Справа № 496/4138/21
Провадження № 3/496/2443/21
01 жовтня 2021 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області Пендюра Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
28.08.2021 року о 13:00 годині ОСОБА_1 біля буд. № 4 по вул. Молодіжна у с. Велика Балка Одеського району Одеської області керуючи автомобілем марки «ВАЗ 21063» з державним номерним знаком « НОМЕР_1 » на перехресті рівнозначних доріг не надав перевагу в русі автомобілю марки «KIA» з державним номерним знаком « НОМЕР_2 », під керуванням ОСОБА_2 , який рухався праворуч від його автомобіля на даному перехресті, в результаті чого відбулося зіткнення вказаних автомобілів. В результаті ДТП вказані автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 16.12 ПДР України, про що інспектором СРПП ВП № 2 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 505941.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину визнав.
Крім цього, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: схемою місця ДТП та письмовим поясненням ОСОБА_2 ..
Дії ОСОБА_1 кваліфікую за ст. 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення ОСОБА_1 приймаю до уваги: характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, фактичні обставини справи, особу порушника, і вважаю, що адміністративне стягнення повинно бути накладене на нього у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 40-1, 124, 284 КУпАП,
Громадянина ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 ) судовий збір на користь держави у розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя Л.О. Пендюра