Clarity Project
Закупівлі Аукціони Про систему

Очікувана вартість:

640 050.00 UAH
з ПДВ.

Сума договорів:

615 915.00 UAH

Економія:

3.77%

М’ясо

Переговорна процедура Завершена
UA-2022-04-21-000714-c ceada77e98214f948513a2e282c16f66
Зміни: Створено: Майданчик: netcast.com.ua

Замовник:

Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу / #20835913

Адреса:

79060, Україна, Львівська область, місто, м. Львів, Пулюя 36

Контакт:

Воробець Наталія Андріївна
byh_lvpy@ukr.net
+380322342691
+380322342691

Фінансування

Джерело Сума %
Місцевий бюджет 640 050.00 грн 100.00
Моніторинг
UA-M-2022-08-02-000056 • 7f9d8c8807604bac85babba2e780a0de • Виявлені порушення
Етапи:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозиції, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
02.08.2022
Дата публікації рішення про проведення моніторингу:
02.08.2022
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ

НАКАЗ

02.08.2022 № 230

Львів

Про початок моніторингу
процедур закупівель

Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п.9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23.
НАКАЗУЮ:

1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Західного офісу Держаудитслужби Лесю ПИШНИК.

Начальник Роман КРОЛЯК

Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 02.08.2022 № 230.


Витяг з переліку
процедур закупівель

№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедур закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2022-04-21-000714-c, 21.04.2022. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.

Начальник
відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Запити:
Про надання пояснень Відповідно до статті 19 Конституції України, абзацу 2 статті 2, статті 5 Закону України від 26.01.1993 № 2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини п’ятої статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), в межах здійснення Західним офісом Держаудитслужби моніторингу закупівлі за ID: UA-2022-04-21-000714-c, яка проводилась Львівським професійним коледжем готельно-туристичного та ресторанного сервісу (далі – Замовник), виникла необхідність в отриманні пояснень.

Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступних питань:

1. Надати інформацію про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.

2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення).

Під час моніторингу встановлено, що Замовником в електронній системі закупівель 21.04.2022 оприлюднено повідомлення про намір укласти договір, у якому умовою застосування переговорної процедури закупівлі вказано двічі відмінено процедуру відкритих торгів, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом.
Згідно пункту 8 частини шостої статті 40 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю повинно містити таку інформацію, зокрема, обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:

3. Вказати причини не опублікування в електронній системі закупівель експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

За вимогою частини шостої статті 17 Закону переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті.

Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:

4. Вказати, яким чином переможцем переговорної процедури закупівлі виконано вимогу частини шостої статті 17 Закону щодо надання Замовнику документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. До інформації обов’язково долучити документальне підтвердження виконання переможцем ТОВ «УКРРИБА КОМПАНІ» вимог частини шостої статті 17 Закону.

Відповідно до частини другої статті 41 Закону переможець процедури закупівлі/спрощеної закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю, а також копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:

5. Надати інформацію (з обов’язковим долученням відповідних документів) про те, яким чином переможцем процедури закупівлі ТОВ «УКРРИБА КОМПАНІ» під час укладення договору про закупівлю виконано вимогу частини другої статті 41 Закону щодо надання відповідної інформації про право підписання договору про закупівлю, а також копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом.



Пояснення необхідно надати через інформаційно–телекомунікаційну систему закупівель «ProZorro» протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Відповідь на Запит На Ваш Запит Замовнику на пояснення в межах здійснення Західним офісом Держаудитслужби моніторингу закупівлі за ID: UA-2022-04-21-000714-c, яка проводилась Львівським професійним коледжем готельно-туристичного та ресторанного сервісу , повідомляємо наступне:

Щодо обґрунтування розміру бюджетного призначення:
Розмір бюджетного призначення визначений виходячи з потреб Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу, для забезпечення
сировиною навчального ресторану, (в якому на даний час харчуються внутрішньопереміщені особи із модульного містечка), також для забезпечення навчальго процесу.

Щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:
Технічні та якісні характеристики предмету закупівлі повинні відповідати нормативно-технологічній документації, встановленим санітарно-гігієнічним нормам, нормам стандартизації і сертифікації та супроводжуватись відповідними документами, що підтверджують їх якість та придатність до використання. Вимоги до технічних та якісних характеристик предмету закупівлі обумовлені необхідністю закупівлі якісних та безпечних для споживання харчових продуктів, що постачатимуться до освітнього закладу.

Щодо обґрунтування очікуваної вартості:
Замовником здійснено розрахунок очікуваної вартості товару методом порівняння ринкових цін відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275. Метод порівняння ринкових цін базується на зборі і аналізі цінової інформації з реального ринку товару, запиті комерційних пропозицій у виробників та постачальників відповідної продукції (додаються до даної відповідді) та аналізі реальних угод купівлі-продажу відповідного товару, як власних так і інших суб’єктів господарювання.

Щодо посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення):
Спеціальним Законом (яким є Закон України «Про публічні закупівлі») не покладено на замовника додаткового обов’язку оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, про які ідеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів». Тобто, такі дії Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачені до вчинення та не є імперативними.
Відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами): оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) передбачене для головних розпорядників бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) та суб’єктів господарювання державного сектору економіки.
Згідно з реєстром розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу є одержувачем бюджетних коштів. Відтак положення, що передбачене п. 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) не поширюється на Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу.

Щодо опублікування в електронній системі закупівель експертних, нормативних, технічних та інших документів, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі:
Замовником торгів Львівським професійним коледжем готельно-туристичного та ресторанного сервісу на підтвердження наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі було оприлюднено на веб – порталі Уповноваженого органу Звіти про результати проведення процедури закупівлі UA-2022-03-11-001962-a Дата формування звіту: 28 березня 2022 та UA-2022-03-28-001349-b Дата формування звіту: 13 квітня 2022. Повідомляємо, що переговорна процедура на закупівлю «ДК 021:2015:15110000-2: М’ясо (М’ясо)» здійснювалась за підставою: двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. Отже експертні документи в даному випадку відсутні, однак наявне обгрунтування підстави застосування процедури та підтвердження інформації, яка оприлюднена на веб – порталі Prozorro, щодо проведення попередньо двох відкритих торгів, які не відбулися через відсутність достатньої кількості учасників.
Щодо виконання вимог частини шостої статті 17 Закону щодо надання Замовнику документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. До інформації обов’язково долучити документальне підтвердження виконання переможцем ТОВ «УКРРИБА КОМПАНІ» вимог частини шостої статті 17 Закону:
Повідомляємо, що в Учасника – переможця за результатами проведеної переговорної процедури відсутня технічна можливість довантажувати будь які документи в електронну систему через електронний майданчик, крім того в ЗУ «Про публічні закупівлі» не вказано яким чином такий учасник має надати документи на виконання вимогу частини шостої статті 17 Закону щодо надання Замовнику документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті. Отже, враховуючи наведене Замовником в Запрошені до участі в переговорній процедурі було сформовано вимоги, щодо подання Учасником на переговори підтверджуючих документів на виконання вимог частини шостої статті 17 Закону щодо надання Замовнику документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті та частини другої статті 41 Закону під час укладення договору.

№з/п Вимоги статті 17 Переможець торгів на виконання вимоги статті 17 надає таку інформацію
1 Відомості про юридичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення
(п. 2 ч. 1 ст. 17 Закону) Замовник самостійно перевіряє інформацію, що міститься у відкритому реєстрі
(в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення)
Водночас, спосіб підтвердження визначається переможцем самостійно. (Н-д, інформація про відсутність підстав може надаватися у формі довідки в довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності)
2 Службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
(п. 3 ч. 1 ст. 17 Закону) Замовник самостійно перевіряє інформацію, що міститься у відкритому реєстрі
(в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення)
Водночас, спосіб підтвердження визначається переможцем самостійно. (Н-д, інформація про відсутність підстав може надаватися у формі довідки в довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності)
3 Суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів
(п. 4 ч. 1 ст. 17 Закону) Замовник самостійно перевіряє інформацію, що міститься у відкритому реєстрі
(в Зведених відомостях про рішення органів АМКУ щодо визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосувалися спотворення результатів торгів (тендерів), а також щодо можливого подальшого судового розгляду цих рішень, їх перевірки, перегляду органами Антимонопольного комітету України, (www.amc.gov.ua в розділі «Діяльність у сфері публічних закупівель»)
4 Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку
(п. 6 ч. 1 ст. 17 Закону) Електронна довідка чи Сканована копія з оригіналу документа (-ів), виданого відповідним органом, який має такі повноваження.

