Clarity Project
Закупівлі Аукціони Увійти Про систему

Очікувана вартість:

14 153 670.00 UAH
з ПДВ.

Сума договорів:

13 986 805.68 UAH

Економія:

1.18%

Хлор рідкий в контейнерах (ДК 021:2015 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини)

Відкриті торги (EU) Завершена
UA-2020-11-10-002291-b a89b682a85744061b5eb6ba48bc8a12e
Зміни: Створено: Майданчик: it.ua

Замовник:

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КОМПАНІЯ "ВОДА ДОНБАСУ" / #00191678

Адреса:

87547, Україна, Донецька область, м. Маріуполь, вул. К. ЛІБКНЕХТА, буд. 177А

Контакт:

Вікторія Дворцова
[email protected]
+380504749692
Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно всі документи можуть мати автентичний переклад на іншу мову. Визначальним є текст, викладений українською мовою.
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
141 536.70 UAH. (1.00%)

Фінансування

Джерело Сума %
Власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства) 14 153 670.00 грн 100.00
2 скарги/вимоги
Скарга
Відхилено
UA-2020-11-10-002291-b.b2
ТОВ "ЕКСТРАГРУП" #42660817
Скарга на рішення замовника - про допущення до аукціону
на необгрунтоване допущення до аукціону тендерних пропозицій учасників АТ "Дніпроразот " та ТОВ "Аульська хлоропереливна станція"
1 питання
Питання:
Відповідь:
Щодо дискримінаційних вимог
Доброго дня! Маємо декілька питань до замовника з приводу дискримінаційних вимог у тендерній закупівлі.
1. Замовником встановлено, що контейнери Учасника повинні бути укомплектовані захисними ковпаками, двома запірними кутовими вентилями Ду 15 Ру25 з вихідною різьбою 1". На підтвердження вищезазначених вимог Учасник у складі своєї тендерної пропозиції повинен надати копії відповідних документів (паспорт або сертифікат або декларацію або будь який інший документ), (завірені належним чином) які підтверджують технічні характеристики контейнерів для рідкого хлору та запірної арматури.
Розмір кутових вентилів може бути різний в залежності від хлоропереливної станції або виробника, тому дана вимога є дискримінаційною до Учасників, які пропонують до закупівлі хлору інших виробників, а того, який наперед визначений Замовником. Просимо видалити дану вимогу про розмір кутових вентилів.

2. Замовником визначено, що найменування готового товару, запропонованого до постачання Учасником згідно зазначеного вище наданого договору, повинно підтверджуватися висновком ДСЕЕ. Висновок ДСЕЕ повинен включати найменування товару (хлор рідкий), нормативний документ згідно якого виробник здійснює виробництво товару, галузь застосування об’єкту експертизи – очищення та стерилізація питної води, у разі поставки товару в Україну (імпорт) – посилання на контракт, відповідно до якого проведено експертизу товару та видано висновок ДСЕЕ (у висновку має бути зазначено контракт, що долучений Учасником згідно вимог попереднього пункту).
Зазначаємо, що для імпортного товару згідно «Порядку проведення санітарно-гігієнічної експертизи» (наказ Міністерства охорони здоров’я від 09.10.2000р. N 247), не передбачено наявність нормативного документу як обов'язкового документу. З огляду на вимоги чинного законодавства, просимо видалити вимогу про те, що висновок ДСЕЕ має включати нормативний документ згідно якого виробник здійснює виробництво товару для імпортної продукції.

3. Замовником встановлено, що учасник повинен надати гарантійний лист, що у власності/користування Учасника наявна хлорна тара (контейнера) у кількості не менше двохразової поставки партії товару, відповідно до умов ТД, що забезпечує разову потребу у відвантажені товару Замовнику та повернення порожної тари, що Учасник відповідає за її стан і технічне обслуговування. До гарантійного листа Учасник надає скан-копії паспортів/витяги посудин, що працюють під тиском (відносно кожного контейнеру) з визначеною інформацією про запірну арматуру, що встановлена на контейнерах. У випадку якщо Учасник орендує чи винаймає хлорну тару (контейнера) то додатково надається скан-копія договору оренди/найму. Хлорні контейнери повинні відповідати вимогам НПАОП 0.00-1.23-10 «Правила охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору». Документ, що підтверджує інформацію про технічний огляд контейнерів (відносно кожного контейнеру вказаного у гарантійному листі), в тому числі дані про кінцевий строк безпечної експлуатації зазначених контейнерів (дані відомості підтверджуються висновками експертизи, що є додатками до паспортів посудин, що працюють під тиском, що оформленні відповідно до вимог Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки)» від 26.05.2004р. № 687. Посудини, що працюють під тиском, виготовлені після набрання чинності Постанови КМУ від 5 листопада 2008 р. N 967, повинні відповідати вимогам Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 536 (далі – Технічний регламент). На підтвердження зазначеним вимогам, Учасник у складі тендерної пропозиції має надати сертифікат відповідності на кожен контейнер для рідкого хлору, що вказаний у гарантійному листі та на який поширюється дія Технічного регламенту.
Не зрозуміло, яка кількість контейнерів має бути зазначена в гарантійному листі та на які мають бути надані документи.
Висновки експертизи не є обов’язковими. Висновки експертизи не є додатками до паспортів посудин, що працюють під тиском. Відповідно до пункту 36 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки)» від 26.05.2004р. № 687, після проведення експертного обстеження фахівець експертної організації РОБИТЬ ВІДПОВІДНИЙ ЗАПИС У ПАСПОРТІ УСТАТКОВАННЯ про проведення і результати експертного обстеження, дозволені параметри і строк експлуатації, скріплюючи його печаткою.
Навіщо надавати сертифікат відповідності? Якщо контейнери виготовлені після вказаної дати то апріорі мають відповідати вимогам відповідних Технічних регламентів.
З огляду на викладене, простимо зазначити кількість контейнерів; видалити необхідність надання експертних висновків; видалити необхідність надання сертифікатів відповідності.

4. Замовником встановлено, що у випадку, якщо Учасник самостійно здійснює комплекс робіт з підготовки тари до наповнення, а також наповнення контейнерів рідким хлором, у відповідності до вимог НПАОП 0.00-1.23-10, такий учасник надає: скан-копії Дозволу на виконання робіт з підвищеної небезпеки, в тому числі роботи із заповнення та спорожнення хлорної тари (контейнерів/балонів); технічний огляд, випробування устаткування підвищеної небезпеки – контейнерів для рідкого хлору, посудин, що працюють під тиском 0,05МПа або Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Документи мають бути видані уповноваженим органом в порядку передбаченому діючим законодавством України.
У разі, якщо Учасник закупівель не є власником тари та не здійснює самостійно підготовку тари до наповнення, такий Учасник надає: копію договору (поставка, оренда, підряд чи ін., зі строком дії не менше ніж період, протягом якого має відбуватися постачання товару замовнику), що укладений між Учасником та організацією, що буде здійснювати технічне обслуговування хлорної тари (поставка товару в належним чином підготовленій тарі); гарантійний лист (виконавця робіт (постачальника) за вказаним вище договором чи іншим документом), який підтверджує можливість виконувати відповідні роботи для потреб Замовника. До договору такий Учасник також має надати копію Дозволу на виконання робіт з підвищеної небезпеки, в тому числі роботи із заповнення та спорожнення хлорної тари (контейнерів/балонів); технічний огляд, випробування устаткування підвищеної небезпеки – контейнерів для рідкого хлору, посудин, що працюють під тиском 0,05МПа або Декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Документи мають бути видані уповноваженим органом в порядку передбаченому діючим законодавством України.

Надати дозвіл на заповнення та спорожнення контейнерів та балонів з рідким хлором може лише хлоропереливна станція. Правила охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничного нагляду №56 від 12.03.2010р. (далі по тексту – Правила) в розділі VI Вимоги до підготовки і проведення зливу та наливу рідкого хлору передбачають, що облік і реєстрація вагонів-цистерн, контейнерів і балонів, призначених для перевезення рідкого хлору, ведуться в організації-наповнювачі, на балансі якої перебуває хлорна тара. Підприємствам-споживачам мати власну тару і використовувати її як зворотну забороняється. Таким чином, нормативно закріплено поняття «організації-наповнювача» хлорної тари. Таким чином, злив та налив рідкого хлору можуть здійснювати лише організації наповнювачі.
Зокрема, в Правилах визначено вимоги для проведення операцій із зливу-наливу рідкого хлору, вимоги до пунктів зливу-наливу та вимоги до складного технологічного процесу наповнення та спорожнення хлорної тари небезпечною речовиною. Отже, отримати дозвіл на виконання робіт з підвищеної небезпеки (зберігання контейнерів), балонів із зрідженим отруйним газом (рідкий хлор), їх заповнення та спорожнення) фактично можливо лише організації-наповнювачу. В Україні існує лише одне підприємство, яке є організацією-наповнювачем хлором рідким балонів та контейнерів – ТОВ «Аульська хлоропереливна станція».
Взагалі предметом закупівлі є хлор рідкий, а не технічне обслуговування хлорної тари або роботи з заповнення/спорожнення хлорної тари. З огляду на викладене, просимо видалити дані вимоги до предмету закупівлі.

