Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Розширена аналітика Prozorro та актуальні дані 130+ реєстрів - у тарифі «Повний доступ».

Купуйте доступ на рік, місяць, або навіть добу!

Перейти до оплати

Очікувана вартість:

824 840.00 UAH
з ПДВ.

Сума договорів:

729 907.20 UAH

Економія:

11.51%

Газове паливо (природний газ)

Відкриті торги Завершено
UA-2018-01-22-000184-c bb5dd4906e8642b1bfab13f02ab66d41
Зміни: Створено: Майданчик: it.ua

Замовник:

Крупівський навчально-реабілітаційний центр / #20148727

Адреса:

45604, Україна, Волинська область, с. Крупа, вул. Центральна, 104

Контакт:

Лошак Віта Михайлівна
KRUPA09NRC2016@UKR.NET
+38 (099) 466-46-28
Детальний опис предмета закупівлі знаходиться у Тендерній Документації.
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
8 248.40 UAH. (1.00%)
5 питань
Питання:
Відповідь:
Щодо початку строку постачання товару за договором про закупівлю
Умовами оголошення (п. 9) та умовами тендерної документації передбачено наступні строки постачання товару (природного газу) - від 06 лютого 2018 до 31 грудня 2018 Однак зважаючи на визначені Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон 922) строки проведення процедури відкритих торгів та строки укладення договору про закупівлю, договір постачання природного газу може бути укладений не раніше другої половини лютого 2018 р. (за умови, якщо строки здійснення закупівлі не будуть продовжені або зупинені відповідно до Закону 922). У той же час згідно з ч. 1 і ч. 2 ст. 631 Цивільного кодексу строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору, який набирає чинності з моменту його укладення. Відповідно до п. 28 ч. 1 ст. Закону України “Про ринок природного газу ” (далі – Закон 329) постачання природного газу – це господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і полягає в реалізації природного газу безпосередньо споживачам на підставі укладених з ними договорів. При цьому, згідно з ч. 1 ст. 12 Закону 329 постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Таким чином постачання товару, на закупівлю якого проводяться відкриті торги, (природного газу) можливе лише з моменту укладення договору про закупівлю (договору постачання природного газу), який може же бути укладено лише у другій половині лютого 2018 р. Крім того, зважаючи на положення Закону України “Про ринок природного газу” та Правил постачання природного газу в частині строків зміни постачальника, а також строків заведення номінації згідно з Кодексом ГТС, постачання товару (природного газу) новим постачальником споживачеві можливе лише з першого числа відповідного розрахункового (газового) місяця. Зважаючи на те, що інформація, вказана у пункті 9 Оголошення буде автоматично зазначена у Звіті про проведення процедури закупівлі , то це призведе до невідповідності звіту встановленим законодавством вимогам з відповідними наслідками згідно з абз. 3-4 ч. 2 ст. 7 Закону 922 (недопущення здійснення платежів з рахунка замовника згідно з узятим фінансовим зобов'язанням за договором про закупівлю у випадках: відсутності або невідповідності встановленим законодавством вимогам необхідних документів, передбачених абз. 2 ч. 2 ст. 7 цього Закону) . Виходячи з викладеного просимо внести зміни до тендерної документації та оголошення про проведення відкритих торгів, включивши дату початку перебігу строку постачання товару (природного газу), тобто слова і цифри “з 06 лютого 2018 року”
Дякуємо за звернення! Відповідні зміни будуть внесені до Тендерної Документації.
Питання:
Відповідь:
Щодо подання документів, передбачених підпунктом 5 пункту 1 розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції та Додатком 4 Тендерної документації
Згідно з підпунктом 5 пункту 1 розділу ІІІ. Інструкція з підготовки тендерної пропозиції Тендерної документації Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), ТА ЗАВАНТАЖЕННЯ ФАЙЛІВ З: “Інформацією та документами щодо відповідності учасника-переможця вимогам,визначеним у статті 17 Закону та укладання договору (Додаток 4)”. Додатком 4 Тендерної документації зазначені документи подаються учасником – переможцем процедури закупівлі. Крім того, згідно з ч. 3 ст. 17 Закону України “Про публічні закупівлі” Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. При цьому переможець торгів у строк, що не перевищує п'яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. У зв'язку з викладеним вище, просимо роз'яснити дане положення тендерної документації, зокрема надати відповідь на питання: Чи зобов'язаний учасник подавати у складі тендерної пропозиції документи, передбачені Додатком 4, до закінчення строку подання тендерних пропозицій? Чи ці документи подаються лише переможцем процедури закупівлі після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю? По можливості просимо внести зміни до тендерної документації в частині усунення суперечливих положень
Згідно ч.1 ст.17 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник приймає рішення про відмову Учаснику у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо Учасник не надав документи визначені у Додатку 3 до Тендерної документації. Відповідно до п.2 ч.3 с.17 Закону України "Про публічні закупівлі" Переможець торгів у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на Веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати Замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених п.2, 3, 5, 6, 8 ч. 1 цієї статті.
Питання:
Відповідь:
Незаконні вимоги щодо наявності відбитка печатки та нотаріального посвідчення копій документів
Тендерною документацією передбачено вимоги щодо свідчення документів (копій документів) відтиском печатки учасника. Проте зазначене положення тендерної документації, а також інші її вимоги в частині застосування печаток суперечать статті $8-1 Господарського кодексу України, відповідно до якої відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, а наявність або відсутність відбитка печатки суб'єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків Означені вимоги, а також вимоги щодо нотаріального посвідчення копій документів суперечать Закону України 23.03.2017 № N 1982-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями” При цьому необхідно враховувати, що вимога про наявність на документі, що подається суб'єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов'язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена ЗАКОНОМ, може становити склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 166-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і тягнути за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У зв'язку з цим просимо внести зміни до тендерної документації в частині приведення її положень у відповідність до вимог Закону України 23.03.2017 № N 1982-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями”
Згідно абз.1 п.2 ч.5 Тендерної Документації : "Всі документи, крім оригіналів, виданих іншими установами(організаціями), повинні бути завірені власною печаткою Учасника (підписом Учасника-фізичної особи), ЯКЩО ІНШЕ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНЕ ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ". Згідно розд.2 додатка 4 до Тендерної Документації: "Учасник, якого визнано переможцем закупівлі у строк, що не перевищує 10(десять) днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір надає замовнику в паперовому викляді копії з підписом та печаткою учасника (ЦЯ ВИМОГА НЕ СТОСУЄТЬСЯ УЧАСНИКІВ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ БЕЗ ПЕЧАТКИ ЗГІДНО З ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ)." Згідно ст.166-24 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення" на який ви посилаєтесь, штраф накладається за вимогу печатки або нотаріального посвідчення ПОСАДОВОЮ ОСОБОЮ ОРГАНУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ АБО ОРГАНУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ЯКИМИ МИ, ЯК ЗАМОВНИК НЕ ЯВЛЯЄМОСЯ. Відповідно до п.1 розд.3 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін'юсту від 18.06.2015 №1000/5 право на застосування гербових печаток (для установ, які мають право використовувати державну символіку) або печаток установи із зазначенням найменування установи та ідентифікаційного коду закріплюється в ПОЛОЖЕННІ (СТАТУТІ) УСТАНОВИ І ЗУМОВЛЮЄТЬСЯ ЇЇ ПРАВОВИМ СТАТУСОМ. При цьому з огляду на те, що статут є основним установчим документом, який регулює діяльність господарського товариства, на думку Мін'юсту, положення щодо застосування або не застосування печатки господарським товариством має бути визначене у статуті такого товариства.
Питання:
Відповідь:
Щодо зазначення в тендерній документації необхідної кількості товару
Згідно з оголошенням про проведення відкритих торгів (п. 7) кількість товару (природного газу), який підлягає закупівлі становить 79200 м3 – тобто 79200 кубічних метри або 79,2 тисяч метрів кубічних. Водночас у тендерній документації (додатки 1 і 5) кількість товару (природного газу) визначена як 79200, при цьому одиницею виміру вказано “тис.куб.м”. З цього випливає що відповідно до умов тендерної документації кількість товару становить 79200 тисяч метрів кубічних ‼‼ Очевидно має місце технічна помилка. У зв'язку з цим просимо внести зміни до тендерної документації в частині виправлення допущеної технічної помилки та приведення положень додатків 1 і 5 у відповідність з оголошенням
Дякуємо за звернення! Відповідні зміни будуть внесені до Тендерної Документації.
Питання:
Відповідь:
Щодо сертифікації природного газу
Згідно з додатком 5 до Тендерної документації Товар повинен бути сертифікований у встановленому законом порядку та відповідати державним стандартам України. Однак, відповідно до пункту 13.2 Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, затвердженого наказом Держспоживстандарту України 01.02.2005 № 28 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.05.2005 за № 466/10746) сертифікації в Україні підлягають тільки паливні гази, які належать до нафтопродуктів, а саме газ нафтовий скраплений, газ природний компримований згідно з ДСТУ ГОСТ 27577:2005 “Газ природний паливний компримований для двигунів внутрішнього згоряння. Технічні умови”, ДСТУ 4047-2001 “Гази вуглеводневі скраплені паливні для комунально-побутового споживання. Технічні умови”, ГОСТ 27578-87 “Газы углеводородные сжиженные для автомобильного транспорта” РАЗОМ З ТИМ ПРИРОДНИЙ ГАЗ ДЛЯ ПРОМИСЛОВОГО ТА КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ПОСТАВЛЯЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ГАЗОТРАНСПОРТНУ СИСТЕМУ (ГАЗОРОЗПОДІЛЬЧУ МЕРЕЖУ) ЗГІДНО З ДСТУ 5542-87 (ГОСТ 5542-87) "ГАЗЫ ГОРЮЧИЕ ПРИРОДНЫЕ ДЛЯ ПРОМЫШЛЕННОГО И КОММУНАЛЬНО-БЫТОВОГО НАЗНАЧЕНИЯ. ТЕХНИЧЕСКИЕ УСЛОВИЯ" НЕ ПІДЛЯГАЄ СЕРТИФІКАЦІЇ. Природний газ не є продуктом процесу переробки, а є корисною копалиною і тому суттєво впливати на його фізико-хімічні властивості не можливо. Норми та вимоги фізико-хімічних показників (ФХП) на відповідність стандарту ДСТУ 5542-87 (ГОСТ 5542-87) "Газы горючие природные для промышленного и коммунально-бытового назначения. Технические условия" контролюють видобувні та транспортуючі організації, подаючи газ в державні магістральні газопроводи. Впливати на ФХП природного газу неможливо, окрім видалення незначної певної вологи та домішок за допомогою фільтрації на регуляторних пунктах Оператора ГТС та Операторів ГРМ. Разом з тим, відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2493 (далі – Кодекс ГТС) відповідальним за якість газу є: 1) у точках входу (крім точок входу на міждержавному з'єднанні) - оператори суміжних систем, суміжні газовидобувні підприємства, які подають природний газ до газотранспортної системи в точці входу. У точках входу на міждержавному з'єднанні відповідальним є замовник послуг транспортування; 2) у точках виходу - оператор газотранспортної системи. При цьому згідно з абзацом другим пункту 4 розділу ІІІ Кодексу ГТС у разі якщо до точки входу/виходу до/із газотранспортної системи природний газ надходить одночасно від різних джерел, визначення ФХП природного газу, що транспортується до точки входу/виходу ГТС, проводиться після точки змішування. Відповідно до розділу І Кодекс газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 (далі – Кодекс ГРМ) якість природного газу - це параметри фізико-хімічних показників природного газу, які мають відповідати вимогам цього Кодексу. Згідно з абзацом другим пункту 7 розділу І Кодексу ГРМ Оператор ГРМ відповідає за якість природного газу з моменту його надходження в ГРМ до моменту його передачі в пунктах призначення. Таким чином, відповідно до чинного законодавства відповідальними за якість (ФХП) природного газу у газотранспортній системі є оператор ГТС (ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”), а природного газу, який постачається кінцевому споживачеві (замовнику процедури закупівлі) є оператор ГРМ (у даному випадку ПАТ “ВОЛИНЬГАЗ”). Основним параметром для споживача є енергетична здатність природного газу. Теплота згоряння природного газу є саме таким показником. Відповідно до ГОСТ 5542- 87 нижча теплота згоряння - 7600 ккал/мЗ. Фактично цей показник не опускається нижче 8000 ккал/мЗ і коливається в межах 0,5 - 0,8 в вищу сторону. Від місця та часу якість газу не залежить, оскільки газ йде з однієї газотранспортної системи залежно від маршрутів транспортування практично з однаковими характеристиками. Якісні показники природного газу, який постачається замовникам (споживачам) на території Волинської області (за маршрутами №№ 207, 208, 209, 213, 216) визначаються щомісячно у Паспортах фізико-хімічних показників газу за відповідним маршрутом, які оприлюднені в установленому порядку на офіційному веб-сайті http://utg.ua/utg/business-info/yakst-gazu.html та веб-сайті ПАТ “ВОЛИНЬГАЗ” https://vl.104.ua/ua/for-clients/jakist-gazu). У зв'язку з викладеним на виконання зазначених вище вимог тендерної документації та відповідних нормативно-правових актів ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ВТП ЕНЕРДЖІ” надає у складі тендерної пропозиції копії паспортів фізико-хімічних показників газу (за маршрутами №№ 207, 208, 209, 213, 216) за останній місяць транспортування (передачі) газу на території Волинської області. Просимо внести зміни до тендерної документації в частині приведення додатку 5 у відповідність до Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, затвердженого наказом Держспоживстандарту України 01.02.2005 № 28
Згідно п. 1 розділу 3 Кодексу ГТС затвердженого постановою НКРЕКП від.30.09.2015 №2493 відповідальними за якість газу є: 1) у точках входу - оператори суміжних систем, суміжні газовидобувні підприємства, які подають природний газ до газотранспортної системи у точці входу. Від Учасників закупівлі вимагається підтвердження згідно Додатку 5 до Тендерної документації, що продукція яка постачається Учасником відповідає стандарту ГОСТ 5542-87.

Предмети закупівлі:

Назва Кількість Класифікатор Дата і місце поставки
Газове паливо (природний газ)
79 200 м. куб.
09120000-6 — Газове паливо
з 06.02.2018 - по 31.12.2018
45604, Україна, Волинська обл., с. Крупа, вул.Центральна, 104

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВТП ЕНЕРДЖІ"
#41386996
Переможець 729 907.20 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВТП ЕНЕРДЖІ"
#41386996
Підписано 729 907.20 UAH
Додаткові угоди
Номер угоди: 18
Дата підписання:
Дата публікації:
Причина: Зменшення обсягів закупівлі
Опис: п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі", у звязку зі зменшенням фактичних видатків Замовника.
Документи:
Номер угоди: 18
Дата підписання:
Дата публікації:
Причина: Продовження строку дії договору на наступний рік
Опис: п. ст 36 Закону України "Про публічні закупівлі"
Документи: