Ухвала від 30.09.2021 по справі 640/27107/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

30 вересня 2021 року м. Київ№ 640/27107/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись з позовною заявою

за позовомОСОБА_1

доУправління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (Код ЄДРПОУ: 20591492) вул. Янтарна, 12-А, м. Київ, 03170, щодо відмови Позивачу у виплаті щорічно до 5 травня інвалідам війни - разової грошової допомоги інвалідам II групи у розмірі - вісім мінімальних пенсій за віком;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (Код ЄДРПОУ: 20591492) вул. Янтарна, 12-А, м. Київ, 03170, призначити та здійснити перерахунок позивачу - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , грошової допомоги інвалідам ІІ групи у розмірі - вісім мінімальних пенсій за віком з 2015 року по 2020 рік (на день подачі позову).

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.07.2021 року позовну заяву залишено без руху після відкриття, оскільки, позивачем пропущено строк на звернення до суду в частині позовних вимог за 2015 рік, 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік, 2019 рік.

Вищезазначеною ухвалою зобов'язано позивача протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з обґрунтованими поясненнями та доказами на їх підтвердження, що свідчать про існування обставин, що об'єктивно перешкоджали особисто позивачеві звернутись до суду з адміністративним позовом у строки, визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, ухвалу про залишення позовної заяви без руху від 23.07.2021 року позивачем отримано 05.08.2021 року, що підтверджується підписом позивача на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Крім того, 14.09.2021 року представником позивача через канцелярію суду подано заяву про ознайомлення з матеріалами справи.

Відповідно до розписки на вищевказаній заяві, представник позивача адвокат Печериця Наталія Сергіївна ознайомилась з матеріалами справи, у тому числі, із заявою про залишення позовної заяви без руху 17.09.2021 року.

Відповідно до частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до частини другої та пункту 6 частини п'ятої статті 44 КАС України учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Учасники справи зобов'язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Станом на 30.09.2021 року, з урахуванням часу на поштовий обіг, позивачем недоліків позовної заяви не усунуто, інших заяв, клопотань до суду не подано.

Відповідно до частини п'ятнадцятої статті 171 КАС України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Пунктом 7 частини першої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.

З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовну заяву в частині позовних вимог за 2015 рік, 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік, 2019 рік слід залишити без розгляду у зв'язку з не усуненням недоліків позовної заяви, яку залишено без руху після відкриття.

Керуючись положеннями статей 3, 5-11, 44, 166-167, 240, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області в частині позовних вимог за 2015 рік, 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік, 2019 рік, залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 );

Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (03170, м. Київ, вул. Янтарна, 12-А, код ЄДРПОУ: 20591492).

Повну ухвалу складено 30.09.2021 року.

Суддя Л.О. Маруліна