Справа № 2-519/08
Провадження № 2-зз/159/3/21
про скасування заходів забезпечення позову
05 жовтня 2021 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Лесика В.О.,
за участі секретаря - Посполітак Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ковелі заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову,
встановив:
Ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07 березня 2008 року були вжиті заходи забезпечення позову, а саме заборонено відчуження будівлі, що знаходиться за адресою по АДРЕСА_1 до закінчення розгляду цивільної справи за №2-519/08.
У поданій до суду заяві ОСОБА_1 , просить скасувати вжиті заходи забезпечення позову, оскільки він є співвласником ТзОВ «Верес еліт» та рішенням Господарського суду Волинської області від 20.04.2010 року визнано право власності на будівлю кафе-магазину, розташованого по АДРЕСА_1 за ТзОВ «Верес еліт», а відтак спір який зумовив потребу у цих заходах відпав.
Учасники справи на розгляд заяви не з'явились.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, тому відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення.
Питання щодо скасування заходів забезпечення позову вирішується відповідно до положень ст. 158 ЦПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 7, 9 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев'яносто днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову.
Рішенням Господарського суду Волинської області від 20.04.2010 року визнано право власності на будівлю кафе-магазину, розташованого по АДРЕСА_1 за ТзОВ «Верес еліт».
Таким чином, оскільки підстави для забезпечення позову відпали, слід скасувати арешт накладений ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.03.2008 року.
Керуючись ст. ст. 158, 260 ЦПК України, суд,-
ухвалив :
Заяву задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову, які вжиті ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07 березня 2008 року в справі № 2-519/08 у вигляді арешту накладеного на нерухоме майно, а саме на нежитлову будівлю, що знаходиться за адресою по АДРЕСА_1 (запис в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна про обтяження за номером 6749100).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий : В.О.Лесик