Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Розширена аналітика Prozorro та актуальні дані 130+ реєстрів - у тарифі «Повний доступ».

Купуйте доступ на рік, місяць, або навіть добу!

Перейти до оплати

Очікувана вартість:

10 589 231.00 UAH
з ПДВ.

Електромонтажні роботи (Реконструкція вуличного освітлення в м.Мена, Чернігівська обл. в межах КТП 149,186,188,202,205,212,214,343)

Відкриті торги Торги не відбулися
UA-2017-03-16-000518-a d3331f4a1fcb449dafef7cf84c760b53
Зміни: Створено: Майданчик: e-tender.biz

Замовник:

Менська міська рада / #04061777

Адреса:

15600, Україна, Чернігівська область, Мена, вул. Героїв АТО, будинок 6

Контакт:

Мартиненко Світлана Володимирівна
zakupradamena@cg.gov.ua
+38 (066) 863-89-15
закупівля нових 1072 LED світильників, демонтаж існуючих 1050 світильників, монтаж нових 1072 LED світильників
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
105 892.31 UAH. (1.00%)
21 питання
Питання:
Відповідь:
Питання щодо проекту та тендерного завдання
Вивчивши проектну документацію ми не знайшли жодного натяку на перетин ліній ПЛ- 0,4 кВ з ЛЕП- 10кВ а на місцевості вони існують, а це спричиняє потребу в наявності у підрядників спеціалізованих дозволів про які в тендерній документації нічого не вказано. Просимо надати роз’яснення з цього приводу. Фото перетинів можемо надати.
Вимоги до підрядника наявні у тендерній документації на ст.. 68, де передбачено, що Підрядник до початку робіт повинен отримати: 1. Погодити із Замовником Проект виконання робіт. 2. Дозвіл на допуск підприємства до виконання електромонтажних робіт по заміні кабелю (проводу), що сумісно підвішений з ПЛ-0,4 кВ, що належать ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО». 3. Проходження інструктажу в службі охорони праці ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО». 4. Оформити заявку на відключення ПЛ-0,4 кВ, що належать ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» згідно графіка виконання робіт. 5. Дозвіл на земельні роботи. 6. Підрядник організовує дорожній рух на час виконання робіт та отримує необхідні погодження по організації дорожнього руху. 7. Отримати інші, передбачені діючим законодавством, дозволи та погодження, необхідні для виконання робіт.
Питання:
Відповідь:
Щодо оцінки тендерних пропозицій Учасників, які знаходять на різних системах оподаткування і надають ціна пропозицій з ПДВ і без ПДВ.
Керуючись Статтею 23 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо Вас надати роз’яснення щодо наступного питання. Відповідно змісту тендерної документації, оцінка тендерної пропозиції здійснюється на основі критерію – «Ціна» (платники ПДВ вказують ціну пропозиції з ПДВ, а неплатники – без ПДВ). Згідно з податковим законодавством України існують загальна та спрощена системи оподаткування, тобто тендерні пропозиції можуть бути подані Учасниками, які працюють за різними системами оподаткування - з ПДВ або без ПДВ. В тендерній документації Замовник не вказав і не конкретизував, як саме буде проводитись оцінка тендерних пропозицій – буде враховуватись ціна без ПДВ або буде враховуватись фактично надана ціна, не зважаючи на систему оподаткування, що може призвести до необ'єктивної та упередженої оцінки тендерних пропозицій. Просимо Вас роз’яснити, при виникненні такої ситуації (коли частина учасників буде платниками ПДВ, а деякі не будуть платниками ПДВ), як буде проводитись оцінка тендерних пропозицій - ціни всіх учасників під час оцінки будуть враховуватись без ПДВ, або ж з ПДВ? Так, наприклад, можливий такий варіант, коли участь у процедурі прийматимуть три учасники, два з яких є платниками ПДВ, а один не є платником ПДВ. Вартість тендерної пропозиції першого учасника буде заявлена в системі 1 000 000,00 з ПДВ (тобто, 833 333,33 без ПДВ відповідно). Ціна другого учасника = 1 100 000,00 з ПДВ (916 666,67 без ПДВ відповідно). Ціна третього, який не є платником ПДВ = 920 000,00 без ПДВ. Система prozorro автоматично визнає найбільш вигідним пропозицію третього учасника з мінімальним показником ціни, оскільки система не може визначити, чи надані ціни з ПДВ, або ж без ПДВ, вони визначає лише кількісний показник. Але ж насправді ціна третього учасника не буде мінімальною, оскільки, якщо провести перерахунок всіх пропозицій без ПДВ, ми побачимо, що мінімальний і найбільш економічно-вигідною для Замовника є ціна першого учасника = 1 000 000,00 з ПДВ (833 333,33 без ПДВ відповідно), третій учасник, взагалі виявиться з максимальною ціною. Як в такому випадку буде робити Замовник? Буде проводить оцінку по фактично наданих цінах і визнає переможцем третього учасника (що не є економічно вигідним і мінімальним), або ж проведе оцінку всіх пропозицій без урахування ПДВ і визначить по справжньому економічно вигідну пропозицію, тобто першого учасника?
Кожен учасник надає тендерну пропозицію виходячи з того чи є він платником ПДВ відповідно до обраної системи оподаткування. Відповідно до визначених засад щодо недискримінації учасників - усі учасники беруть участь у закупівлях на рівних умовах при цьому, обмеження за ознакою "Платник ПДВ/не платник ПДВ" не встановлено. Всі учасники будуть оцінюватися за найбільш економічно вигідною ціною. Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п. 1 статті 28 Закону України “Про публічні закупівлі” оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначеної в п.1 розділу V тендерної документації, та шляхом застосування електронного аукціону. Після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Зауважимо, що оцінка поданих учасниками пропозицій (з або без ПДВ) проводиться в цілому, виходячи з принципів максимальної економії та ефективності, що передбачено статтею 3 Закону України “Про публічні закупівлі”.
Питання:
Відповідь:
Погодження проектної документації
Поясніть будь ласка чи проходила проектна документація погодження в ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО". В зв"язку з тим що роботи виконуються з сумісним підвісом ЛЕП 0,4 кВ власником яких є ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" проектну документацію необхідно погоджувати з власником мереж. Ця пререготива відноситься до Замовника та Проектної організації. Просимо докріпити до документації ПОГОДЖЕННЯ проектної документації відділом з перспективного розвитку ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО".
Чинним законодавством така вимога не передбачена
Питання:
Відповідь:
Якщо світильники вироблено в країні ЄС.
Якщо світильники, які Учасник планує встановити, вироблено в країні ЄС (відповідає всім технічним вимогам Замовника) та сертифіковані в Україні, але протоколи випробувань надані країною-виробником (ЄС). Чи буде відповідати вимогам тендерної документації дана пропозиція Учасника?
Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Зверніть увагу, що під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються учасниками, викладаються українською мовою. Ця вимога не стосується оригіналів або копій оригіналів документів виданих органами державної влади, організаціями (підприємствами, установами) іноземних держав (разом з такими документами обов’язково подається їх переклад українською мовою належним чином засвідчений перекладацькою агенцією).
Питання:
Відповідь:
Щодо опублікування Робочого Проекту
Оскільки, закупівля має складний технічний характер, а у потенційних учасників виникли закономірні питання щодо технічної частини Тендерної документації, просимо Вас, на виконання вимог пункту 3 Розділу 2 Статті 22 Закону України „Про публічні закупівлі”, опублікувати на веб-порталі Уповноваженого органу „Робочий проект” в електронному вигляді. Надання з боку Змовника можливості всім потенційним Учасникам ознайомитись з кресленнями та специфікаціями Робочого Проекту, дозволить Замовнику дотриматись основних принципів здійснення публічних закупівель, передбачених Розділом 1 статті 22 Закону, та унеможливить маніпуляцій Учасників під час розрахунку тендерних пропозицій.
При складанні тендерної пропозиції учасник має врахувати усі витрати відповідно до вимог чинного законодавства і ПРАВИЛ ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА ДСТУ Б Д.1.1-1:2013. З робочим проектом можна ознайомитись у приміщенні Менської міської ради.
Питання:
Відповідь:
ДКТ Питання до Договору
3. Строки виконання робіт 3.1. Після підписання договору Підрядник розпочинає виконання робіт протягом 3 днів з дня отримання авансу та відповідних дозволів і забезпечує їх завершення на протязі 2 місяців з дня початку виконання робіт. Строк виконання робіт по договору становить 2 (два місяці). Роботи за договором повинні виконуватись відповідно до календарного плану виконання робіт (додаток 2).) Прохання переглянути Додаток 2, пункт 3 проекту договору на адекватність встановленого строку виконання робіт. Тому що існують технічні норми та правила по відключенню споживачів від постачання електроенергії . Наприклад процедура від погодження до відключення однієї мережі може тривати до 20 календарних днів, а ще на кожному КТП знаходиться близько шести мереж за раз можливо відключати не більше двох. Час виготовлення індивідуальних кронштейнів в кількості більш ніж 1000шт триває близько 35 робочих днів, посилаючись на дані заводів виробників, а це майже півтора місяці. Навіть без точних розрахунків видно що фізично неможливо виконати дану роботу за два місяці. То навіщо зразу порушувати ці умови.
Відповідно до проекту договору Строки виконання зобов'язань щодо виконання робіт можуть продовжуватись Сторонами, за згодою Сторін, на визначені Сторонами стоки, у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, а саме: форс-мажорних обставин, затримки фінансування Замовником виконаних робіт, несприятливих погодних умов. При виникненні несприятливих погодних умов, а саме низької температури та випадання опадів, строки виконання робіт підлягають перенесенню тільки на термін зупинки виконання робіт пов’язаних з несприятливими погодними умовами, що оформляється додатковим договором. Рішення про перегляд строків виконання робіт, з обґрунтуванням причин, оформляється додатковими угодами до договору. Замовник може приймати рішення про уповільнення темпів виконання робіт, їх зупинення або прискорення.
Питання:
Відповідь:
Про застосування пільги з ПДВ Замовником
Чи має Замовник право на застосування пільги з ПДВ при здійсненні даної закупівлі робіт в рамках міжнародної технічної допомоги? Нас теж цікавить це питання. Але відповідь надана вами не конкретна. Якщо можливо, надайте відповідь ще раз.
Так, має.
Питання:
Відповідь:
Питання до тендерного завдання
В деяких місцях для монтажу контуру заземлення необхідно демонтувати асфальтне покриття в локальному кошторисі цього не передбачено. Поясніть чи підпише акти виконаних робіт замовник без відновлення асфальтного покриття.
Проектом договору передбачено, що після закінчення виконання робіт до здачі об’єкта в експлуатацію, вивезти з будівельного майданчика за власний рахунок техніку, невикористані матеріали, відходи, сміття, допоміжні споруди, провести благоустрій території згідно правил благоустрою і утримання території. При складанні тендерної пропозиції учасник має врахувати усі витрати відповідно до вимог чинного законодавства і ПРАВИЛ ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА ДСТУ Б Д.1.1-1:2013
Питання:
Відповідь:
Щодо застосування пільги з ПДВ
Чи має Замовник право на застосування пільги з ПДВ при здійсненні даної закупівлі робіт в рамках міжнародної технічної допомоги?
Згідно з позицією викладеною у листі ДФС від 31.05.2016 №11814/6/99-99-15-02-02-15 операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту МТД та в межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються виконавцями проектів міжнародно-технічної допомоги (далі МТД) за кошти МТД, звільняються від оподаткування ПДВ. Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана «Без ПДВ». Постачальник при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо відвантаження товарів/послуг, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН). У такій податковій накладній у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ». При придбанні виконавцем проекту МТД у постачальника товарів/послуг у рамках таких проектів ціна товарів/послуг визначається без ПДВ, тому постачальник за такими операціями податкові зобов’язання не визначає і до бюджету не сплачує. Згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу (далі Кодексу) платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість (крім випадків проведення операцій, передбачених п.п. 196.1.7 п. 196.1 ст. 196 Кодексу, п.п. 197.1.28 п. 197.1 ст. 197 Кодексу та п. 197.11 ст. 197 Кодексу). Таким чином, якщо постачальник придбає у платника податку товари/послуги для використання у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, зокрема для подальшого постачання у рамках виконання проекту МТД, то такий Постачальник включає суму ПДВ, сплачену постачальнику таких товарів/послуг, до складу податкового кредиту та зобов’язаний визначити на підставі п. 198.5 ст. 198 Кодексу податкові зобов’язання виходячи з ціни придбання таких товарів/послуг, а також скласти податкову накладну та зареєструвати її у ЄРПН. Щодо звільнення від оподаткування прибутку підприємств Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу. Фінансові показники прибутку, звільненого від оподаткування, або збитку від діяльності, прибуток від якої звільняється від оподаткування, визначені відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, і різниці по таких звільнених від оподаткування видах діяльності, визначені відповідно до ІІІ розділу Кодексу, підлягають відображенню у додатку ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств». Схожі позиції містяться і у листі ДФС від 02.08.2016 № 13273/5/99-99-15-03-02-16. Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги , регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 „Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги” (далі – Порядок № 153).
Питання:
Відповідь:
Щодо зразка світильників.
Чи необхідно Учаснику під час проведення Замовником оцінки тендерної пропозиції, надати Замовнику зразок світильника, який планується монтувати в рамках даного тендеру?
Ні, зразок світильника надавати не потрібно.
Питання:
Відповідь:
Щодо невідповідності Тендерної документації Замовника вимогам п.1 Статті 26 Закону
