465/7925/21
3/465/3436/21
Постанова
Іменем України
04.10.2021 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця за контрактом, водія - електрика мобільної групи ВЧ НОМЕР_1 Національної гвардії України, фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
04 жовтня 2021 року до Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст.172-11 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії НГ №5434 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП від 04.10.2021р., солдат ОСОБА_1 01.10.2021р. не з"явився вчасно без поважних причин на військову службу за адресою АДРЕСА_2 , діяння вчинено в умовах особливого періоду, відтак вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП.
В судовому засіданні правопорушник пояснив суду, що не прибув вчасно на вйськову службу, у зв"язку зтим, що не чув попередужвального сигналу будильнику, прибув у військову частину на дві годиини пізніше. Звернув увагу, що не мав жодного умислу на вчинення подібних дій.
Вивчивши представлені на розгляд адміністративні матеріали, заслухавши пояснення учасників судового процесу та дослідивши фактичні обставини, у їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП.
Так, матеріали справи не містять, за виключенням протоколу про адміністративне правопорушення, належних та допустимих доказів, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 дій, зазначених у диспозиції ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
До справи про адміністративне правопорушення не долучені жодні документи, які б свідчили про те, що відносно обставин, за яких складений протокол про адміністративне правопорушення, проводилася службова перевірка.
Згідно розглядуваного протоколу про адміністративне правопорушення, свідками правопорушення зазначені свідок ОСОБА_2 та свідок ОСОБА_3 . Разом з тим, письмові пояснення свідків до матеріалів справи не долучені.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.ст.245, 251, 252, 280, 283 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, об'єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відтак, зважаючи на вищевикладене, в суду відсутні обгрунтовані підстави вважати, а матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять належних доказів того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.172-11 КУпАП, зокрема 01.10.2021р. не прибув у військову частину без поважних причин в умовах особливого періоду.
Згідно з ст.62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину (правопорушення). Обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За змістом постанови від 08.07.2020 року у справі 463/1352/16-а Верховний Суд також звертає увагу на те, що в силу принципу презумції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події правопорушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь, недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.
Згідно п.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9,10,11, 23-24, 30-1,38, 247, 268,. 283, 285 КУпАП,-
постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.4 ст.172-11 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення та відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення, щодо нього, закрити.
На постанову про адміністративне правопорушення може бути подано скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через суд, що постановив рішення.
Суддя В. Кузь