Закупівлі Увійти Про систему

Очікувана вартість:

114 315 950.71 UAH
з ПДВ.

Продукти харчування та сушені продукти різні (15890000-3) (продукти харчування (каталог продуктів харчування) за каталогом продуктів харчування для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах)

Закупівля для потреб оборони Пропозиції розглянуті
UA-2018-11-14-002762-a c7add0a24e98418e88009a7ffdb3cd5e
Зміни: Створено: Майданчик: prom.ua

Замовник:

Міністерство оборони України (Відділ підготовки та проведення закупівель за напрямком тилового та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ) / #00034022

Адреса:

03168, Україна, Київ, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 6

Контакт:

Людмила Латишкевич
[email protected]
+380444547475
Миколаїв
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
1 143 159.51 UAH. (1.00%)
Ризики: 14%
Показник Оцінка Макс. оцінка
Один з учасників постійно програє торги ? 1 1
Багато дискваліфікацій 1 1
Виграшна ставка була знижена мінімально ? 0 1
Перша закупівля за цим CPV ? 0 1
Неправильний CPV ? 0 1
Велика різниця в пропозиціях ? 0 1
Тендерна документація відсутня 0 1
CPV-код закупівлі містить менше 4-х знаків 0 1
ФОП-переможець молодший за 21 або старіший за 70 років 0 1
Один з учасників постійно бере участь в тендерах цього замовника ? 0 1
У переможця це перший контракт 0 1
Один із учасників знаходиться в чорному списку АМКУ 0 1
Один із учасників знаходиться в стані припинення чи банкрутства 0 1
Постачальник працює тільки з цим замовником ? 0 1
Оновлено:
8 скарг/вимог
Вимога
Дана відповідь
UA-2018-11-14-002762-a.a6
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАТОРІЦА-ТЕМП" #21005409
Щодо скасування рішення Тендерного комітету стосовно відхилення пропозиції та дискваліфікації Учасника ТОВ «Латоріца-Темп»
Вимога

ТОВ «Латоріца-Темп», в особі Директора Друзенка В.Д. заперечує проти причин дискваліфікації учасника та відхилення пропозиції, як такої, що не відповідають Оголошенню та Закону України та вимагає від Замовника скасувати рішення про відхилення пропозиції, інакше нами буде подано скаргу до Антимонопольного комітету України.

І
У п. 12.3., підпункті 1) оголошення на проведення відбору зазначена вимога щодо подачі Сканованої відомість про учасника (додаток 2)
Учасником надано інформацію яка вичерпно описує документи, згідно яких конкретна!!! посадова особа, а саме та, що вказана у відомостях Друзенко В.Д. має право укладання договору.


Варто розуміти, що Статут визначає основу діяльності, але не надає права конкретній особі підписувати документи. Основним документом є Протокол.
Додатково Учасником завантажено Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, із зазначенням керівника та підписанта. Згідно Закону України дані до даного рехєстру вносяться на підставі Протоколу!!!, а наявність Протоколу та Наказу є законними підставами для підпису будь-якгосподарського документу конкретною посадовою особою, а саме Друзенко В.Д.:

____________________________________________
ІІ

У п. 12.3., підпункті 2) оголошення на проведення відбору зазначена вимога щодо подачі Сканованої копії аналогічного договору щодо постачання харчових продуктів за 2016 рік або 2017 рік або 2018 рік з усіма додатками що
!!! є невід’ємною частиною договору (у разі наявності) та сканований відгук/відгуки (виданий суб’єктом господарювання з яким було укладено договір)
!!!! із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків]. Замовником не визначено в Оголошенні таких умов, які обов’язково має містити договір та відгук, через які відхиляє пропозицію.

Другою причиною відхилення пропозиції Замосником є відсутність інформації у аналогічному договорі щодо суми договору та кількості товару, що поставлено. Проте, по-перше такої вимоги оголошення немістить, а по-друге Договір ! містить інформацію у п. 2.3 щодо суми, яка не обмежена.

Відповідно кількість товару також необмежена, а у п. 2.1 визначено порядок формування ціни - із Додатку № 1. Таке формулювання договору не порушує жодної норми чинного законодавства України і не робить договір нікчемним, тому не зрозуміло, чим вмотивований тендерний комітет Міністерства Оборони, що вигадує власні норми та оцінює надані документи не згідно закону, а на власний розсуд.

