Справа №705/3509/21
3/705/2201/21
16.09.2021 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко Олена Іванівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , такого, що не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_1 09.07.2021 о 22 год. 40 хв. по вул. Небесної Сотні, 7 в м. Умані, керуючи скутером «Хонда Діо», д.н.з. відсутній, був неуважний, не стежив за дорожньою обстановкою, чим порушив вимоги п. 2.3. б, 10.1. Правил дорожнього руху, в результаті чого здійснив наїзд на припаркований автомобіль «Дачія Логан», д.н.з. НОМЕР_1 . Внаслідок ДТП автомобіль та скутер отримали механічні пошкодження.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 повідомлявся про час та місце розгляду справи, однак у суд не з'явився, про причини неявки не повідомив, письмових заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення та клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.
За таких обставин та відповідно до ст. 268 КУпАП суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, доходжу такого висновку.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 28.07.2021 серії ДПР18 № 494612, схемою місця ДТП від 10.07.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що додані до матеріалів справи, та ОСОБА_1 , які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, в яких він свою вину визнав.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, керуючись ст. ст. 33, 284, 287 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотирьохсот п'ятдесяти чотирьох) грн.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І. Єщенко