддя Терещенко О.І.

розглянувши матеріали апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України" (вх.№3040П/1-43) на ухвалу господарського суду Полтавської області від 06.08.2021 (суддя С.М.Білоусов) у справі №917/1212/21

за позовом Заступника керівника Полтавської обласної прокуратури, в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Кабінету Міністрів України, м. Київ,

до відповідачів:

1. Державної служби геології та надр України, м. Київ,

2. Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України", м. Київ,

3. Товариства з обмеженою відповідальністю "Газова компанія "Інвестсервіс", м. Полтава,

4. Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна Компанія "Комфорт Капітал", м. Полтава,

5. Приватного нотаріусу Назаренко Катерини Валеріївни, м. Київ,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача -Фонд державного майна України, м. Київ,

про визнання незаконними та скасування рішення про державну реєстрацій права власності та наказу, недійсним договору купівлі-продажу, витребування майна з чужого незаконного володіння

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Полтавської області від 06.08.2021 у справі №917/1212/21 (суддя С.М.Білоусов) заяву Заступника керівника Полтавської обласної прокуратури за вх. № 15/2-397вих-21 від 04.08.2021 року (вх. № 8613 від 04.08.2021 року) про забезпечення позову задоволено. Накладено арешт на нерухоме майно - виробничий корпус та блок обслуговуючих приміщень, що знаходяться за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 54, загальною площею 5 242,2 кв.м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1065479953101). Заборонено Товариству з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна Компанія "Комфорт Капітал" (код ЄРДПОУ 43760076, м. Полтава, вул. Соборності, 54) та іншим особам здійснювати будь-які дії з вищезазначеним нерухомим майном, у тому числі укладати договори, вчиняти інші правочини щодо нього.

Приватне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Надра України" з ухвалою господарського суду не погодилось та звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення норм процесуального права, просить скасувати ухвалу господарського суду Полтавської області від 06.08.2021 у справі №917/1212/21 та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову, поданої Заступником керівника Полтавської обласної прокуратури в інтересах Кабінету Міністрів України.

06.10.2021 системою автоматизованого розподілу судових справ між суддями для розгляду справи №917/1212/21 визначено колегію суддів Східного апеляційного господарського суду у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Тихий П.В., суддя Геза Т.Д., суддя Терещенко О.І.

Перевіркою матеріалів скарги встановлено, що заявником дотримано вимог ст. 258 Господарського процесуального кодексу України. Підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження, залишення апеляційної скарги без руху або повернення апеляційної скарги судом не встановлено.

На час постановлення даної ухвали заперечень проти відкриття апеляційного провадження до суду не надійшло.

Розглянувши матеріали справи, відповідно до статті 262 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія дійшла висновку про відкриття апеляційного провадження у справі, та з метою завчасного повідомлення сторін про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги, вважає можливим відповідно до статей 267, 268 Господарського процесуального кодексу України, призначити справу до розгляду.

Керуючись статтями 234, 254, 256, 258, 262, 263, 268 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України" на ухвалу господарського суду Полтавської області від 06.08.2021 у справі №917/1212/21.

2. Встановити строк учасникам справи для подання відзивів для подання відзиву на апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України" (з урахуванням вимог ст. 263 ГПК України) протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали.

3. Призначити справу до розгляду на "08" листопада 2021 р. о 10:30 годині у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, місто Харків, проспект Незалежності, 13, 1-й поверх, в залі засідань № 115 .

4. Довести до відома учасників справи, що нез'явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційної скарги по суті.

Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя П.В. Тихий

Суддя Т.Д. Геза

Суддя О.І. Терещенко

Попередній документ
100237666
Наступний документ
100237668
Інформація про рішення:
№ рішення: 100237667
№ справи: 917/1212/21
Дата рішення: 11.10.2021
Дата публікації: 12.10.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (17.03.2025)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 17.03.2025
Предмет позову: про визнання незаконними та скасування рішення про державну реєстрацію та наказу, недійсним договору купівлі-продажу, витребування майна з чужого незаконного володіння
Розклад засідань:
02.09.2021 10:00 Господарський суд Полтавської області
04.10.2021 11:00 Господарський суд міста Києва
08.11.2021 10:30 Східний апеляційний господарський суд
06.12.2021 11:20 Північний апеляційний господарський суд
23.11.2022 12:30 Північний апеляційний господарський суд
14.03.2023 15:00 Касаційний господарський суд
21.03.2023 14:30 Касаційний господарський суд
04.04.2023 16:00 Касаційний господарський суд
23.05.2023 15:40 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
МОГИЛ С К
ПОНОМАРЕНКО Є Ю
ТИХИЙ ПАВЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
ШАПТАЛА Є Ю
суддя-доповідач:
БІЛОУСОВ С М
БІЛОУСОВ С М
ГУМЕГА О В
ГУМЕГА О В
КАТЕРИНЧУК ЛІЛІЯ ЙОСИПІВНА
МОГИЛ С К
ПІЛЬКОВ КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
ПОНОМАРЕНКО Є Ю
ТИХИЙ ПАВЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
ТКАЧ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
ШАПТАЛА Є Ю
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Приватний нотаріус Удовіченко Марина Юріївна
3-я особа без самостійних вимог на стороні позивача:
Фонд державного майна України
3-я особа позивача:
Фонд державного майна України
відповідач (боржник):
Державна геологічна служба міністерс тва охорони навколишнього природного середовища України
Державна служба геології та надр України
Приватний нотаріус Назаренко Катерина Валеріївна
ПАТ "Національна акціонерна компанія "Надра України"
Приватне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Надра України"
Приватне акціонерне товариство "Національна Акціонерна Компанія "Надра України"
ТОВ "Газова компанія "Інвестсервіс"
ТОВ "Інвестиційна Компанія "Комфорт Капітал"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газова компанія "Інвестсервіс"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газова Компанія "Інвестсервіс"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "Комфорт Капітал"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна Компанія "Комфорт Капітал"
за участю:
Полтавська обласна прокуратура
Приватний нотаріус Удовіченко М.Ю.
заявник апеляційної інстанції:
Заступник керівника Полтавської обласної прокуратури
Полтавська обласна прокуратура
Приватне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Надра України"
заявник касаційної інстанції:
Заступник керівника Полтавської обласної прокуратури
Заступник керівника Харківської обласної прокуратури
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Полтавська обласна прокуратура
Приватне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Надра України"
позивач (заявник):
Заступник керівника Полтавської обласної прокуратури
Кабінет Міністрів України
Полтавська обласна прокуратура
позивач в особі:
Держава Україна в особі Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України
представник відповідача:
Адвокат Єлєніна Світлана Михайлівна
представник заявника:
Герасько Олександр Анатолійович
суддя-учасник колегії:
БАРСУК М А
ВОЛКОВИЦЬКА Н О
ГЕЗА ТАІСІЯ ДМИТРІВНА
РУДЕНКО М А
СЛУЧ О В
ТЕРЕЩЕНКО ОКСАНА ІВАНІВНА
ТИЩЕНКО А І
ЯКОВЛЄВ М Л
член колегії:
БАНАСЬКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Банасько Олександр Олександрович; член колегії
БУЛЕЙКО ОЛЬГА ЛЕОНІДІВНА
ВЛАСОВ ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
ВОРОБЙОВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
ГРИЦІВ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
ГУБСЬКА ОЛЕНА АНАТОЛІВНА
ГУБСЬКА ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
ЄЛЕНІНА ЖАННА МИКОЛАЇВНА
Єленіна Жанна Миколаївна; член колегії
ЄЛЕНІНА ЖАННА МИКОЛАЇВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
ЖЕЛЄЗНИЙ ІГОР ВІКТОРОВИЧ
КИШАКЕВИЧ ЛЕВ ЮРІЙОВИЧ
КОРОЛЬ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
КРАВЧЕНКО СТАНІСЛАВ ІВАНОВИЧ
КРИВЕНДА ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ
МАЗУР МИКОЛА ВІКТОРОВИЧ
МАРТЄВ СЕРГІЙ ЮРІЙОВИЧ
ПІЛЬКОВ КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
ПОГРІБНИЙ СЕРГІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
СТУПАК ОЛЬГА В'ЯЧЕСЛАВІВНА
ТКАЧ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
ТКАЧУК ОЛЕГ СТЕПАНОВИЧ
УРКЕВИЧ ВІТАЛІЙ ЮРІЙОВИЧ
УСЕНКО ЄВГЕНІЯ АНДРІЇВНА
ШЕВЦОВА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА