Справа № 496/4183/21
Провадження № 3/496/2481/21
15 вересня 2021 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області Пендюра Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №2 Одеського РУП №2 ГУНП України в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
13.08.2021 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №702485, відповідно до якого він 13.08.2021 року о 13 год. 00 хв. за адресою: с. Нерубайське, вул. Зелена, 3-А, здійснював торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного податку.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для доопрацювання органу, який його склав, з наступних підстав.
Статтею 278 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім?я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення цих вимог в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не зазначено, в якій кількості він реалізував тютюнові вироби та чи отримав кошти від цієї реалізації, в якому саме розмірі, не зазначено суму конфіскованої виручки, одержаної від продажу тютюнових виробів, відсутні дані про кількість вилучених предметів торгівлі та загальна сума вилученого.
Відомості про свідків події в протоколі про адміністративне правопорушення також відсутні.
Санкція ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає обов'язкову конфіскацію предметів торгівлі та виручки від продажу.
Однак, в матеріалах справи відсутні протокол опису та акт вилучення конфіскованих тютюнових виробів і отриманої виручки від їх продажу, відомості про місце їх зберігання, а також квитанція про отримання їх на зберігання.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне повернути адміністративну справу відносно ОСОБА_1 до ВП №2 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області для доопрацювання та усунення вищенаведених недоліків справи, відповідно вимог ст. 256 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 284, 294 КУпАП, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП повернути на доопрацювання до Відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Пендюра