Пунктом 1 Статті 26 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю після виконання учасником-переможцем договору, а також у разі визнання судом результатів процедури закупівлі або договору про закупівлю недійсними та у випадках, передбачених статтею 37 цього Закону, а також згідно з умовами, зазначеними в договорі, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин. Проте, пункт 6 Розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» Тендерної документації Замовника не містить інформацію про те, протягом якої кількості банківських днів Замовник зобов’язаний буде повернути Учаснику-переможцю забезпечення виконання договору. Просимо Вас привести зміст пункту 6 Розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» до вимог Закону.
Тендерну документацію розроблено відповідно до вимог Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), про що і зазначено у п. 1. Тендерна документація жодним чином не може обмежувати і суперечити Закону. Інформація про те, протягом якої кількості банківських днів Замовник зобов’язаний буде повернути Учаснику-переможцю забезпечення виконання договору передбачено у ч. 1 ст. 26 Закону і жодним чином не обмежується тендерною документацією і після виконання учасником-переможцем договору, а також у разі визнання судом результатів процедури закупівлі або договору про закупівлю недійсними та у випадках, передбачених статтею 37 цього Закону, а також згідно з умовами, зазначеними в договорі, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин дане забезпечення виконання договору про закупівлю буде повернуто учаснику-переможцю.
Питання:
Відповідь:
Зміст пропозиції
Поясніть будь ласка яку ціну пропонувати з ПДВ або без ПДВ у Вас в тендерному завданні стоїть з ПДВ , а в проекті договору без ПДВ. Згідно Закону України Про публічні закупівлі (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 9, ст.89) Розділ VII ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ, Стаття 36. Основні вимоги до договору про закупівлю, пункт 4. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. В даному випадку ціна в договорі може відрізнятися від ціни пропозиції, а це порушує чинне законодавство. Також Ви пропонуєте пройти процедуру звільнення від ПДВ (Переможець повинен бути готовим та мати бажання пройти процедуру звільнення від податку на додану вартість відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» (зі змінами та доповненнями), відповідно до Рамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств від 12.12.2006 року).) в постанові вказано що від ПДВ звільняється «Виконавець», та «Постачальник» , а в картці реєстрації зазначено що «Виконавцем» є Менська міська рада тоді «Постачальником» має бути Підрядник і тоді виходить, що всі постачальники комплектуючих матеріалів з якими має працювати Підрядник не можуть бути звільнені від сплати ПДВ. Згідно вище наведеного прошу надати роз’яснення ЯК ФОРМУВАТИ ЦІНОВУ ПРОПОЗИЦІЮ не порушуючи законодавства ?
Відповідно до визначених засад щодо недискримінації учасників - усі учасники беруть участь у закупівлях на рівних умовах при цьому, обмеження за ознакою "Платник ПДВ/не платник ПДВ" не встановлено. Всі учасники будуть оцінюватися за найбільш економічно вигідною ціною. Згідно з позицією викладеною у листі ДФС від 31.05.2016 №11814/6/99-99-15-02-02-15 операції з постачання товарів/послуг у рамках проекту МТД та в межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються виконавцями проектів міжнародно-технічної допомоги (далі МТД) за кошти МТД, звільняються від оподаткування ПДВ. Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана «Без ПДВ». Постачальник при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну щодо відвантаження товарів/послуг, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН). У такій податковій накладній у графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ». При придбанні виконавцем проекту МТД у постачальника товарів/послуг у рамках таких проектів ціна товарів/послуг визначається без ПДВ, тому постачальник за такими операціями податкові зобов’язання не визначає і до бюджету не сплачує. Згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу (далі Кодексу) платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість (крім випадків проведення операцій, передбачених п.п. 196.1.7 п. 196.1 ст. 196 Кодексу, п.п. 197.1.28 п. 197.1 ст. 197 Кодексу та п. 197.11 ст. 197 Кодексу). Таким чином, якщо постачальник придбає у платника податку товари/послуги для використання у звільнених від оподаткування ПДВ операціях, зокрема для подальшого постачання у рамках виконання проекту МТД, то такий Постачальник включає суму ПДВ, сплачену постачальнику таких товарів/послуг, до складу податкового кредиту та зобов’язаний визначити на підставі п. 198.5 ст. 198 Кодексу податкові зобов’язання виходячи з ціни придбання таких товарів/послуг, а також скласти податкову накладну та зареєструвати її у ЄРПН. Щодо звільнення від оподаткування прибутку підприємств Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу. Фінансові показники прибутку, звільненого від оподаткування, або збитку від діяльності, прибуток від якої звільняється від оподаткування, визначені відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, і різниці по таких звільнених від оподаткування видах діяльності, визначені відповідно до ІІІ розділу Кодексу, підлягають відображенню у додатку ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств». Схожі позиції містяться і у листі ДФС від 02.08.2016 № 13273/5/99-99-15-03-02-16. Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги , регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 „Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги” (далі – Порядок № 153). Відповідно до Порядку № 153 виконавцем проекту є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з донором або уповноваженою донором особою та забезпечує реалізацію проекту (програми). Проекти (програми), які включені до щорічних програм в рамках МТД, підлягають обов'язковій державній реєстрації, яка провадиться Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі – Мінекономрозвитку) та є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України. Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана „Без ПДВ”. При цьому платник податку – постачальник при постачанні таких товарів/послуг виконавцю проекту МТД складає в установленому порядку податкову накладну за поставленими без ПДВ товарами/послугами, у якій вказується підстава для звільнення таких операцій від оподаткування ПДВ. Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Кожен з виконавців проекту в інформаційному підтвердженні придбання товарів, робіт і послуг у пільговому режимі (за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153) вказує реквізити контрагентів – постачальників (найменування, код, адресу) та обсяг придбання товарів/послуг із застосуванням пільгового режиму. Отже, операції з постачання товарів/послуг у рамках проектів МТД та в межах затверджених планів закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються виконавцями проектів МТД за кошти МТД, звільняються від оподаткування ПДВ. При придбанні виконавцями проектів МТД від постачальників товарів/послуг у рамках таких проектів ціна таких товарів/послуг визначається без ПДВ. При цьому підставою для реалізації права на отримання виконавцем проекту МТД податкових пільг є державна реєстрація такого проекту, отже право на отримання податкової пільги з ПДВ виникає з моменту державної реєстрації такого проекту. Щодо можливості застосування податкової пільги з ПДВ за весь період реалізації проекту МТД (у тому числі за період до дати державної реєстрації такого проекту) необхідно звернутися до Мінекономрозвитку як координатора діяльності, пов'язаної із залученням міжнародної технічної допомоги.
Питання:
Відповідь:
"Без ПДВ», а бо ж ставка ПДВ = 0%?
Оскільки закупівля робіт здійснюється в рамках міжнародної технічної допомоги, і Виконавець повинен пройти процедуру звільнення від податку на додану вартість, просимо пояснити наступне. Ціна в договорі повинна бути вказана «Без ПДВ», а бо ж ставка ПДВ = 0%? Просимо Вас відповісти якомога коротко та лаконічно («Без ПДВ», а бо ж ставка ПДВ = 0%), без зайвих посилань на нормативно-законодавчу базу та інше.
Без ПДВ
Питання:
Відповідь:
Питання до тендерного завдання
Для отримання дозволу на допуск підприємства до виконання електромонтажних робіт по заміні кабелю (проводу), що сумісно підвішений з ПЛ-0,4 кВ, що належать ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО». необхідно надати певний перелік документів цей перелік включає проект з погодженням на проведення робіт на обладнані балансоутримувача ,тобто ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО». Після ознайомлення з проектною документацією печатки чи штампа погодження ми не знайшли. Чи існує взагалі це погодження , як що так то оприлюдніть його будь ласка.
Замовник надасть переможцю весь пакет документів, що необхідний для отримання дозволу на допуск підприємства до виконання електромонтажних робіт по заміні кабелю.
Питання:
Відповідь:
Питання до тендерного завдання
В розділі вимоги до підрядника вказано що Підрядник перед здаванням робіт повинен: Провести лабораторні вимірювання та випробування змонтованого обладнання. А в локальному кошторисі вони не передбачені поясніть будь ласка яким чином враховувати витрати на проведення ціх робіт.