Окрім того, у п. 1.2 договору чітко описано, що видаткові накладні не є невід’ємною частиною договору, тому Учасник не мав необхідності подавати їх, знов-таки, зважаючи на те, що Замовник не вказав такої вимоги у Оголошенні.

Учасником надано відгук, що містить вичерпну інформацію згідно запиту Замовника !!!! із зазначенням дати і номеру договору (на який надано відгук) та інформації про належне виконання договору, у тому числі стосовно якості та строків].
Проте Замовником відхилено пропозицію через відсутність інформації щодо !!!!!кількості товару та суми договору у даному відгуку. Неприпустимим є відхилення через пункти, які не зазначені у Оголошенні.


Таким чином, ми вважаємо неприпустимими дії Замовника, який відхиляє пропозицію невілюючи факти та трактуючи закон на власний розсуд.

Неприпустимими є зауваження до пропозиції, які не відповідають власним вимогам Замовника у оголошенні.
Відповідно до абзацу 2 частини 11 статті 3 Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” (далі – Закон) – “Учасник має право не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення строку подання цінових пропозицій звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі та/або щодо кваліфікаційних критеріїв до учасників відбору, та/або з вимогою про усунення порушення під час проведення процедури закупівлі”.
Таким чином, Законом не передбачено звернення учасників з вимогами про усунення порушення під час проведення процедури закупівлі після завершення періоду подання цінових пропозицій.
Скарга
Вирішена
UA-2018-11-14-002762-a.a7
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАТОРІЦА-ТЕМП" #21005409
СКАРГА про порушення законодавства у сфері публічних закупівель
Замовником під час розгляду пропозицій Учасників процедури закупівлі було застосовано дискримінаційний підхід, який полягає у відхиленні найбільш економічно вигідної пропозиції ТОВ «ЛАТОРІЦА-ТЕМП», яка повністю відповідає вимогам Оголошення про проведення відбору учасників та акцептуванні менш економічно вигідної пропозиціїФОП Василенко Світлана Олександрівна. Пропозція Переможця вища пропозиції Скаржника більшле ніж на 11,9 мільйонів гривень.
Вимога
Скасовано
UA-2018-11-14-002762-a.a5
ТОВ "ТД "ІРОЛ"" #40650964
внесення змін до тендерної документації
В Оголошенні, пунктом 10.1. Замовником вимагається від учасника-переможця внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору у формі:
депозиту (безвідсоткового) – внесення на рахунок замовника суми, яка дорівнює 3 відсоткам вартості договору;
або гарантії – безвідкличної, безумовної банківської, оформленої відповідно до вимог Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземній валютах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 та такої, що не суперечить вимогам замовника, із зобов’язанням банку у разі невиконання учасником-переможцем умов договору, відшкодувати на рахунок Міністерства оборони України 3 відсотків вартості договору.
Провівши економічний аналіз - Такий відсоток є значно великим у своєму розмірі, що призводить до «замороження» постачальником великої суми коштів на рік.
Внаслідок, постачальник може зазнати великих втрат, які можуть бути у вигляді інфляції, зміни курсу валют та інш., що в свою чергу також призводять до звуження кола учасників. Також, такий внесок коштів може вплинути як на вартість послуги, на її ціну та якість.
На попередніх аналогічних торгах сума забезпечення виконання договору була у розмірі 1 %, що є більш – менш економічно обґрунтованою в порівнянні з трьома відсотками.
Надайте роз’яснення: що призвело до збільшення відсотка забезпечення виконання договору з одного відсотка до трьох відсотків вартості договору (як забезпечення виконання договору).
Просимо внести зміни в цій частині змінивши з 3% на 1% вартості договору (як забезпечення виконання договору).

