Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Розширена аналітика Prozorro та актуальні дані 130+ реєстрів - у тарифі «Повний доступ».

Купуйте доступ на рік, місяць, або навіть добу!

Перейти до оплати

Очікувана вартість:

2 680 000.00 UAH
з ПДВ.

Сума договорів:

2 679 000.00 UAH

Економія:

0.04%

добровільне медичне страхування працівників

Відкриті торги Завершено
UA-2019-05-28-000516-b 8b6c4b3a476d45589beb8b7e3091ec61
Зміни: Створено: Майданчик: netcast.com.ua

Замовник:

КОМУНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ) "МУНІЦИПАЛЬНА ОХОРОНА" / #41680696

Адреса:

01044, Україна, м. Київ, м. Київ, вул. Хрещатик, будинок 36

Контакт:

Леся Снігур
l.snihur.munohorona@gmail.com
+38 (044) 366-88-89
джерело фінансування - кошти місцевого бюджету
Період уточнень:
з по
Подача пропозицій:
з по
Аукціон:
з по
Визначення переможця:
з по
Мінімальний крок аукціону:
1 000.00 UAH. (0.04%)
2 скарги/вимоги
Скарга
Розгляд припинено
UA-2019-05-28-000516-b.b2
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРОНА" #30726778
Скаргу на наступні дії, бездіяльність Замовника, що порушують права та законні інтереси суб'єкта оскарження
ПрАТ «СК «КРОНА» бере участь у Процедурі закупівлі, оголошеній Замовником. Предметом закупівлі є послуги за ДК 021:2015 – 66510000-8 Страхові послуги (добровільне медичне страхування працівників). При цьому Замовником були порушені права та законні інтереси суб'єкта оскарження, що призвело до порушення норм законодавства, у зв'язку з чим, користуючись своїми законними правами, ПрАТ «СК «КРОНА» подає цю скаргу на наступні дії, бездіяльність, рішення Замовника. Вважаємо, що незаконними та такими, що порушують права та законні інтереси суб'єкта оскарження, є дії та рішення Замовника стосовно: - відхилення, всупереч вимогам Закону та вимогам тендерної документації, тендерної пропозиції, поданої ПрАТ «СК «КРОНА»; - невідхилення всупереч вимогам Закону та вимогам тендерної документації тендерної пропозиції, поданої приватним акціонерним товариством «Страхова компанія «ІНТЕР-ПЛЮС» (далі – ПрАТ «СК «ІНТЕР-ПЛЮС»), у зв'язку з чим ПрАТ «СК «КРОНА» була позбавлена права на недискримінаційну та неупереджену оцінку його тендерної пропозиції, права участі у аукціоні та визначення переможцем Процедури закупівлі.
Керуючись абзацом 3 частини 5 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» Приватне акціонерне товариство «СТРАХОВА КОМПАНІЯ «КРОНА» відкликає скаргу № UA-2019-05-28-000516-b.b2, подану суб’єктом оскарження 02 серпня 2019 року до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (розміщено на веб-проталі Уповноваженого органу).
Скарга
Вирішена
UA-2019-05-28-000516-b.b1
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРОНА" #30726778
Скаргу на наступні дії, бездіяльність Замовника,що порушують права та законні інтереси суб'єкта оскарження
Замовником у Тендерній документації встановлені такі вимоги, що порушують принцип здійснення закупівель, визначені статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – закон) – недискримінація учасників. Вважаємо, що незаконними та такими, що порушують права та законні інтереси суб’єкта оскарження, є дії Замовника стосовно встановлення у тендерній документації дискримінаційних (по відношенню до ПрАТ «СК «КРОНА») вимог, а також вимог, які обмежують конкуренцію, порушують законодавство та перешкоджають суб’єкту оскарження взяти участь у процедурі закупівлі. А саме, у пункті 2 «Інша інформація» розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації Замовником встановлена вимога, відповідно до якої учасник повинен надати в складі своєї пропозиції серед інших документів: - довідку у довільній формі про рівень виплат по договорам страхування (не більше 15%) за останні 3 роки, - довідку про темп приросту страхових надходжень станом на останню звітну дату 2019 року не менше ніж 60% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.
16 питань
Питання:
Відповідь:
Додаток 1 ТЧ
Таблиця Додатку 1 Технічні вимоги розділ «КЛАС КЛІНІК: ДЕРЖАВНІ (С)», містить графи з визначенням інформації поліклініка -100% , стоматологія- 100% (але в межах ліміту), невідкладна допомога -100% , стаціонар -100% (але в межах страхової суми). Надайте роз’яснення щодо трактовки цих граф та різниці поняття 100% та 100% (але в межах страхової суми).
Стоматологічна допомога може надаватися в будь-якій клініці за побажання застрахованої особи в розмірі не більше ліміту вказаного у программі. Невідкладна допомога організовується з 100 % покриттям не залежно від класу клініки
Питання:
Відповідь:
Розмір страхової суми за ДМС
В додатку 1 «Технічні вимоги» та в інших розділах тендерній документації відсутня інформація щодо розміру страхової суми на одну застраховану особу за добровільним медичним страхування. Надайте будь ласко відповідну інформацію.
передбачається, що учасник пропонує свій розмір страхової суми на 1 застрахованну особу
Питання:
Відповідь:
Тендерна документація. Розділ V. Оцінка тендерної пропозиції П.2. Інша інформація − «довідка про темп приросту страхових надходжень станом на останню звітну дату 2019 року не менше ніж 60% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року;»
З якою ціллю для участі в тендері застосовується «довідка про темп приросту не менше 60%»? Якщо компанія рік назад зібрала 100 гривень за квартал, а в цьому році вже зібрала 1000 гривень, то темп її приросту складе 1000%. Яким чином це вплине на якість та можливість виконання чи не виконання такою компанією своїх зобов’язань, де платіж може скласти більше 2 млн.грн.? Така вимога є дискримінаційною, оскільки іншого, окрім обмеження кола учасників, така довідка в собі не несе. Функція регулятора страхового ринку покладена на Нацкомфінпослуг, яка для забезпечення виконання зобов’язань страховими компаніями постійно впроваджує нормативно-правові документи, перевіряє звітність страховиків та виконання ними всіх нормативів, застосовує санкції. Тобто всі, хто має відповідні діючі ліцензії, та до яких не застосовані відповідні санкції, можуть виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами страхування та прийняти участь в тендері і не мають бути обмеженими фінансовими критеріями зазначеними в тендерній документації.
Оцінка учасника здійснюється на підставі повного пакету документів тендерної пропозиції. Перелік документів визначається замовником. Всі показники, що мають подаватися для розгляду пропозиції визначаються на підставі офіційної звітності учасника закупівлі, що має бути опрелюднина згідно чинного законодавства. Надання фінансових показників у довільній формі жодним чином не суперечить вимогам чинного Законодавства і не є заборонена. Тобто може вимагатися від учасника закупівлі
Питання:
Відповідь:
Додаток 4 Проект Договору
Розділи 7 та 11 «Проекту Договору» містять різні показники нормативних витрат на ведення справи у розмірі 25% та 30%. Який відсоток вказано вірно?
вірним є 30%, внесено зміни до тендерної документації
Питання:
Відповідь:
Внесення змін до тендерної документації
Відповідно до положень ч. 2 ст. 23 ЗУ «Про публічні закупівлі», «Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює ПЕРЕЛІК ЗМІН, ЩО ВНОСЯТЬСЯ. ПОЛОЖЕННЯ тендерної документації, ДО ЯКИХ ВНОСЯТЬСЯ ЗМІНИ, ВІДОБРАЖАЮТЬСЯ У ВИГЛЯДІ ЗАКРЕСЛЕНИХ ДАНИХ та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації». У зв’язку з вищевикладеним, норма ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає, що Замовник «в окремому документі оприлюднює ПЕРЕЛІК ЗМІН, ЩО ВНОСЯТЬСЯ», тобто не весь документ, а саме ПЕРЕЛІК ЗМІН, що внесені замовник до тендерної документації. Відповідно, «положення тендерної документації, ДО ЯКИХ ВНОСЯТЬСЯ ЗМІНИ, ВІДОБРАЖАЮТЬСЯ У ВИГЛЯДІ ЗАКРЕСЛЕНИХ ДАНИХ». Тобто, положення тендерної пропозиції, що змінились повинні відображатися у вигляді закреслених даних. Внесіть зміни до тендерної документації у відповідності до норм ЗУ «Про публічні закупівлі».
Відповідно до ч.2 ст. 23 ЗУ "Про публічні закупівлі", Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації. Замовником було оприлюднено тендерну документацію зі змінами та перелік змін. Крім того, на веб - порталі Уповноваженого органу міститься лист від 07.02.2017 № 3302-06/3810-03 “Щодо електронної системи закупівель”. Оскільки відповідальним за функціонування веб-порталу є ДП “ПРОЗОРРО”, щодо технічних питань, у тому числі пов’язаних з реалізацією в системі вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Враховуючи вищевикладене, Замовником не порушено вимоги ЗУ "Про здійснення державних закупівель"
Питання:
Відповідь:
Додаток 4 Проект Договору
Згідно п. 9.1.1. Страхові суми, страхові тарифи і страхові платежі за Договором визначаються у Табл. 1. Дана таблиця містить стовпчик «2» «Загальна страхова сума за всіх Застрахованих осіб, грн. (максимальна кількість ЗО за цим Договором - 670 осіб) та стовпчик «4» Загальний страховий платіж за всіх Застрахованих осіб, грн. (максимальна кількість ЗО за цим Договором - 300 осіб), в яких вказана різна кількість застрахованих. Яка кількість вірна?
вірною є 670 осіб, внесено зміни до тендерної документації
Питання:
Відповідь:
Додаток 1 ТЧ
В Додатку 1 Технічні вимоги, щодо виклику терапевта додому/офісу за медичними показаннями (виходячи з можливості медичної бази конкретного регіону)* Замовником внесено уточнення під *- «Виклик лікаря оплачується Страховою компанією в 100% розмірі в містах, де знаходяться ЛПУ, що надають дану послугу. За межами міста Страхова компанія покриває витрати на медичне стахування, за винятком вартості транспортних послуг.» Внесіть роз’яснення щодо витрат, які покриває Страхова компанія на медичне страхування ?
За умовами програми страховиком покриваються витрати на надання послуги: виклик лікаря додому/офісу
Питання:
Відповідь:
Довідки, що підтверджує статутний капітал
Згідно ст. 30 ЗУ «Про страхування» мінімальний розмір статутного капіталу (гарантійного депозиту) страховика, який займається видами страхування іншими, ніж страхування життя, встановлюється у сумі, еквівалентній 1 млн. євро за валютним обмінним курсом валюти України. Тобто, на даний момент статут страховика повинен бути не менше 29 740 000 грн. Отже, формулювання в Тендерній документації, щодо необхідності наявності довідки, що підтверджує статутний капітал у сумі не менше 10 млн. грн. є невірною і такою, що не відповідає нормам законодавства. У зв’язку із цим, просимо, внести зміни в Тендерну документацію та визначити вимоги, щодо змісту довідки у відповідності до норм чинного законодавства.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про страхування» Мінімальний розмір статутного фонду (гарантійного депозиту) страховика, який займається видами страхування іншими, ніж страхування життя, встановлюється у сумі, еквівалентній 1 млн євро, а страховика, який займається страхуванням життя, 10 млн євро за валютним обмінним курсом валюти України. ( {Частина друга статті 30 в редакції Закону № 2774-IV від 07.07.2005}. Вказана норма закону встановлює вимоги щодо розміру статутного капіталу страхової компанії на момент її державної реєстрації. Тобто, на момент державної реєстрації статутний капітал страховика має бути не меншим ніж 1 млн. євро за валютним обмінним курсом валюти України. Дотримання цих вимог перевіряється державним реєстратором при здійсненні реєстрації та контролюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Законом чи іншими нормативними актами не передбачено необхідності змінювати розмір статутного капіталу в залежності від зміну курсу євро на конкретну дату.
Питання:
Відповідь:
Тендерна документація. Розділ V. Оцінка тендерної пропозиції П.2. Інша інформація −«довідка у довільній формі про рівень виплат по договорам страхування (не більше 15%) за останні 3 роки;»
З якою ціллю для участі в тендері застосовується «довідка про рівень виплат по договорам страхування»? За рейтингом ТОП Insurance станом на 31.12.2018 перших 50 компаній мають рівень виплат в цілому по компанії більше 15%, а за видом ДМС рівень виплат менше 15% лише у 5 компаній з 50 тих, які публікуються в журналі. Тобто в тендері намагаються застосувати дискримінаційні умови. Крім того, вид ДМС є високочастотним видом страхування, тобто де страхові випадки є частими протягом дії договору. А рівень виплат 15% для виду ДМС означатиме лише те, що або страхова компанія не виконує свої зобов’язання за договорами страхування, або програма страхування й договір складені таким чином, щоб максимально відмовляти в наданні послуг. А для комунальних й державних підприємств це ще й матиме наслідки нецільового використання коштів, оскільки основна ціль - забезпечити працівників якісним медичним страхуванням – не буде досягнута в такому випадку.
Всі показники, що мають подаватися для розгляду пропозиції визначаються на підставі офіційної звітності учасника закупівлі, що має бути опрелюднена згідно чинного законодавства. Тендерна документація складена у відповідності до вимог Закону України "Про публічні закупівлі". Надання фінансових показників у довільній формі жодним чином не суперечить вимогам чинного Законодавства і не є заборонена. Тобто може вимагатися від учасника закупівлі
Питання:
Відповідь:
Виключення
не викладені виключення
кожен учасник може запропонувати свою редакцію виключень у відповідності до його тендерної пропозиції (тобто запропонованої програми страхування)
Питання:
Відповідь:
Тендерна пропозиція. Розділ 5. «Оцінка тендерних пропозицій»
В Розділі V Тендерної документації "Оцінка тендерної пропозиції" в п.2. Інша інформація, визначені вимоги, які є дискримінаційні по відношенню до учасників закупівель та такими, що підлягають виправленню, а саме визначено, що учасники зобов’язані підготувати довідки: - «довідка у довільній формі про рівень виплат по договорам страхування (не більше 15%) за останні 3 роки;» − «довідка про темп приросту страхових надходжень станом на останню звітну дату 2019 року не менше ніж 60% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року;». Вважаємо, що вимоги, щодо оформлення згаданих вище довідок є дискримінаційними вимогами, що обмежують можливість участі у процедурі закупівлі страхових компаній діяльність, яких відповідає вимогам встановленим чинним законодавством до страхових компаній, проте фінансові показники, яких не є на рівні визначеному замовником. Зазначені вимоги Замовника не підтверджені будь-якими розрахунками, та не ґрунтуються на положеннях нормативно-правових актів, які регулюють відносини у сфері страхування в Україні. Крім того, згідно даних, які регулярно оприлюднюються у офіційному виданні «ТОП Insurance» УНДІ «Права та економічні дослідження» зазначеним вимогам відповідають лише дві компанії. Також окремо звертаємо увагу, що у своїй практиці Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель вже приймала рішення щодо безпідставного встановлення замовниками вимог до фінансових показників учасників, не передбачених законодавством, зокрема, Законом України «Про страхування». Прикладом такого рішення може бути рішення Колегії від 22.08.2017 № 5789-р/пк-пз (щодо закупівлі UA-2017-07-07-001332-b) та інші. Враховуючи вищевикладене, просимо дані дискримінаційні вимоги до Учасникыв усунути в ТД.
Всі показники, що мають подаватися для розгляду пропозиції визначаються на підставі офіційної звітності учасника закупівлі, що має бути опрелюднена згідно чинного законодавства. Тендерна документація складена у відповідності до вимог Закону України "Про публічні закупівлі". Надання фінансових показників у довільній формі жодним чином не суперечить вимогам чинного Законодавства і не є заборонена. Тобто може вимагатися від учасника закупівлі
Питання:
Відповідь:
Перелік змін
Згідно ч.2 ст. 23 закону «Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації». Просимо зміни в тендерній документації , які затвердженні рішенням уповноваженої особи від 30 травня 2019 року, та доступні для перегляду в системі прозоро від 30.05.2019 14:31 привести до норм чинного законодавства.
перелік змін викладено окремим файлом, без порушення вимог законодавста
Питання:
Відповідь:
Уточнення
Додаток №1 у розділі «Поліклінічне обслуговування» є пункт: « Медикаментозне забезпечення при амбулаторному лікуванні (доставка медикаментів за адресою проживання/роботи, загальна вартість яких більше 500,00 гривень) « і визначений ліміт - «Не менше 1000,00 грн.» Питання: це ліміт на один страховий випадок чи на весь період страхування?
це ліміт на один страховий випадок
Питання:
Відповідь:
Крітерій оцінки
В розділі 5 ТД вказано, що Оцінка тендерних пропозицій здійснюється на основі критерію „Ціна”. Крім того, критерії та методика оцінки визначаються відповідно до частини першої статті 28 Закону. Таким чино Інші вимоги, щодо критерію оцінки, які зазначені Замовником в ч.2 розділі 5 є порушенням закону. Просимо усунути ці порушення.
Оцінка тендерних пропозицій здійснюється на підставі критерію "ціна", а тендерна документація містить інші вимоги до учасників. Прохання читати вірно тендерну документацію.
Питання:
Відповідь:
Тендерна документація. Розділ V. Оцінка тендерної пропозиції П.2. Інша інформація −«довідка у довільній формі про рівень виплат по договорам страхування (не більше 15%) за останні 3 роки;»
З якою ціллю для участі в тендері застосовується «довідка про рівень виплат по договорам страхування»? За рейтингом ТОП Insurance станом на 31.12.2018 перших 50 компаній мають рівень виплат в цілому по компанії більше 15%, а за видом ДМС рівень виплат менше 15% лише у 5 компаній з 50 тих, які публікуються в журналі. Тобто в тендері намагаються застосувати дискримінаційні умови. Крім того, вид ДМС є високочастотним видом страхування, тобто де страхові випадки є частими протягом дії договору. А рівень виплат 15% для виду ДМС означатиме лише те, що або страхова компанія не виконує свої зобов’язання за договорами страхування, або програма страхування й договір складені таким чином, щоб максимально відмовляти в наданні послуг. А для комунальних й державних підприємств це ще й матиме наслідки нецільового використання коштів, оскільки основна ціль - забезпечити працівників якісним медичним страхуванням – не буде досягнута в такому випадку.
Всі показники, що мають подаватися для розгляду пропозиції визначаються на підставі офіційної звітності учасника закупівлі, що має бути опрелюднена згідно чинного законодавства. Тендерна документація складена у відповідності до вимог Закону України "Про публічні закупівлі". Надання фінансових показників у довільній формі жодним чином не суперечить вимогам чинного Законодавства і не є заборонена. Тобто може вимагатися від учасника закупівлі
Питання:
Відповідь:
Кількість застрахованих осіб за ДНВ
В додатку 1 «Технічні вимоги» розділ Добровільне страхування від нещасних випадків (ДНВ) містить рядок «Кількість застрахованих осіб», без уточнення за кількістю. Внесіть відповідну інформацію.
згідно закупівлі 670 осіб мають бути застраховані по програмі Добровільного медичного страхування та програмою Добровільного страхування від нещасних випадків