Локальний кошторис - первинний кошторисний документ, який визначає кошторисну вартість окремих видів будівельних робіт та витрат по будинках, будівлях, спорудах будь-якого призначення, лінійних об’єктах інженерно- транспортної інфраструктури і складається на підставі обсягів робіт, що визначені при розробленні проектної документації. Вартість будівництва визначається: - на стадії проектування - в складі інвесторської кошторисної документації; - на стадії визначення виконавця робіт (проведення процедури закупівлі) - в ціні пропозиції учасника конкурсних торгів (договірній ціні, яка може встановлюватися твердою або приблизною (динамічною)); - на стадії проведення взаєморозрахунків - шляхом уточнення окремих вартісних показників, визначених на попередніх стадіях, залежно від виду договірної ціни в порядку, обумовленому в договорі Підряду. При складанні тендерної пропозиції учасник має врахувати усі витрати відповідно до вимог чинного законодавства і ПРАВИЛ ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА ДСТУ Б Д.1.1-1:2013.
Питання:
Відповідь:
Зміст пропозиції
Шановні представники тендерного комітету будь ласка порівняйте Вашу відповідь на перше запитання: "Відповідно до визначених засад щодо недискримінації учасників - усі учасники беруть участь у закупівлях на рівних умовах при цьому, обмеження за ознакою "Платник ПДВ/не платник ПДВ" не встановлено.) а в Вашій тендерній документації в розділі Оцінка тендерної пропозиції після слова «Ціна» вказано: "Платники ПДВ вказують ціну пропозиції з ПДВ, а неплатники-без ПДВ". Ви вважаєте це дискримінацією чи ні. якщо це помилка, виправте її.
Це не помилка. Усі пропозиції оцінюватимуться в однакових умовах за критерієм - ціна.
Питання:
Відповідь:
Питання до тендерного завдання та проекту
В описовій частині тендерної документації про шафу управління описано дуже багато але без жодного технічного параметру та марки , а в проекті в розділі Специфікація обладнання та матеріалів вказано конкретну марку шафи та виробника. ( Шафа керування освітленням ШУО з габаритними розмірами 1400х600х300 зі ступенем захисту IP 54-ШУО-63-23-54-У1- комплектна поставка. Завод-виробник ЧП «Електроконтроль « м. Харків)Звернувшись до виробника вказаного в проекті за роз’ясненнями про комплектність шафи даної марки, дізналися що вона не відповідає вимогам вказаним в описовій частині проекту та техзавдання, просимо надати чітку комплектацію шафи з вказанням технічних параметрів та марок на обладнання для змоги підбору аналогічного устаткування.
Учасник подає тендерну пропозицію, відповідно до вимог тендерної документації. Тендерна документація розроблена відповідно до робочого проекту, який в свою чергу відповідає технічному завданню. Учасник подає своє проектне вирішення вимог тендерної пропозиції.
Питання:
Відповідь:
Щодо одержанних відповідей на тему: Зміст пропозиції
Виходячи з ваших відповідей: 1.Кожен учасник надає тендерну пропозицію виходячи з того чи є він платником ПДВ відповідно до обраної системи оподаткування. Відповідно до визначених засад щодо недискримінації учасників - усі учасники беруть участь у закупівлях на рівних умовах при цьому, обмеження за ознакою "Платник ПДВ/не платник ПДВ" не встановлено. Всі учасники будуть оцінюватися за найбільш економічно вигідною ціною. 2.Якщо виконавцем проекту МТД придбання товарів/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника – платника ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/послуг має бути вказана «Без ПДВ». Виходячи з поданих вище ваших відповідей можна визначити невідповідність вимог до ціни в тендерній пропозиції та в Договорі. а це порушує чинне законодавство.
Уточніть запитання
Питання:
Відповідь:
Питання до тендерного завдання
Згідно проектної документації встановлення кронштейнів тип 3 на опори не представляється можливим бо призводить до порушення конструкції траверс енергопостачальної організації. Таких опор приблизно 60 відсотків від загальної кількості де мають бути встановленні кронштейни типу 3.
учасник надає тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації, яка опублікована на сайті.
Питання:
Відповідь:
"Без ПДВ" чи «ПДВ = 0,00 грн.»?
У разі, якщо Виконавцем проекту МТД з придбання товарів/робіт/послуг, зазначених у плані закупівлі проекту, здійснюється у постачальника , який є платником ПДВ, то в договорі на таке постачання ціна таких товарів/робіт/послуг має бути вказана «Без ПДВ» чи «ПДВ = 0,00 грн.»?
Має бути указано без ПДВ
Питання:
Відповідь:
Пільга ПДВ в межах МТД
Ми вірно зрозуміли Вашу відповідь про ПДВ коротко: підрядник платник ПДВ розраховується з постачальником матеріалів з урахуванням ПДВ та продає ці товари замовнику без ПДВ а ПДВ залишає собі без можливості його повного відшкодування в наступному податковому періоді, а лише в рахунок майбутніх операцій.
так, Ви вірно зрозуміли.

Предмети закупівлі:

Назва Кількість Класифікатор Дата і місце поставки
Електромонтажні роботи (Реконструкція вуличоного освітлення в м.Мена, Чернігівська обл. в межах КТП 149,186,188,202,205,212,214,343)
1 раб.
45310000-3 — Електромонтажні роботи
з 17.04.2017 - по 30.07.2017
15600, Україна, Чернігівська область, Мена, Титаренка Сергія

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дорекс-Безпека руху"
#34892518
Активна 10 583 439.00 UAH 10 000 000.00 UAH
- 583 439.00 UAH (5.5%)
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Промінвестбуд Славутич"
#34845502
Активна 10 516 586.40 UAH 9 999 800.00 UAH
- 516 786.40 UAH (4.9%)
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВОЛИНСЬКА ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА КОМПАНІЯ"
#21738520
Активна 9 085 887.00 UAH 8 767 107.00 UAH
- 318 780.00 UAH (3.5%)
Приватне підприємство "Полтава-Паритет"
#30732375
Активна 9 000 336.90 UAH 8 682 659.94 UAH
- 317 676.96 UAH (3.5%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Промінвестбуд Славутич"
#34845502
Відмова - Учасник не надав необхідні документи, Учасник не відповідає критеріям ТД 9 999 800.00 UAH
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВОЛИНСЬКА ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА КОМПАНІЯ"
#21738520
Відмова - Учасник не відповідає критеріям ТД 8 767 107.00 UAH
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дорекс-Безпека руху"
#34892518
Відмова - Учасник не відповідає критеріям ТД 10 000 000.00 UAH
Приватне підприємство "Полтава-Паритет"
#30732375
Відмова - Учасник не відповідає критеріям ТД 8 682 659.94 UAH