не актуальна
Вимога
Скасовано
UA-2018-11-14-002762-a.a3
ТОВ "ТД "ІРОЛ"" #40650964
умови оголошення
- Умовами оголошення п. 12.3. підпункт 2) вимагається Сканований сертифікат на систему управління безпечністю харчових продуктів відповідно до ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005, IDT) або сканований інший сертифікат на систему управління безпечністю, виданий учаснику органом із сертифікації, призначеного на виконання робіт із сертифікації систем управління;
Надайте роз’яснення , який саме підходить інший сертифікат на систему управління безпечністю? Чи підійде сертифікат на систему управління якості відповідно до ДСТУ ISO 9001:2009 (ISO 9001:2008)?
не актуальна
Вимога
Скасовано
UA-2018-11-14-002762-a.a2
ТОВ "Проект Інвест ХХІ" #32521649
Гарантії пропозиції та виконання договору
15.11.2018 року ми зверталися із вимогою внести зміни до розділу 9 та10 оголошення про проведення закупівлі, що стосується вимоги щодо надання забезпечення пропозиції та договору у вигляді банківської гарантії. Згідно із ч. 13, ст. 3 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони»: одночасно з ціновою пропозицією учасник надає замовнику забезпечення цінової пропозиції у вигляді гарантії в розмірі, що не перевищує 0,5 відсотка очікуваної вартості закупівлі робіт та 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі товарів чи послуг, якщо таке забезпечення вимагалося в оголошенні про проведення відбору. В статті 560 Цивільного кодексу України, визначено поняття «Гарантії», а саме за гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов'язку. Гарант відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.
Тобто відповідно до вимог Законодавства, яке зокрема регулює проведення процедури даної закупівлі відсутні обмеження, щодо емітентів, які можуть надавати гарантію забезпечення пропозиції та виконання договору.
Враховуючи викладене вважаємо, що обмеження щодо емітентів гарантії у вигляді банківської установи є дискримінаційною вимогою та вимагаємо внести зміни до розділу 9 та 10 Оголошення шляхом викладення вимог щодо забезпечення пропозиції та забезпечення виконання договору у вигляді гарантії банку, гарантії фінансової установи, гарантії страхової організація.
На вказану вимогу відповідно до Протоколу № 75/632/2 було надано роз'яснення "Пунктами 9 та 10 оголошення про проведення електронного відбору учасників на закупівлю продуктів харчування та сушених продуктів різних (15890000-3) (продукти харчування (каталог продуктів харчування) за каталогом продуктів харчування для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах) Замовником визначено вимоги щодо надання забезпечення цінової пропозиції та забезпечення виконання договору"
Враховуючи викладене та в зв'язку із відсутністю відповіді на поставлену вимогу просимо вас задовільнити вищевказану вимогу та викласти оголошення у новій редакції або надати обгрунтовану відповідь із посланнями на норми діючого законодаства, які дозволяють Вам як замовнику застосовувати дискримінаційни вимоги в умовах Оголошення про проведення закупівлі.
Не актуально
Вимога
Скасовано
UA-2018-11-14-002762-a.a4
ТОВ "ТД "ІРОЛ"" #40650964
внесення змін до проекту договору
- У проекті Договору п. 8.3.3 визначено, що – представник Замовника зобов’язаний: Надавати Постачальнику раз в двадцять вісім днів попередню (інформаційну) заявку та кожних сім днів поточну заявку щодо кількості, якості, асортименту та строки поставки харчових продуктів визначених у Каталозі.
Проте, за порушення зазначеного зобов’язання не визначена відповідальність. Однак, не своє вчасне надання постачальнику заявки може призвести до порушення постачальником строків поставки, за що в свою чергу передбачена відповідальність постачальника.
Просимо внести в умови договору пункт, яким визначити відповідальність замовника (представника замовника)за не своє вчасне надання постачальнику (заявку раз в двадцять вісім днів попередню (інформаційну) заявку та кожних сім днів поточну заявку щодо кількості, якості, асортименту та строки поставки харчових продуктів визначених у Каталозі);
Просимо внести в умови договору пункт, яким виключити відповідальність Постачальника за порушення строків поставки продуктів харчування, в разі прострочення представником замовника п. 8.3.3. Договору - надання постачальнику (заявку раз в двадцять вісім днів попередню (інформаційну) заявку та кожних сім днів поточну заявку щодо кількості, якості, асортименту та строки поставки харчових продуктів визначених у Каталозі);
не актуальна
Вимога
Вирішена
UA-2018-11-14-002762-a.a1
ТОВ "Проект Інвест ХХІ" #32521649
Внесення змін до Оголошення щодо забезпечення пропозиції та виконання договору
Просимо внести зміни до розділу 9 та10 оголошення про проведення закупівлі, що стосується вимоги щодо надання забезпечення пропозиції та договору у вигляді банківської гарантії. Згідно із ч. 13, ст. 3 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони»: одночасно з ціновою пропозицією учасник надає замовнику забезпечення цінової пропозиції у вигляді гарантії в розмірі, що не перевищує 0,5 відсотка очікуваної вартості закупівлі робіт та 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі товарів чи послуг, якщо таке забезпечення вимагалося в оголошенні про проведення відбору. В статті 560 Цивільного кодексу України, визначено поняття «Гарантії», а саме за гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов'язку. Гарант відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.
Тобто відповідно до вимог Законодавства, яке зокрема регулює проведення процедури даної закупівлі відсутні обмеження, щодо емітентів, які можуть надавати гарантію забезпечення пропозиції та виконання договору.
Враховуючи викладене вважаємо, що обмеження щодо емітентів гарантії у вигляді банківської установи є дискримінаційною вимогою та вимагаємо внести зміни до розділу 9 та 10 Оголошення шляхом викладення вимог щодо забезпечення пропозиції та забезпечення виконання договору у вигляді гарантії банку, гарантії фінансової установи, гарантії страхової організація.
Пунктами 9 та 10 оголошення про проведення електронного відбору учасників на закупівлю продуктів харчування та сушених продуктів різних (15890000-3) (продукти харчування (каталог продуктів харчування) за каталогом продуктів харчування для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах) Замовником визначено вимоги щодо надання забезпечення цінової пропозиції та забезпечення виконання договору

