ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
"04" жовтня 2021 р. Справа № 902/1102/20
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Саврій В.А.
судді Миханюк М.В.
судді Дужич С.П.
за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" на рішення Господарського суду Вінницької області від 08.07.2021р. (повний текст - 19.07.2021р.) у справі №902/1102/20 (суддя Маслій І.В.)
за позовом Селянського (фермерського) господарства "Маяк" (вул.Козацька, 58, с.Студена, Піщанський р-н, Вінницька обл.)
до Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" (вул.Магістратська, 2, м.Вінниця, 21050)
про скасування рішення комісії
Рішенням Господарського суду Вінницької області від 08.07.2021р. у справі №902/1102/20 задоволено позов Селянського (фермерського) господарства "Маяк" до Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" про скасування рішення комісії.
Визнано недійсним та скасовано Рішення Комісії з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, оформлене протоколом № 79 від 20 серпня 2020 року щодо нарахування Селянському (фермерському) господарству «Маяк» вартості недооблікованої електричної енергії у сумі 242875,76 грн. Стягнуто з відповідача на користь позивача 2102,00грн судових витрат за подання позовної заяви; 2250,24грн витрат за проведення судової експертизи та 30000,00грн витрат на послуги з надання правової допомоги.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням Акціонерне товариство "Вінницяобленерго" звернулося до Північно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 28.08.2021р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" на рішення Господарського суду Вінницької області від 08.07.2021р. у справі №902/1102/20. Розгляд апеляційної скарги призначено на "06" жовтня 2021 р. об 10:00год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33001 м. Рівне вул. Яворницького,59 у залі судових засідань №4.
13.09.2021р. на електронну адресу суду від АТ "Вінницяобленерго" надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні Крижопільського районного суду.
При цьому, відповідно до відомостей табелю КП "Діловодство спеціалізованого суду" суддя - член колегії Миханюк М.В. перебувала у відпустці у період з 13.09.2021р. по 26.09.2021р. включно, а також суддя - член колегії Дужич С.П. перебував у відпустці у період з 13.09.2021р. по 01.10.2021р. включно.
Листом від 20.09.2021р. заявника було повідомлено, що вирішення вказаного клопотання та постановлення ухвали за результатами розгляду відбудеться після виходу суддів - членів колегії Миханюк М.В. та Дужича С.П. із відпустки.
Відповідно до положень ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Наразі, колегія суддів вбачає за можливе забезпечити участь представника АТ "Вінницяобленерго" у судовому засіданні 06.10.2021р. об 10:00год. в режимі відеоконференції у приміщенні Крижопільського районного суду Вінницької області (Вінницька обл., Тульчинський р-н, смт.Крижопіль, вул.Героїв України, 23, 24600).
Керуючись ст.ст.197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Клопотання представника АТ "Вінницяобленерго" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
2. Доручити Крижопільському районному суду Вінницької області (Вінницька обл., Тульчинський р-н, смт.Крижопіль, вул.Героїв України, 23, 24600) забезпечити участь представника АТ "Вінницяобленерго" 06.10.2021р. об 10:00 год. в режимі відеоконференції.
3. Розгляд справи відбудеться "06" жовтня 2021 р. о 10:00 год. в режимі відеоконференції у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду (33001, м.Рівне, вул.Яворницького, 59) у залі судових засідань № 4.
4. Копію ухвали надіслати заявнику та Крижопільському районному суду Вінницької області (Вінницька обл., Тульчинський р-н, смт.Крижопіль, вул.Героїв України, 23, 24600).
Головуючий суддя Саврій В.А.
Суддя Миханюк М.В.
Суддя Дужич С.П.