№2-а-34\10
23 червня 2010 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Берелет В.В.
при секретарі Кучер А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника ввіділу ДАІ по обслуговуванню Криничанського району, Дніпропетровської області майора міліції Лісового Ігора Федоровича про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ,-
29 жовтня 2009 року позивач отримав постанову серії АЕ № 152515, винесену 29 жовтня 2009 року начальником відділу ДАІ по обслуговуванню Криничанського району Лісовим І.Ф по справі про адміністративне правопорушення, якою позивача було притягнено до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1020 грн., так як позивач, обіймаючи посаду начальника філії Криничанського райавтодору не вжив заходів щодо ремонту дорожнього покриття та обрізання зелених насаджень на автошляху Червона Балка -Томаківка. Позивач вважає зазначену постанову протиправною, винесену з порушеннями норм КУпАП, так як не було з'ясовано питання чи покладено на начальника філії Криничанського РАД обов'язки по прийняттю заходів щодо ремонту дорожнього покриття та обрізки зелених насаджень у відповідності до посадової інструкції. Крім того, начальником відділу ДАІ по обслуговуванню Криничанського району Лісовим І.Ф., було порушено його право на захист, як те передбачено ст. 268 КУпАП, а саме пропущено строк розгляду постанови, яку розглянуто 29 жовтня 2009 року замість призначеного строку 30 жовтня 2009 року. З актом комісійного обстеження автодороги позивач не ознайомлений і його зміст йому не відомий. Тому просить визнати протиправною та скасувати постанову, винесену 29 жовтня 2009 року начальником відділу ДАІ по обслуговуванню Криничанського району майором міліції Лісовим І.Ф., справу про адміністративне правопорушення відносно нього провадженням закрити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день слухання справи сповіщений належним чином.
Оцінивши докази по справі, перевіривши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані і підлягають задоволенню у відповідності зі ст.162 КАС України. Судом встановлено, що оскаржувана постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.140 КпАП України і накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 1020 грн., винесена відповідачем 29 жовтня 2009 року на підставі протоколу серії АЕ № 072708 від 26 жовтня 2009 року. 29 жовтня 2009 року позивач отримав постанову про адміністративне правопорушення серії АЕ № 152515, винесену 29 жовтня 2009 року начальником відділу ДАІ по обслуговуванню Криничанського району майором міліції Лісовим І.Ф., якою його було притягнено до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1020 грн., так як він, обіймаючи посаду начальника філії Криничанського райавтодору не вжив заходів щодо ремонту дорожнього покриття та обрізання зелених насаджень на автошляху Червона Балка -Томаківка.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про автомобільні дороги» №2862-ІУ від 08 вересня 2005 року автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності. Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується КМУ через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і, який має свої органи управління на місцях. Таким органом управління у Дніпропетровській області є Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області. Статтями 11-13 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачені обов'язки, права та відповідальність органу державного управління автомобільними дорогами загального користування. Так, зокрема, на орган державного управління автомобільними дорогами загального користування покладено обов'язок по забезпеченню безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів, організації будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими державними стандартами і нормами. З метою забезпечення виконання обов'язків, покладених Законом України «Про автомобільні дороги» на орган державного управління автомобільними дорогами загального користування, та у зв'язку із відсутністю власних виробничих потужностей, Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області укладаються договори підряду з підрядними організаціями на виконання робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг. Відповідно до укладених на 2009 рік із Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області договорів на виконання підрядних робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» силами та особами своїх структурних підрозділів /філій/, в тому числі і філії «Криничанський райавтодор», які не є юридичними особами, виконує види та обсяги робіт, встановленні замовником Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській області у Актах дефектів на кожен наступний місяць поточного року. Отже, за вказаними підрядними договорами підрядник ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України зобов'язався виконати лише ті види та обсяги робіт, які встановлені замовником - Службою автомобільних доріг у Дніпропетровській власті, та за які замовник має відповідне фінансування з бюджету. Відповідно до ст. 7 статуту ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» провадить господарську діяльність та регулює відносини з іншими підприємствами, організаціями та громадянами в усіх сферах діяльності на підставі договорів. Враховуючи, що ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» не одержує бюджетних коштів для проведення робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, а здійснює виконання тих робіт за укладеними договорами, то і відповідальність ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» несе лише за невиконання або неналежне виконання умов укладених договорів. При цьому, слід зазначити, що Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області несе відповідальність за стан автомобільних доріг загального користування у Дніпропетровській області відповідно до діючих норм та фінансування. Таким чином, ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» не має правових підстав для виконання робіт, зазначених у приписах ДАІ, за відсутності замовника таких робіт, з яким має бути укладений відповідний договір підряду, а виконані роботи повинні бути прийнятті та оплачені. За наявності замовника та укладеного договору підряду ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» не має правових підстав для виконання робіт, види та обсяги яких не встановлені замовником. Тому направлення приписів ДАІ щодо усунення ямковості, встановлення знаків та проведення інших робіт на дорогах загального користування у Дніпропетровській області на адресу філій ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» є незаконним. Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях позивача відсутній склад адміністративного правопорушення, що тягне за собою скасування постанови та закриття провадження по справі. У зв'язку з тим, що постанову про притягнення до адміністративної відповідальності позивач не отримав вчасно, а тому не міг знати про її винесення, суд вважає, що наведені обставини є достатніми підставами для поновлення позивачеві строку на оскарження вказаної постанови.
Керуючись ст. 158-163 КАС України, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії АЕ №152515 від 29 жовтня 2009 року, винесену начальником відділу ДАІ по обслуговуванню Криничанського району майором міліції Лісовим Ігорем Федоровичем про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 1020 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.140 КпАП України.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.140 КпАП України за відсутністю в його діяннях складу адміністративного правопорушення провадженням закрити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови до адміністративного суду апеляційної інстанції через Криничанський районний суд Дніпропетровської області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча: