Запит від
06.08.2025 16:23:55
Запит про надання пояснень У межах проведення моніторингу закупівлі «Поточний ремонт першого поверху стаціонару літ.Б-3 (коридору, гардеробу, кабінетів лікарів, лікувальної фізкультури) Навчально-наукового інституту терапії та реабілітації Національного фармацевтичного університету (філія) в м. Ужгород, вул. Великокам'яна, 10 для влаштування доступності МГН згідно вимогам Закону України про ліцензування видів господарської діяльності (медична практика)» (ДК 021:2015:45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи), очікуваною вартістю 4 672 303,00 гривень (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-07-09-011649-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
2. Чи оприлюднювались вами на сторінці власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетних призначень та очікуваної вартості предмета закупівлі? У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
3. Відповідно до умов п. 15 РОЗДІЛУ 1.2. Додатку 1 «Інші документи, що подаються Учасником в складі Тендерної пропозиції» до тендерної документації Учасник в складі тендерної пропозиції повинен подати Кошторисну документацію (пропечатану та підписану організацією учасника з підписом та печаткою сертифікованого (надається документальне підтвердження) інженера-кошторисника), складену у відповідності до технічного завдання з урахуванням КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва».
Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 “Про затвердження кошторисних норм України у будівництві“ (далі – Настанова № 281) визначено форму договірної ціни (Додаток № 30).
У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" надано Договірну ціну, яка не відповідає формі визначеної Настановою №281.
Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
4. Надати пояснення, щодо відсутності в документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, характеристик до найменування товару: Гідроізол, Дюбелi, Клей-піна, Кольоровий шов , Кріплення, Лiнолеум, Склосітка, Цемент, Шпаклівка клейова, на виконання вимог частини першої статті 41 Закону.
5. Відповідно до умов в п. 1.1 РОЗДІЛУ 1.1. Додатку 1 «Перелік документів та/або інформації на підтвердження, відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону “Про публічні закупівлі” до тендерної документації Учасник в довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для виконання робіт, повинен обов’язково зазначити наявність основних одиниць матеріально-технічної бази (Інше обладнання): Електростанція пересувна, потужністю не менше 3 кВт, Перетворювач зварювальний (інвертор), Дриль електрична, Вібратор поверхневий, Фарборозпилювач ручний, Перфоратор електричний, Станок для різання керамічної плитки, Шуруповерт, Лебідка електрична.
У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" надано Довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для виконання робіт, в якій відсутня наявність шуруповерта.
Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
6. Відповідно до умов в п. 1.2 РОЗДІЛУ 1.1. Додатку 1 «Перелік документів та/або інформації на підтвердження, відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону “Про публічні закупівлі” до тендерної документації Учасником до довідки необхідно додати посвідчення та протоколи або витяги з Протоколу засідань кваліфікаційної комісії з перевірки знань на підтвердження проходження навчання, а саме: посвідчення електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування з 5 групою допуску до робіт в електроустановках напругою до та понад 1000В.
У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" відсутне посвідчення електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, саме з 5 групою допуску до робіт в електроустановках напругою до та понад 1000В.
Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
7. Відповідно до вимог п. 11 Додатку №1 тендерної документації Замовником вимагається внесення Учасником забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії. В інформації щодо тендерної документації зазначаються: дата рішення замовника, яким затверджена тендерна документація; назва предмета закупівлі / частини предмета закупівлі (лота) згідно з оголошенням про проведення конкурентної процедури закупівлі;
У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" надано електронну банківську гарантію, в якій зазначанена невідповідна, дата рішення замовника, яким затверджена тендерна документація (без врахування змін до тендерної документації.
Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обгрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Відповідь від
08.08.2025 16:24:56
Відповідь замовника на пояснення Запит про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі «Поточний ремонт першого поверху стаціонару літ.Б-3 (коридору, гардеробу, кабінетів лікарів, лікувальної фізкультури) Навчально-наукового інституту терапії та реабілітації Національного фармацевтичного університету (філія) в м. Ужгород, вул. Великокам'яна, 10 для влаштування доступності МГН згідно вимогам Закону України про ліцензування видів господарської діяльності (медична практика)» (ДК 021:2015:45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи), очікуваною вартістю 4 672 303,00 гривень (інформацію про закупівлю оприлюднено в електронній системі закупівель за номером UA-2025-07-09-011649-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02 червня 2016 року № 23, постала потреба в перевірці питання щодо правомірності прийняття рішень, а саме:
1. Яким чином та на підставі яких документів Вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість?
Очікувана вартість закупівлі робіт з поточного ремонту визначена Замовником відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме: Закону України «Про публічні закупівлі», Постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (у редакції, чинній на дату проведення закупівлі), Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 «Про затвердження Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» та Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281.
Визначення очікуваної вартості проводилося із застосуванням положень розділу 2 Примірної методики, затвердженої наказом № 275, яка передбачає використання для розрахунків затвердженої проектно-кошторисної документації у випадках, коли така документація розроблена для об’єкта закупівлі.
Замовником для зазначеного об’єкта поточного ремонту було розроблено проектно-кошторисну документацію (Ідентифікатор закупівлі:UA-2025-07-02-011816-a) відповідно до вимог Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» (наказ № 281), яка містить зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта поточного ремонту. Проектна документація пройшла експертну оцінку та отримала позитивну експертну оцінку №1890/25 від 07 липня 2025 року щодо розгляду проектної документації на будівництво (поточний ремонт).
Очікувана вартість визначена на підставі зведеного кошторисного розрахунку, що містить усі необхідні складові витрат та враховує податок на додану вартість (ПДВ).
Таким чином, очікувана вартість закупівлі складає 4 672 303,00 з ПДВ визначена на підставі затвердженої проектно-кошторисної документації та зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта, погодженого у встановленому порядку та підтвердженого позитивною експертною оцінкою № 1890/25 від 07 липня 2025 року, що відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», наказу Міністерства розвитку економіки № 275 та кошторисних норм, затверджених наказом № 281.
2. Чи оприлюднювались вами на сторінці власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетних призначень та очікуваної вартості предмета закупівлі? У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Уповноваженою особою замовника була оприлюднена вище зазначена інформація. Перевірити розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» можливо на сторінці веб-сайту Замовника за посиланням: https://nuph.edu.ua/pybl-zakypivli-nfau/
3. Відповідно до умов п. 15 РОЗДІЛУ 1.2. Додатку 1 «Інші документи, що подаються Учасником в складі Тендерної пропозиції» до тендерної документації Учасник в складі тендерної пропозиції повинен подати Кошторисну документацію (пропечатану та підписану організацією учасника з підписом та печаткою сертифікованого (надається документальне підтвердження) інженера-кошторисника), складену у відповідності до технічного завдання з урахуванням КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва».
Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 “Про затвердження кошторисних норм України у будівництві“ (далі – Настанова № 281) визначено форму договірної ціни (Додаток № 30).
У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" надано Договірну ціну, яка не відповідає формі визначеної Настановою №281.
Надати пояснення, щодо не виявлення зазначеної невідповідності.
У відповідь на Ваше запитання стосовно виявленої ознаки невідповідності Договірної ціни, поданої ТОВ «КАРПАТ-ГРУП», вимогам форми Договірної ціни яка викладена в Додатку 30, встановленої Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженою наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (далі — Настанова № 281), повідомляємо наступне.
Відповідно до п. 15 розділу 1.2 Додатку 1 до тендерної документації, Учасники повинні були надати у складі тендерної пропозиції кошторисну документацію, у тому числі Договірну ціну, складену з урахуванням технічного завдання та відповідно до Настанови № 281 Додатку 30.
Згідно з Додатком № 30 до Настанови № 281, у структурі типової договірної ціни передбачено розділ:
«II. Устаткування» — який включає вартість устаткування, що входить до складу об’єкта будівництва, з урахуванням витрат на його постачання та монтаж.
ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» не включило цей розділ до Договірної ціни, що обумовлено наступними чинниками:
1. У технічному завданні до предмета закупівлі, встановленому Замовником, не передбачено постачання або монтаж будь-якого устаткування.
2. У складі наданої кошторисної документації — як у локальних кошторисах, так і в зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва — відсутні витрати, що могли б бути віднесені до розділу "Устаткування" (у тому числі, відсутній Розділ 9 ЗКР – «Устаткування»).
3. Відповідно до підходів, викладених у Настанові № 281, розділи Договірної ціни включаються лише за наявності відповідного змісту та витрат. У разі їх відсутності відповідний розділ не заповнюється або виключається із форми як такий, що не застосовується.
4. Відсутність розділу «II. Устаткування» у Договірній ціні жодним чином не впливає на технічні характеристики пропозиції, загальну вартість (суму) тендерної пропозиції, а також не змінює предмет закупівлі. Кошторисна документація є повною, логічно завершеною та відповідає обсягам і змісту робіт, передбачених технічним завданням Замовника.
5. Відповідно до методології, викладеної у Настанові № 281, розділи Договірної ціни включаються за наявності відповідних витрат. У випадку їх відсутності зазначені розділи не заповнюються, або можуть бути опущені.
6. Окрім того, слід зазначити, що предметом даної закупівлі є послуги з поточного ремонту, а не роботи з нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту будинків, у складі яких, згідно Настанови, передбачається наявність устаткування. Також, звертаємо увагу на те, що згідно п. 1.1. Розділу І Настанови ця Настанова визначає основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам’яток архітектури та містобудування (далі – будівництво). Ця Настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі – державні кошти). Згідно положень п.п. 3.2. та 3.3. Розділу ІІІ Настанови кошторисна вартість об’єкта будівництва складається з будівельних робіт, вартості устаткування, що монтується чи не монтується, меблів, інвентарю та інших витрат. До будівельних робіт відносяться будівельні роботи, монтаж устаткування, ремонтно-будівельні, реставраційно-відновлювальні та пусконалагоджувальні роботи. Відтак, обов’язковості зазначення розділу «Устаткування» в складі договірної ціни на поточний ремонт приміщень не встановлено чинним законодавством.
Ураховуючи вищенаведене, Договірна ціна, подана ТОВ «КАРПАТ-ГРУП», відповідає як вимогам тендерної документації, так і вимогам чинного законодавства.
4. Надати пояснення, щодо відсутності в документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, характеристик до найменування товару: Гідроізол, Дюбелi, Клей-піна, Кольоровий шов, Кріплення, Лiнолеум, Склосітка, Цемент, Шпаклівка клейова, на виконання вимог частини першої статті 41 Закону.
У відповідь на Ваше запитання повідомляємо, що відсутність у документах, а саме кошторисній документації, наданій Учасником у складі тендерної пропозиції, характеристик до найменувань таких матеріалів, як: Гідроізол, Дюбелі, Клей-піна, Кольоровий шов, Кріплення, Лінолеум, Склосітка, Цемент, Шпаклівка клейова — обумовлена тим, що у технічному завданні тендерної документації Замовником не було встановлено конкретних вимог до марки, моделі або детальних технічних характеристик зазначених позицій.
Кошторисна документація, що міститься в складі тендерної пропозиції учасника є підтвердженням відповідності вимогам технічних, якісних та кількісних характеристик, встановлених Замовником. Відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 Учасник немає права змінювати предмет закупівлі, найменування товару, марки, моделі тощо. Відтак, учасником було надано документ «Інформація про ціни на матеріальні ресурси» в складі кошторисної документації у чіткій відповідності до технічного завдання Замовника без зміни найменування товару, марки, моделі тощо. Окрім того, Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженою наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (далі — Настанова № 281) не передбачено такого документу як «Інформація про ціни на матеріальні ресурси». Натомість, відповідно до п. 3.7. Розділу ІІІ Настанови для визначення кошторисної вартості об’єктів будівництва, їх черг та/або пускових комплексів складається інвесторська кошторисна документація таких видів: — локальні кошториси; — локальні кошторисні розрахунки; — об’єктні кошториси; — об’єктні кошторисні розрахунки; — кошторисні розрахунки; — зведені кошторисні розрахунки вартості об’єкта будівництва; — зведення витрат; — відомості кошторисної вартості об’єктів, що входять до пускових комплексів; — відомості кошторисної вартості об’єкта будівництва та робіт з охорони довкілля; — відомості ресурсів до відповідних кошторисів та кошторисних розрахунків. Відповідно до п. 3.8. 3.8. Склад інвесторської кошторисної документації визначається залежно від стадії проектування та технічної складності об’єкта будівництва. На стадії РП складається: 1) зведення витрат (у разі, коли будівництво передбачається здійснювати окремими чергами); 2) зведені кошторисні розрахунки вартості об’єкта будівництва; 3) об’єктні кошториси; 4) локальні кошториси; 5) відомості ресурсів до локальних кошторисів; 6) відомості ресурсів до об’єктних кошторисів; 7) відомості ресурсів до зведених кошторисних розрахунків вартості об’єкта будівництва; 8) кошторисні розрахунки; 9) відомості кошторисної вартості об’єктів, що входять до пускових комплексів; 10) кошториси на проектні, науково-проектні та вишукувальні роботи.
Окрім того, варто зазначити, що у документах, що містять інформацію про ціни на зазначені матеріальні ресурси, відсутні розширені характеристики (технічні, якісні, функціональні тощо) через такі причини:
1. Відсутність деталізації в офіційних джерелах інформації про ринкові ціни.
Під час формування очікуваної вартості закупівлі або при обґрунтуванні вартості, використовувалися відкриті джерела інформації (прайси постачальників, онлайн-магазини, комерційні пропозиції, інформаційні платформи типу prozorro.market, doZorro тощо), в яких переважно зазначено лише найменування товару без додаткових характеристик.
2. Зазначені матеріали є загальновживаними товарами широкого вжитку.
Такі товари, як цемент, дюбелі, шпаклівка, лінолеум тощо, мають стандартизовані базові властивості та представлені на ринку у великій кількості аналогів. На момент формування цінової інформації не було необхідності деталізувати точні характеристики, оскільки ціна формується в межах середнього ринкового рівня.
3. Неможливість надати характеристики без прив’язки до конкретного виробника чи торговельної марки.
Для дотримання принципу недискримінації учасників та уникнення упередженого вибору продукції конкретної торговельної марки, у джерелах цінової інформації не зазначалося найменування виробника чи специфічні властивості товару.
4. Відповідно до п. 4.9. Розділу IV Настанови Кошторисна вартість будівельних матеріалів, виробів та комплектів у прямих витратах визначається на підставі нормативної потреби в них, розрахованої виходячи з обсягів робіт, передбачених проектною документацією, та відповідних поточних цін. 20 Поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного замовником аналізу цін (при рівних якісних характеристиках) за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, яка склалася на момент розроблення проектної документації та має бути не вищою за середню ціну у регіоні.
5. При закупівлі передбачається можливість уточнення характеристик на наступних етапах.
Деталізація технічних характеристик товарів може бути надана на етапі підготовки тендерної документації або технічного завдання, відповідно до потреб замовника. Під час аналізу ринкових цін така деталізація не є обов’язковою. Таким чином, відсутність розширених характеристик у документах, що містять цінову інформацію на вищезазначені товари в складі кошторисної документації, зумовлена особливостями джерел інформації та необхідністю дотримання принципів публічних закупівель, передбачених статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а також не суперечить вимогам частини першої статті 41 зазначеного Закону.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник забезпечує прозорість закупівель та недискримінацію учасників. З метою дотримання цих принципів, технічне завдання сформовано на рівні функціональних вимог, без надмірної деталізації типових будівельних матеріалів, що широко представлені на ринку.
Учасник надав інформацію про ціни на матеріальні ресурси в складі кошторисної документації відповідно до вимог тендерної документації, а ціни на зазначені позиції були визначені за середніми ринковими показниками, на підставі актуальних прайс-листів та/або загальнодоступних комерційних пропозицій. Такий підхід відповідає загальній практиці формування вартості будівництва згідно з Настановою № 281 та не суперечить жодній нормі чинного законодавства.
Відтак можна вважати, що відсутність характеристик в складі кошторисної документації не впливає на достовірність ціноутворення, рівень деталізації відповідає вимогам тендерної документації, вартість матеріалів розрахована обґрунтовано, предмет закупівлі, технічні показники та загальна сума залишаються повністю релевантними.
З огляду на викладене, Замовник не вважає тендерну пропозиції учасника ТОВ «КАРПАТ – ГРУП» (в тому числі і в частині кошторисної документації) такою, що не відповідає вимогам тендерної документації Замовник та нормам чинного законодавства.
Що стосується вимог частини першої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», на виконання цієї норми, Замовником та Підрядником внесено зміни до Договору підряду № 29/8-1 від 29.07.2025 року в частині деталізації характеристик до найменування товарів, шляхом викладення Додатку 4 до Договору підряду № 29/8-1 від 29.07.2025 року в новій редакції.
5. Відповідно до умов в п. 1.1 РОЗДІЛУ 1.1. Додатку 1 «Перелік документів та/або інформації на підтвердження, відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону “Про публічні закупівлі” до тендерної документації Учасник в довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для виконання робіт, повинен обов’язково зазначити наявність основних одиниць матеріально-технічної бази (Інше обладнання): Електростанція пересувна, потужністю не менше 3 кВт, Перетворювач зварювальний (інвертор), Дриль електрична, Вібратор поверхневий, Фарборозпилювач ручний, Перфоратор електричний, Станок для різання керамічної плитки, Шуруповерт, Лебідка електрична. У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" надано Довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, необхідних для виконання робіт, в якій відсутня наявність шуруповерта. Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
У відповідь на зауваження щодо відсутності в довідці ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» про наявність обладнання та матеріально-технічної бази окремої позиції «Шуруповерт», передбаченої п. 1.1 розділу 1.1 Додатку 1 до тендерної документації, повідомляємо наступне.
У складі тендерної пропозиції Учасником дійсно було подано довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, де зазначено наявність наступної позиції:
«Дрель акумуляторна Li-Ion 18В, 2,0 А, 2 акум., Shturm»
Замовником було проаналізовано кожну позицію обладнання, що було вказано учасником, у зв’язку з чим було дійдено до висновку, що зазначене обладнання є функціональним аналогом шуруповерта, оскільки виконує ідентичні функції — закручування/відкручування шурупів, саморізів, болтів, а також свердління. У будівельній та ремонтній практиці акумуляторна дрель універсального типу з реверсом і регулюванням крутного моменту є повноцінним замінником шуруповерта, а в комерційних пропозиціях та технічній документації подібне обладнання часто позначається як "дрель-шуруповерт" або «дрель-акумуляторна».
Таким чином, Замовником не було виявлено невідповідностей та порушення, оскільки:
фактичною наявністю акумуляторної дрелі-шуруповерта Учасник підтвердив виконання кваліфікаційної вимоги щодо наявності шуруповерта;
функціональні характеристики зазначеного інструмента відповідають призначенню та умовам експлуатації, очікуваним від позиції «Шуруповерт» у контексті технічного завдання;
відсутність окремого найменування (а точніше його конкрето зазначеної назви) не впливає на обсяг, якість або реальну здатність Учасника виконати роботи, позаяк, наявність всього необхідного обладнання, згідно вимог тендерної документації, підтверджено.
Враховуючи викладене, Замовник не вбачає підстав для визнання наданої інформації Учасника такою, що не відповідає умовам тендерної документації, а наявність шуруповерта підтверджено у складі поданої довідки.
6. Відповідно до умов в п. 1.2 РОЗДІЛУ 1.1. Додатку 1 «Перелік документів та/або інформації на підтвердження, відповідності УЧАСНИКА кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону “Про публічні закупівлі” до тендерної документації Учасником до довідки необхідно додати посвідчення та протоколи або витяги з Протоколу засідань кваліфікаційної комісії з перевірки знань на підтвердження проходження навчання, а саме: посвідчення електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування з 5 групою допуску до робіт в електроустановках напругою до та понад 1000В. У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" відсутнє посвідчення електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, саме з 5 групою допуску до робіт в електроустановках напругою до та понад 1000В. Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
У відповідь на зауваження щодо нібито відсутності у складі тендерної пропозиції ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» документа, що підтверджує наявність у працівника 5 групи допуску до робіт в електроустановках напругою до та понад 1000В, передбаченого пунктом 1.2 Розділу 1.1 Додатку 1 до тендерної документації, повідомляємо наступне.
ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» надало у складі своєї тендерної пропозиції документ під назвою «2.8.1.1. Дувалка група допуску», який містить посвідчення електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, що підтверджує наявність 5 групи допуску до робіт в електроустановках напругою до та понад 1000В та Протокол № 01/24 від 27.09.2024 року. Зазначені посвідчення та протокол оформлені відповідно до вимог чинного законодавства у сфері електробезпеки та охорони праці.
Крім того, у складі тендерної пропозиції Учасником надано лист-пояснення з назвою «2.8.4. Лист-пояснення Дувалка (1)», в якому зазначено, що відповідний працівник є сумісником, а отже, документи щодо проходження ним навчання з охорони праці та медичні довідки були видані за основним місцем роботи.
Ураховуючи викладене, Замовник вважає, що надані ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» документи у повному обсязі підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, визначеним тендерною документацією та статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі».
Підстави для визнання такої інформації такою, що не відповідає вимогам Замовника – відсутні.
7. Відповідно до вимог п. 11 Додатку №1 тендерної документації Замовником вимагається внесення Учасником забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії. В інформації щодо тендерної документації зазначаються: дата рішення замовника, яким затверджена тендерна документація; назва предмета закупівлі / частини предмета закупівлі (лота) згідно з оголошенням про проведення конкурентної процедури закупівлі; У складі тендерної пропозиції ТОВ "КАРПАТ-ГРУП" надано електронну банківську гарантію, в якій зазначена невідповідна, дата рішення замовника, яким затверджена тендерна документація (без врахування змін до тендерної документації. Надати пояснення, щодо невиявлення зазначеної невідповідності.
У відповідь на Ваш запит щодо зазначення дати рішення Замовника про затвердження тендерної документації в електронній банківській гарантії, поданій ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» у складі тендерної пропозиції, повідомляємо наступне.
Згідно з пунктом 11 Додатку №1 до тендерної документації, Учасник мав надати забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії, в якій, зокрема, зазначається дата рішення про затвердження тендерної документації.
ТОВ «КАРПАТ-ГРУП» подало банківську гарантію, оформлену відповідно до первинної редакції тендерної документації, що діяла на момент оформлення гарантії. Гарантія датована 11.07.2025 року, тоді як внесення змін до тендерної документації було здійснено 15.07.2025 року.
Водночас зазначаємо, що зміни, внесені 15.07.2025 року, мали виключно формальний характер, зокрема: були внесені уточнення до формулювань назв документів щодо кваліфікації персоналу, змінено строк подання тендерної пропозиції, до вимог кошторисної документації було додано документ «Інформація про ціни на матеріальні ресурси».
Умови щодо змісту та вимог до банківської гарантії не змінювалися, у тому числі — її розмір, строк дії, порядок оформлення тощо. Відповідно, Учасник на момент подання гарантії виконав вимоги тендерної документації в чинній на ту дату редакції. Окрім того, в тендерній документації не вказувалось зобов’язання щодо переоформлення банківської гарантії у разі внесення змін до тендерної документації, також, не було уточнення, до прикладу, в наступному формулюванні «..В інформації щодо тендерної документації зазначаються: дата рішення замовника, яким затверджена тендерна документація (З УРАХУВАННЯМ ВНЕСЕНИХ ЗМІН); назва предмета закупівлі / частини предмета закупівлі (лота) згідно з оголошенням про проведення конкурентної процедури закупівлі…» відтак, Замовник не мав підстав встановлювати даний факт як невідповідність вимогам тендерної документації.
Тендерною документацією також не передбачено обов`язок учасника процедури вносити зміни до забезпечення тендерної пропозиції - банківської гарантії у разі внесення змін до тендерної документації, за умови її повної відповідності вимогам тендерної документації, та за умови, якщо під час внесення змін до тендерної документації не вносились зміни щодо документа, який підтверджує забезпечення тендерної пропозиції.
Не зазначення оновленої дати рішення про затвердження ТД після внесення несуттєвих змін не вплинуло на дійсність банківської гарантії, не свідчить про спотворення змісту документа або надання недостовірної інформації, а також не створює ризику невиконання зобов’язань Учасника.
З огляду на зазначене, підстави для визнання даного випадку як невідповідності, яка мала б вплинути на результати оцінки тендерної пропозиції, — відсутні.