Предмети закупівлі:

Продукти харчування (каталог продуктів харчування) за каталогом продуктів харчування для особового складу (годування штатних тварин) військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах (1 339 112,00 комплектів; 266,45 комплектів)
1 339 379 комп.
114 315 950.71 UAH
114 315 950.71 UAH
85.35 UAH / комп.
15890000-3 — Продукти харчування та сушені продукти різні
Строк поставки:
01.01.2019 - 31.12.2019
Адреса поставки:
Україна, Відповідно до документації

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "САУЗ ГРІН ЛАЙН"
#40815148
113 070 328.75 UAH 105 784 000.00 UAH
- 7 286 328.75 UAH (6.4%)
ФОП Василенко Світлана Олександрівна
#2613701902
114 115 043.94 UAH 104 471 519.10 UAH
- 9 643 524.84 UAH (8.5%)
ТОВ "ПОНТЕМ ЕКСПРЕС.УА"
#41014973
107 150 320.00 UAH 104 444 774.42 UAH
- 2 705 545.58 UAH (2.5%)
ТОВ ВАЛЕТА С
#33509266
114 315 950.71 UAH 92 541 675.00 UAH
- 21 774 275.71 UAH (19.0%)
ТОВ "СІДЕА"
#38683791
99 810 482.09 UAH 92 541 580.00 UAH
- 7 268 902.09 UAH (7.3%)
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАТОРІЦА-ТЕМП"
#21005409
96 435 248.40 UAH 92 513 680.00 UAH
- 3 921 568.40 UAH (4.1%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ФОП Василенко Світлана Олександрівна
#2613701902
104 471 519.10 UAH
ТОВ "СІДЕА"
#38683791
92 541 580.00 UAH
ТОВ "ПОНТЕМ ЕКСПРЕС.УА"
#41014973
104 444 774.42 UAH
ТОВ ВАЛЕТА С
#33509266
92 541 675.00 UAH
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАТОРІЦА-ТЕМП"
#21005409
92 513 680.00 UAH
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАТОРІЦА-ТЕМП"
#21005409
92 513 680.00 UAH

Контракти:

Назва   Дата Вартість
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛАТОРІЦА-ТЕМП"
#21005409
92 513 680.00 UAH
ФОП Василенко Світлана Олександрівна
#2613701902
104 471 519.10 UAH