5 Учасника визнано у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру
(п. 8 ч. 1 ст. 17 Закону) Замовник самостійно перевіряє інформацію, що міститься у відкритому реєстрі
(в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення)
Водночас, спосіб підтвердження визначається переможцем самостійно. (Н-д, інформація про відсутність підстав може надаватися у формі довідки в довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності)
6 У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"
(п. 9 ч. 1 ст. 17 Закону) Замовник самостійно перевіряє інформацію, що міститься у відкритому реєстрі
(в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань)
7 Юридична особа, яка є учасником, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень
(п. 10 ч. 1 ст. 17 Закону) Не вимагається замовником
8 Учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України "Про санкції"
(п. 11 ч. 1 ст. 17 Закону) Замовник самостійно перевіряє інформацію, що міститься у відкритому реєстрі (рішення РНБО від 28.04.2017 (із змінами) «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», затвердженого Указом Президента України від 15.05.2017 № 133/2017 та рішення РНБО від 14.05.2020 «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (cанкцій)», затвердженого Указом Президента України від 14.05.2020 № 184/2020)
9 Службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми
(п. 12 ч. 1 ст. 17 Закону) Електронна довідка чи Сканована копія з оригіналу документа (-ів), виданого відповідним органом, який має такі повноваження
10 Учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника
(п. 13 ч. 1 ст. 17 Закону) Електронна довідка чи Сканована копія з оригіналу документа (-ів), виданого відповідним органом, який має такі повноваження, що діє станом на дату подання документа

11 Учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору.
Учасник процедури закупівлі, що перебуває в обставинах, зазначених у частині другій статті 17 Закону, може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі. Для цього учасник (суб’єкт господарювання) повинен довести, що він сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків
(ч. 2 ст. 17 Закону) Інформація про відсутність підстав надається у формі довідки в довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника та завірену печаткою (у разі наявності)



На підставі зазначеного Учасником на переговори було надано: Довідка МВС станом на 09.02.2022., Довідка про відсутність заборгованості з платежів, ГУ ДПС у Львівській області, станом на 19.04.2022р.,та довідка про відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених у ст.17 ЗУ«Про публічні закупівлі» від 18.04.2022р., та під час підписання Договору: протокол загальних зборів, про право підпису, від 07.12.2021р., та наказ №1 про прийняття на роботу та виконання обов’язків директора, від 10.02.2021р., чим було виконано вимоги ЗУ «Про публічні закупівлі».

Додатки:
1. Довідка МВС станом на 09.02.2022;
2. Довідка про відсутність заборгованості з платежів, ГУ ДПС у Львівській області, станом на 19.04.2022р;
3. Довідка про відсутність підстав для віжмови в участі у процедурі закупівлі, визначених у ст.17 ЗУ«Про публічні закупівлі» від 18.04.2022р;
4. Протокол загальних зборів, про право підпису, від 07.12.2021р;
5. Наказ №1 про прийняття на роботу та виконання обов’язків директора, від 10.02.2021р;
6. Статут;
7.Комерційні пропозиції від постачальників.
Виявлені порушення:
  • Інші порушення
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення пункту 4-1 Постанови КМУ №710, а також вимог пункту 14 Порядку №1082.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правомірності, обґрунтованості та наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі, правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо недопущення у подальшому (зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення, проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) виявлених порушень вимог пункту 4-1 Постанови КМУ №710 при оприлюдненні відповідної інформації про закупівлю, а також порушення вимог пункту 14 Порядку №1082 при розміщенні Замовником інформації про закупівлю.
Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 09 серпня 2022 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, правомірності, обґрунтованості та наявності умов застосування переговорної процедури закупівлі, розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу (далі – Замовник) на 2022 рік (UA-P-2022-04-21-001858-a), оприлюднені в електронній системі закупівель документи щодо обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі, звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2022-03-11-001962-a від 28.03.2022 та звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2022-03-28-001349-b від 13.04.2022, протокол розкриття тендерних пропозицій, повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури, договір про закупівлю харчових продуктів №49 від 02.05.2022, опубліковані під час моніторингу Замовником інформацію та документи на запит органу державного фінансового контролю.
Відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання бюджетних коштів» (далі – Постанова КМУ №710) постановлено головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) та суб’єктам господарювання державного сектору економіки забезпечити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі; та оприлюднення такого обґрунтування шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
У межах проведення моніторингу Західним офісом Держаудитслужби надано Замовнику запит про надання пояснень шляхом його опублікування в електронній системі закупівель 03.08.2022, зокрема щодо надання пояснення про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетного призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість, а також надання посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення).
Замовником на запит органу державного фінансового контролю в електронній системі закупівель надано пояснення від 05.08.2022, в якому зазначено, що: «згідно з реєстром розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу є одержувачем бюджетних коштів. Відтак положення, що передбачене п. 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) не поширюється на Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу».
Відповідно до даних Реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів (джерело інформації: https://data.gov.ua/dataset/20180805) на відповідні дати 2021-2022 років Замовник є розпорядником, а не одержувачем бюджетних коштів.
Аналізом інформації, наявної на офіційному сайті Замовника (https://lpcollege.com.ua) встановлено, що інформація щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі по закупівлі UA-2022-04-21-000714-c відсутня.
Таким чином, Замовником не оприлюднено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, чим порушено вимоги пункту 4-1 Постанови КМУ №710.
Вимогами пункту 14 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 №1082, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.07.2020 за № 610/34893 (далі – Порядок №1082), визначено, що під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами другим-четвертим пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі, а також коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Відповідно до інформації про предмет досліджуваної закупівлі, оприлюдненої в електронній системі закупівель, Замовник зазначив вид предмету закупівлі: товар, а саме – лопатка свинна (800 кг), шинка свинна (700 кг), полядвиця свинна (400 кг), шия свинна (500 кг), гомілка куряча (400 кг), філе куряче (1000 кг), четверть задня куряча (300 кг), стегно куряче (300 кг), гомілка індича (400 кг), крильця курячі (50 кг), печінка куряча (50 кг), печінка індича (50 кг), печінка яловича (50 кг), та код національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015: 15110000-2 — М’ясо.
Водночас, Національний класифікатор України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затверджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 №1749, містить наступні номенклатурні позиції щодо товару, який є предметом досліджуваної закупівлі, зокрема: 15112120-3 «Індичатина», 15112130-6 «Курятина», 15112300-9 «Печінка свійської птиці», 15113000-3 «Свинина».
Однак, за результатами моніторингу встановлено, що під час розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю (повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури) Замовником не зазначено коду товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі, чим порушено вимоги пункту 14 Порядку №1082.
Дата публікації рішення:
09.08.2022
Інформація про усунення порушення замовником
У відповідь на висновок моніторингу за результатами процедури закупівлі UA-2022-04-21-000714-c повідомляємо наступне:
Щодо посилання на сторінку власного веб-сайту або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення):
Спеціальним Законом (яким є Закон України «Про публічні закупівлі») не покладено на замовника додаткового обов’язку оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, про які ідеться у Постанові Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів». Тобто, такі дії Законом України «Про публічні закупівлі» не передбачені до вчинення та не є імперативними. Повідомляємо, що Львівським професійним коледжем готельно-туристичного та ресторанного сервісу оприлюднено на власному веб – сайті також в майбутньому плануємо розміщувати відповідну інформацію.

Щодо визначення предмета закупівлі
Згідно до п. 22 ч.1, ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі»: предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Відповідно до п.3 Розділу 1 Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 р. № 708: Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Керуючись наведеним Замовником торгів Львівським професійним коледжем готельно-туристичного та ресторанного сервісу було визначено предмет закупівлі, а саме: ДК 021:2015: 15110000-2 — М’ясо (М’ясо). Зазнчаений код товару визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу здійснено заходи, направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому. Зокрема було проведено засідання з уповноваженою особою щодо допущення порушень норм чинного законодавства з питань проведення публічних закупівель, також додатково прийнято рішення про проходження відповідних навчань, семінарів та тренінгів, щодо проведення публічних закупівель. Надалі зобов’язуємось в подальшому дотримуватись положень Закону України «Про Публічні закупівлі» та не допускати подібні помилки.
Дата публікації:
11.08.2022

Предмети закупівлі:

Крильця курячі
50 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Стегно куряче
300 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Печінка індича
50 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Полядвиця свинна
400 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Гомілка індича
400 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Шия свинна
500 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Шинка свинна
700 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Четверть задня куряча
300 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Печінка куряча
50 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Лопатка свинна
800 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Філе куряче
1 000 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Печінка яловича
50 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36
Гомілка куряча
400 кг
15110000-2 — М’ясо
Строк поставки:
21.04.2022 - 31.12.2022
Адреса поставки:
79060, Україна, Львівська область, Львів, вул. Пулюя, 36

Умови оплати

Оплата після Тип оплати Розмір Період Опис
Поставки товару Пiсляплата 100.00% 30 календарних днів

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ТОВ "УКРРИБА КОМПАНІ"
#43403363
Переможець 615 915.00 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
ТОВ "УКРРИБА КОМПАНІ"
#43403363
Завершено 615 915.00 UAH

Виконання договору:

Строк дії: 02.05.2022 - 31.12.2022
Оплачено: 615 915.00 UAH