Предмети закупівлі:

Назва Кількість Класифікатор Дата і місце поставки
добровільне медичне страхування працівників
1 посл.
66510000-8 — Страхові послуги
по 10.08.2020
03057, Україна, Київська область, м. Київ, пр-т Перемоги 38а

Умови оплати

Оплата після Тип оплати Розмір Період Коментар
Надання послуг Пiсляплата 100.00% 100 банківських днів Спосіб Здійснення страхового платежу – безготівковий. Оплата здійснюється на підставі рахунка-фактури за відповідну кількість застрахованих осіб, протягом 100 банківських днів з моменту його отримання, шляхом перерахування коштів Страхувальником на розрахунковий рахунок Страховика. Джерело фінансування - кошти місцевого бюджету

Учасники:

Назва   Дата Початкова пропозиція Кінцева пропозиція
ПрАТ "СК "АЛЬФА СТРАХУВАННЯ""
#30968986
Активна 2 670 620.00 UAH 2 670 620.00 UAH
- 0.00 UAH (0.0%)
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ВУСО"
#31650052
Активна 2 680 000.00 UAH 2 680 000.00 UAH
- 0.00 UAH (0.0%)
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРОНА"
#30726778
Активна 1 900 000.00 UAH 1 900 000.00 UAH
- 0.00 UAH (0.0%)
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ІНТЕР-ПЛЮС"
#32586973
Активна 2 680 000.00 UAH 2 679 000.00 UAH
- 1 000.00 UAH (0.0%)

Протокол розкриття:

Назва   Дата Пропозиція
ПрАТ "СК "АЛЬФА СТРАХУВАННЯ""
#30968986
Відмова - Учасник не відповідає критеріям ТД 2 670 620.00 UAH
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "КРОНА"
#30726778
Відмова - Учасник не відповідає критеріям ТД 1 900 000.00 UAH
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ІНТЕР-ПЛЮС"
#32586973
Переможець 2 679 000.00 UAH

Договори:

Назва   Дата Вартість
ПАТ "Страхова компанія "ІНТЕР-ПЛЮС"
#32586973
Завершено 2 679 000.00 UAH

Виконання договору:

Строк дії: 03.09.2019 - 02.09.2020
Оплачено: 1 569 354.32 UAH
Додаткові угоди
Номер угоди: 1
Дата підписання:
Дата публікації:
Причина: Зменшення обсягів закупівлі
Опис: внесення змін до п.9.1.1 та п.9.3 і п.9.4 договору
Документи: