Закупівлі Увійти Практика АМКУ Про систему

Очікувана вартість:

199 891.00 UAH
з ПДВ.

Сума договорів:

194 000.00 UAH

Економія:

2.95%

Крупи (рис, гречана, ячна, перлова, пшоно, манна, пшенична, вівсяна) та борошно пшеничне в/г.

Допорогова закупіля Завершена
UA-2019-01-22-000706-a a9d3e94fb5b84912a74f30f61308f68c
Зміни: Створено: Майданчик: e-tender.biz

Замовник:

Міське управління освіти військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області / #02142827

Адреса:

85200, Україна, Донецька область, Торецьк, вул. Освіти, 8

Контакт:

Забабон Оксана Вікторівна
[email protected]
380501554155
Крупи (рис, гречана, ячна, перлова, пшоно, манна, пшенична, вівсяна) та борошно пшеничне в/г для закладів дошкільної освіти та ЗЗСО № 7,18,20 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
1 998.91 UAH. (1.00%)
Ризики: 0%
Показник Оцінка
Виграшна ставка була знижена мінімально ? 0
Перша закупівля за цим CPV ? 0
Велика різниця в пропозиціях ? 0
Тендерна документація відсутня 0
ФОП-переможець молодший за 21 або старіший за 70 років 0
Один з учасників постійно бере участь в тендерах цього замовника ? 0
Один з учасників постійно програє торги ? 0
У переможця це перший контракт 0
Один із учасників знаходиться в чорному списку АМКУ 0
Один із учасників знаходиться в стані припинення чи банкрутства 0
Постачальник працює тільки з цим замовником ? 0
Багато дискваліфікацій 0
Занадто велика економія 0
Оновлено:
1 скарга/вимога
Вимога
Відхилено
UA-2019-01-22-000706-a.b1
ФОП "ВІТРЕНКО ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ" #2680904152
незаконна дискваліфікація пропозиції ФОП ВІтренко Ю.П. Антиконкурентні, узгоджені дії між Замовником, ФОП Туренок А.В. та ФОП Кокозей І.О., лобіювання інтересів ФОП Туренок А.В., неекономія бюджетних коштів
06.02.2019 11:34 було оприлюднено протокол (рішення) №16 про відхилення пропозиції Учасника 2 у звязку з ненаданням сертифікату ISO 22000-2005 «Системи менеджменту безпечності харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга».
Рішення, прийняте Замовником говорить про некомпетенцію робочої групи в питаннях законодавства щодо якості та безпечності харчових продуктів.
Більш того, дії ФОП Кокозей Ірина Олександрівна, ФОП Туренок Антоніна Володимирівна (Учасник 3) та уповноваених осіб Замовника є антиконкурентними узгодженими діями. Аналізуя закупівлі Замовника за 2017-2019 роки можна побачити неоднаразово сплановану схему Учасника 1, Учасника 3 та Замовника, коли учасник з найнижчою ціною (неймовірно нижчою) відмовляється або від укладання договору, або продовження прийняття участі в торгах. Потім Замовник дискваліфікує пропозицію Учасника 1, як такого, що не бажає приймати участь в торгах або укладати договір. На наступному етапі Замовник, користуючись тим, що в допорогові закупівлі неможливо оскаржити в Антимонопольному комітеті, незаконно дискваліфікує Учасника 2 та оголошує переможцем Учасника 3.
Прийняте рішення є лобіюванням інтересів Замовника та Учасників 1 та 3, у звязку з незаконним відхиленням пропозиції Учасника2.
Прийняте рішення незаконне з наступних підстав.
Відповідно до п.6.2 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП "Зовнішторгвидав України" від 13.04.2016 за №35 (далі за текстом - Порядок), під час здійснення Закупівель Замовники повинні дотримуватися об’єктивної та неупередженої оцінки пропозицій, добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності; недискримінації учасників; об’єктивоїа та неупередженої оцінки пропозицій; запобіганню корупційним діям і зловживанням.
ФОП Вітренко Ю.П. виражає свою незгоду із неправомірним прийняттям рішення про відхилення пропозиції Учасника 2, вважає, що рішення прийняте Замовником порушує порядок, основні принципи здійснення закупівлі, є необгрунтованим, у звязку з тим, що пропозиція ФОП Вітренко Юрія Петровича відповідає умовам закупівлі, а саме.
Відповідно до тендерної документації Учасникам необхідно надати видані на їх ім’я (учасника) відповідні діючі сертифікати ISO 22000-2005 «Системи менеджменту безпечності харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга» (далі - сертифікат).
Відповдіно до розділу II. Прикінцеві та перехідні положення Закону України № 1602-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів" норми законодавства щодо впровадження системи НАССР набирають чинності для:
- потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей) - через три роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону (з 20.09.2017);
- потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей),
- через чотири роки з дня, наступного за днем опублікування цього Закону (з 20.09.2018);
- малих потужностей - через пять років з дня, наступного за днем опублікування цього Закону (20.09.2019).
Тобто, для малих потужностей впровадження системи НАССР набирає чинності з 20 вересня 2019 року.
Відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженою Постановою Кабінету Мцнцстрів України за №667 від 02.09.2015 Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за впровадженням постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Тобто, контроль за впровадженням НАССР здійснює Держпродспоживслужба.
Крім того, 31 липня 2018 року Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив, що 20 вересня 2016 року набув чинності розділ VII Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Відповідно до цього закону всі оператори ринку харчових продуктів мають 3 роки, щоб впровадити систему керування безпекою харчових продуктів НАССР (аналіз ризиків і контролю критичних точок). Ця робота передбачає кілька етапів, залежно від виду діяльності та розміру підприємства. Перші два етапи стосуються великих підприємств. А до 20 вересня 2019 року систему НАССР мають запровадити і на малих виробництвах.
Більш того, у складі пропозиції ФОП Вітренко Ю.П. надано погодження на постачання харчових продуктів, яке видане Головним управлінням Держпродспоживслужби України у Донецькій області. У разі обов'язкової наявності у ФОП Вітренко Ю.П. сертифікату Держпродспоживслужба не надала б погодження.
Тобто, на малих підприємствах система НАССР запроваджується до 20 вересня 2019 року.
Відповідно до пункту 3 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктами малого підприємництва є: фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.
Тобто, Фізична особа підприємець Вітренко Юрій Петрович належить до субєкту малого підприємства. Тому, сертифікат може отримати лише 20 вересня 2019 року.
Крім того, у складі пропозиції Учасника 2 міститься довідка, яка надає розяснення Замовнику щодо сертифікату. Але Замовник знехтував даною довідкою.
Більш того, ФОП Вітренко Ю.П. застосувує санітарні заходи та належну практику виробництва, системи НАССР та /або інших систем забезпечення безпечності та якості під час виробництва та обігу харчових продуктів, з урахуванням Закону України 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»

Відхилення пропозиції ФОП Вітренко Ю.П. за ненадання сертифікату суперечить чинному законодавству України.

Тобто, Замовником необгрунтовано та незаконно відхилено пропозицію ФОП Вітренко Юрія Петровича.
Дії Замовника суперечать чинному законодавству України.
Далі Замовником оголошено переможцем торгів Учасника 3 з найвищою ціною. Замовник не ефективно використовує бюджетні кошти. не економить бюджетні кошти, Дії Замовника є корупційними, антиконкурентними, направленими на лобіювання інтересів Учасника 3.
Замовником порушено принципи закупівлі, а саме: об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій, добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективность; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням
Прошу Замовника переглянути незаконно прийняте Рішення, повернути на кваліфікацію Учасника 2 - ФОП Вітренко Ю.П., повторно перевірити пропозицію ФОП Вітренко Ю.П. та оголосити переможцем процедури закупівлі, як найбільш економічно вигідну пропозицію, яка відповідає умовам закупівлі.
В іншому випадку буду змушений звертатися в компетентні органи для відстоювання законних прав та інтересів.


Нагадую Вам, що контроль і моніторінг публічних закупівель покладено на Держаудитслужбу, АМКУ, Рахункова Палату, Мінекономрозвитку, СБУ, НАБУ, прокуратуру, нац.поліцію, казначейство. Учасники закупівель мають право за захистом своїх законних прав та недопущення порушення чинного законодавства України звертатися до вищевказаних органів з заявами (скаргами).
Звертаю Вашу увагу, що з 30.10.2018 в ProZorro запрацювала система, яка автоматично шукатиме підозрілі закупівлі і надсилатиме їх на опрацювання Державній аудиторській службі України. Державні аудитори будуть проводити перевірки на підставі заяв (скарг) та власного моніторінгу, накладати штраф на Замовників, які порушуть чинне законодавство України з питань публічних закупівель..
Також, вважаю за необхідне нагадати, що відповідальна за проведення процедури особа несе персональну відповідальність за проведення торгів.
Запевняю Вас, що мої дії не є перешкоджанням в проведенні закупівель Замовником, а лише вимога в приведенні закупівлі відповідно до норм чинного законодавства України.
Сподіваюсь на розсудливість та порозуміння.
Нагадую Вам, що відповідальна за проведення процедури особа несе персональну відповідальність за проведення торгів.
Сподіваюсь на порозуміння.
Щодо Вимог надання учасниками сертифікату ISO 22000-2005 «Системи менеджменту безпечності харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга».

Предмети закупівлі:

Крупи (рис-2100 кг, гречана-2100 кг, ячна-740 кг, перлова-390 кг, пшоно-645 кг, манна-628 кг, пшенична-800 кг, вівсяна-790) та борошно пшеничне в/г-4300 кг.
12 493 кг
199 891.00 UAH
199 891.00 UAH
16.00 UAH / кг
15610000-7 — Продукція борошномельно-круп’яної промисловості
Строк поставки:
31.12.2019
Адреса поставки:
85200, Україна, Донецька область, Торецьк, заклади освіти

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
ФОП Туренок Антоніна Володимирівна
#2595806225
Активна 198 734.00 UAH 194 000.00 UAH
- 4 734.00 UAH (2.4%)
ФОП "ВІТРЕНКО ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ"
#2680904152
Активна 199 653.20 UAH 175 787.04 UAH
- 23 866.16 UAH (12.0%)
ФОП Кокозей Ірина Олександрівна
#2837309764
Активна 177 631.00 UAH 175 600.00 UAH
- 2 031.00 UAH (1.1%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ФОП Кокозей Ірина Олександрівна
#2837309764
Відмова - 175 600.00 UAH
ФОП "ВІТРЕНКО ЮРІЙ ПЕТРОВИЧ"
#2680904152
Відмова - 175 787.04 UAH
ФОП Туренок Антоніна Володимирівна
#2595806225
Переможець 194 000.00 UAH

Контракти:

Назва   Дата Вартість
ФОП Туренок Антоніна Володимирівна
#2595806225
Підписано 194 000.00 UAH