5. Замовником встановлено, що у разі, якщо Учасник закупівель – буде постачати товар імпортного виробництва:
на виконання вимог ст. 21 Закону України «Про охорону праці», додатково надає: документ, що підтверджує пройдену на території України експертизу товару, відповідного технологічного процесу з наповнення тари рідким хлором та проведення її технічного огляду на відповідність їх нормативно-правовим актам з охорони праці, що чинні на території України.
Замовник не вимагає надання відповідної експертизи на товар – хлор рідкий, а саме на процес наповнення тари? Але предметом закупівлі є саме хлор рідкий, а не процес наповнення тари. Не зрозуміло, який уповноважений орган повинен надати такий експертний висновок. Логічно, що, оскільки, мова йде про охорону праці, то має надавати Держпраці. Проте, Держпраці такі експертні висновки не видають.
Просимо видалити дану вимогу з тендерної документації.
Доброго дня!
По-першому питанню: На дванадцяті об’єктах КП «Компанія «Вода Донбасу», де безпосередньо здійснюється підключення хлорних контейнерів до мереж знезараження води встановлені з’єднувальні трубки з вхідною різьбою 1” (під кутовий вентиль Ду15 Ру25), а при постачанні хлорних контейнерів з запірними вентилями інших типорозмірів виникає потреба в виготовленні відповідних перехідних з’єднань для під’єднання контейнеру. Дана вимога встановлена на підставі діючого технологічного процесу на нашому підприємстві, це розмір запірної арматури. Оскільки контейнер для рідкого хлору складова частина технологічного процесу очищення питної води, з метою уникнення додаткових витрат, пов’язаних з отриманням додаткових дозволів (у випадку використання іншої запірної арматури), Замовником і встановлена дана вимога. Однак, в ТД не передбачено посилання на певну торгівельну марку, а лише зазначені необхідні розміри запірної арматури, яка має бути встановлена на устаткуванні підвищеної небезпеки.

По-другому питанню:Тимчасовим положенням порядку проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи, що затверджено Наказом МОЗ України №247, в редакції від 28.08.2009р. передбачено перелік документів, що повинні бути надані заявником для проведення такої експертизи, серед них і нормативний документ та технічна документація, у відповідності до яких виготовлений об'єкт експертизи, а також перелік обов'язкових реквізитів самого висновку, серед яких і посилання на контракт та документ на підставі якого було виготовлено об'єкт експертизи. Рідкий хлор виготовляється на підставі діючого ГОСТу або іншої нормативно-технічної документації, виготовлення особливо небезпечної хімічної речовини без відповідного нормативного документа просто не можливо. Порядок проведення санітарно-гігієнічної експертизи не містить жодних виключень для товару імпортного виробництва.
Рідкий хлор використовується Замовником під час процесу очищення питної води, і здійснює закупівлю рідкого хлору, що за показниками якості та використання відповідає ДСТУ 6718-93, а тому Замовник має достеменно знати, у відповідності якого нормативного документу виготовлений рідкий хлор, що завезений на територію України, і буде закуповуватись Замовником, і який буде використовуватись під час очищення питної води і подаватись населенню.
Так як КП «Компанія «Вода Донбасу» забезпечує водопостачання питною водою населення та підприємств Донецької області висновок ДСЕЕ потрібен щоб переконатися, що контейнер був наповнений саме рідким хлором, без будь-яких сторонніх речовин, що можуть негативно відобразитися на очищенні та стерилізації питної води.

По-третьому питанню:Щодо кількості контейнерів, що забезпечить дворазову потребу Замовника в постачанні рідкого хлору – не менш 28 одиниць.
Стосовно експертного висновку на контейнери для рідкого хлору
1. Згідно вимог пункту 2 є) та пункту 3, глави 4, розділу VI «Правил охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору», /НПАОП 0.00-1.23-10/ дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарської діяльності, які займаються виробленням, зберіганням, транспортуванням, застосуванням хлору:
- хлорна тара, яка відпрацювала установлений строк служби і якій не визначений залишковий термін експлуатації, до наповнення не допускається;
- після закінчення десятилітнього строку експлуатації контейнера повинна бути проведена комплексна оцінка його технічного стану. Рішення про можливість його подальшого використання приймається за наявності експертного висновку про новий призначений строк служби.
2. Відповідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» від 26 травня 2004р. №687:
- пункт 32 - за результатами експертного обстеження експертна організація готує висновок експертизи. Висновок експертизи повинен містити: паспортні дані устаткування, відомості про відповідність умов експлуатації устаткування паспортним даним, висновки із зазначенням залишкового ресурсу або продовжуваного строку безпечної експлуатації устаткування;
- пункт 33 - висновок експертизи з додатками готується у двох примірниках. Один примірник передається роботодавцю і зберігається разом з паспортом цього устаткування, а другий - залишається в експертній організації.

Стосовно сертифіката відповідності Технічному регламенту
У відповідності до Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 536, який визначає вимоги до рухомого обладнання, що працює під тиском, з метою забезпечення безпечності та обігу такого обладнання на ринку України, обладнання, що працює під тиском визначене в підпункті 18, пункту 5 цього Технічного регламенту, а саме усі посудини, що працюють під тиском, їх клапани та інше обладнання, яке не має маркування знаком відповідності (Пі), повинно відповідати вимогам документації, відповідно до якої це обладнання було виготовлено. Таке обладнання підлягає періодичному інспектуванню, проміжному інспектуванню та винятковим перевіркам згідно з додатками до Угоди про дорожнє перевезення вантажів.
Призначений орган відповідальний за періодичне інспектування видає сертифікат про переоцінку відповідності типу, в якому повинні зазначатися, зокрема:
- ідентифікаційний номер призначеного органу, який видав сертифікат;
- найменування і місцезнаходження виробника або володільця рухомого обладнання, що працює під тиском, яке підлягає переоцінці відповідності, якщо володілець не є виробником;
- дані, що дозволяють ідентифікувати рухоме обладнання, що працює під тиском, яке випускається серійно;
- дату видачі сертифіката.

По-четвертому питанню:Відповідно до відкритого реєстру виданих уповноваженим органом дозволів на виконання робіт з підвищеної небезпеки, окрім ТОВ «АХПС» існують і інші підприємства, які мають відповідні дозволи. Окрім цього, існують постачальники рідкого хлору, які пропонують до поставки рідкий хлор імпортований в Україну, а тому не здійснюють наповнення рідким хлором контейнерів на потужностях ТОВ «АХПС». А тому, ті підприємства, що здійснюють відповідні роботи, повинні мати зазначені дозвільні документи. Замовник не вимагає надати документи, що видані саме на учасника, що не обмежує коло потенційних учасників.
Дійсно, предметом закупівлі є хлор рідкий, який постачається у контейнерах. При цьому вимоги до технічного стану контейнерів є складовою даної закупівлі. Хлорні контейнери та операції щодо їх наповнення та спорожнення повинні відповідати вимогам Правила охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничного нагляду №56 від 12.03.2010р. та НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»; НПАОП 0.00-1.23-10 «Про затвердження правил охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору (31691)».

По-п'ятому питанню:Дана вимога встановлена на виконання ст.21 Закону України «Про охорону праці», з метою забезпечення можливості використання імпортованого рідкого хлору в Україну, не порушуючи при цьому вимог законодавства України, Замовник зобов’язаний встановити таку вимогу, оскільки переважна більшість потенційних учасників пропонують до поставки саме рідкий хлор імпортований в Україну, а це перш за все пов’язане з безпекою людей.
Так як зворотна тара згідно правил охорони праці при виробництві, зберіганні, транспортуванні та застосуванні хлору, затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничного нагляду №56 від 12.03.2010 року Розділ 7 буде надаватися підприємством наповнювачем (постачальником), то наше підприємство повинно бути переконане, що ця тара безпечна для подальшої її експлуатації та не буде загрожувати здоров’ю та життю працівників, що обслуговують данні сосуди під тиском. А саме проведено технічний огляд, відбулося випробування устаткування підвищеної небезпеки, контейнерів для рідкого хлору під тиском 0,05 МПа. Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці дозволяє впевнитися, що організація – наповнювач має усі необхідні ресурси для зливу та наливу рідкого хлору.

Предмети закупівлі:

Хлор рідкий в контейнерах (ДК 021:2015 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини)
497 т.
14 153 670.00 UAH
14 153 670.00 UAH
28 500.00 UAH / т.
24310000-0 — Основні неорганічні хімічні речовини
Строк поставки:
31.12.2021
Адреса поставки:
Україна, Відповідно до документації

Умови оплати

Оплата після Тип оплати Розмір Період Опис
Поставки товару Пiсляплата 100.00% 30 календарних днів

Кваліфікація

Назва   Дата
ТОВ АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ
#33075701
Допущено до аукціону
ТОВ "ЕКСТРАГРУП"
#42660817
Відхилено - Учасник не надав необхідні документи, Учасник не відповідає критеріям ТД
АТ "ДНІПРОАЗОТ"
#05761620
Допущено до аукціону

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
ТОВ "ЕКСТРАГРУП"
#42660817
Відмова   0.00 UAH
- 0.00 UAH
АТ "ДНІПРОАЗОТ"
#05761620
Активна 14 148 703.80 UAH 14 007 167.09 UAH
- 141 536.71 UAH (1.0%)
ТОВ АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ
#33075701
Активна 14 128 640.35 UAH 13 986 805.68 UAH
- 141 834.67 UAH (1.0%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ТОВ АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ
#33075701
Переможець 13 986 805.68 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
ТОВ АУЛЬСЬКА ХЛОРОПЕРЕЛИВНА СТАНЦІЯ
#33075701
Підписано 13 986 805.68 UAH